Publikované: 19.09.2022

Škandál! Rusi do armády verbujú aj väzňov!

BRATISLAVA 18.9.: Rusko vraj verbuje do armády aj väzňov, údajne im zastaví trestné konanie a bude platiť kráľovskú mzdu. Rusko väzňom sľubuje mesačný približne 1630 eur, ďalšie bonusy, finančné príspevky pre ich príbuzných v prípade ich úmrtia, a amnestiu.

Rusko verbuje do radov svojej armády aj väzňov a podozrivých, ktorým na výmenu sľubuje zastavenie trestného konania. Správa pochádza z agentúry DPA, ktorá sa odvoláva na vyjadrenia ľudskoprávnych aktivistov. Tí žiadajú ruské vysvetlenie tuOd Zelenského nič podobného nežiadali, zmrdi. Nechceli vysvetlenie ani o udalostiach po štátnom prevrate 2014 (Majdan, zvrhutie Janukovyča, vláda Porošenka a vojenské útoky na Donbas so 14-tisícimi mŕtvych…). Nepýtali sa ani na masakru Rusov v Odese. K masovým hrobom (Buča, Izium…) podvrhy. Lži. Propaganda s obvyklým: “Udalosti a správy nemožno overiť z nezávislých a dôveryhodných zdrojov”.

KYIV 28.2.2022 štyri dni po invázii Rusov na Ukrajinu, jeden z prvých „nápadov“ Zelenského:
BRATISLAVA Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prepustí väzňov s bojovými skúsenosťami. Ako povedal podľa webu Kyiv Independent, je to pre neho ťažká morálna voľba, ale nevyhnutná pre obranu krajiny. Povedal, že väzni budú bojovať na najhorúcejších miestach. „Kľúčom je teraz obrana,“ dodal tu a tu.
KYIV Independent 28.2.2022 (!): Zelenský  prepustí väzňov s bojovými skúsenosťami; zdroje na ktoré odkazujú slovenské weby zdroje tu a tu.

Policajné hoaxy o masových hroboch: Polícia Slovenskej republiky bola prichytená pri šírení hoaxu z dielne ukrajinskej vojnovej propagandy:

Na svojej stránke zverejnili hrob 6 člennej rodiny z Izjumu, ktorá bola údajne zabitá Rusmi dňa 9.3.2022 a následne pochovaná. Unikol im však taký malý detail, že ruské vojská obsadili Izjum až 1.4.2022.
Existujú len 2 možné vysvetlenia:
1) Polícia klame, pretože Rusi nemohli ten hrob vytvoriť skôr ako miesto obsadili. Hrob teda museli vytvoriť sami Ukrajinci. Ukrajinci teraz odkrývajú hroby, ktoré sami vytvorili?
2) Rodinu minimálne 3 týždne po smrti Ukrajinci nepochovali a urobili to až Rusi, keď obsadili Izjum. To ich Ukrajinci nechali tak dlho nepochovaných?
Poznámka: Rôzne zdroje môžu uvádzať rôzne dátumy obsadenia Izjumu Rusmi, od 17.3.2022, 24.3.2022 až po 1.4.2022. Všetky sú však neskôr ako dátum na hrobe 9.3.2022.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?