Publikované: 28.11.2012

Školy už potrebovať nebudeme. Kurňa, ale tým väzniciam treba pridať.

Tak som si zachytil jeden starý vtip :

Predseda vlády s ministrom školstva išli na exkurziu po štátnych zariadeniach aby zistili, kde treba investovať do rekonštrukcie. Prišli do školy – platy malé, jedáleň nevyhovujúca, telocvičňa žiadna, učebníc niet, na energie sa vydávajú milióny, dvere a okná 30 rokov staré. Riaditeľ pýta peniaze.
Predseda vlády: “No viete, je kríza, peňazí niet, nemôžeme dať.”
Nasledujúca zastávka je väznica. Nová budova, nová jedáleň, telocvičňa – super vybavená, fitnes, na celách TV… Riaditeľ pýta peniaze.
Predseda vlády: “No vidím, že ešte treba všeličo doplniť, urobiť park, fontánu, cukráreň… dáme vám 10 miliónov.”
Keď vylezú vonku, minister sa prekvapene prihovorí predsedovi vlády:
“Nemôžem pochopiť, škola bola stará a nedali sme nič, a na väznicu sme venovali 10 miliónov…?”
Predseda pozrie na ministra a povie:
“Vieš, ja si tak vždy pomyslím, že do školy my už asi chodiť nebudeme…”

A o tom to presne dneska je. Kríza sa ešte len prehlbuje a ako keby vláda Smeru potrebovala za každú cenu naplniť kasy a kasičky straníkov, mecenášov, kamarátov. Ešte predtým ako sa celá slovenská ekonomika odporúča na smetisko, vyšťavená gréckymi pôžičkami, vysatá vlastníkmi slovenských bánk zo zahraničia a vyhladovaná zárukami sociálnych istôt, na ktoré Ficovláda nalákala viac ako 40% zúčastnených voličov.

Je len samozrejmé že kradnúť arogantne a bezohľadne je možné len pod podmienkou, že nikto z tých, ktorí si plným priehrštím naberajú nebude postihnutý, však preto treba mať kamarátov na súde, na prokuratúre, prezidentom musí byť poslušný Gašparko a polícia len nemo prizerá. Frekvencia káuz sa neustále zvyšuje. prakticky neuplynie deň aby nejaké noviny nepriniesli zvesť, o plánovaní rozkrádania, alebo priamo prebiehajúcej lúpeži. Už len čakám deň kedy nejaká “nezávislá”  televízia začne prinášať pravidelné dvojhodinové okienko, kde budú redaktori cestovať po Slovensku a v priamom prenose sledovať ako prebieha doslova mečiarovská drzá vykrádačka všetkého čo nie je priklincované.

Kradnú alebo sa plánujú kradnúť eurofondy, štátne rezervy sa výnosom vlády menia na súkromné rezervy, diaľnice sa budú opäť stavať mimoriadne výhodne, viacnásobne drahšie ako všade inde v civilizovanom svete, vláda svojimi absolútne nekompetentnou sociálnou, daňovou a zamestnaneckou politikou odháňa investorov (v prostredí podmienok pre business sme na úrovni Somálska…), zvyšuje nezamestnanosť, výber daní sa však znižuje. Zvyšujú sa všetky nepriame dane, v niektorých prípadoch (stavebníctvo) až o tisícky percent, rušia sa daňové zvýhodnenia chudobných a čo je najväčší paradox, vláda svoje výdavky naopak zvyšuje a zavádza ďalšie trafiky pre verných straníkov a zástupcov svojich sponzorov (stolička vo vláde pre veľké investície)…

A 40% naďalej poslušne s otvorenou papuľkou počúva vodcu – že za všetko môže ten zlý zlý Dzurinda, počasie, kríza, ufóni. Že hnojisko v ktorom sa Slovensko prevaľuje  len vláda Smeru dokáže vyčistiť za podmienok – keď bude pekne, nebude pršať a zlí kapitalisti dajú bezúročné pôžičky na 250 rokov… V prieskume,  kto bude prezidentom a  do ktorého zaradia aj najsamväčšieho vodcu je naraz všetko jasné – s obrovským náskokom vyhráva Robert Fico.

Ak náhodou niekomu začne liezť táto politika na nervy, začne organizovať odpor a poukazovať na neprávosti či štrajkovať – treba v zárodku klíčky samostatnosti zadusiť. Tak ako sa to stalo filmárke Piussi, ktorá má na krku žalobu, ako posielajú Hedvigu Malinovú do blázinca, ako sa to stalo toť minule učiteľom SOŠ technickej v Zlatých Moravciach počas štrajku. Ako?  Pracovníci školy 4 roky budovali školu, ktorú vytiahli z popola, zaviedli nové študijné odbory, ktoré sú naozaj perspektívne. Predseda UNSK Belica a poslanec NR SR Kéry urobili opatrenia na ukončenie štrajku tým, že riaditeľa SOŠT poslali na nútenú dovolenku do konca kalendárneho roku. Všetci asi vieme, čo bude nasledovať. Odvolanie, a zlúčenie školy so školou, kde je riaditeľom Solčiansky, osobný poradca v tíme ministra školstva (Smer). V ZL. Moravciach sú školy, čo sú lojálne Smeru a ich osud je zabezpečený, aj keď ich absolventi idú rovno na úrad práce.
SOŠT, Ul. 1. mája 22 má 4,3% nezamestnaných absolventov podľa SWOT analýzy UPSVAR-u. Naozaj super výsledok štrajku. Ľudia sa tu od dnešného dňa  boja o prácu a vlastnú existenciu!

Mráz prichádza zo Súmračnej, vážení – toto je tá pravá demokracia “Istôt” 

Pred Bruselom treba držať hubu a krok, poctivo platiť – Grécku sme dali ďaaaaaalších 44miliárd (ráta to ešte vôbec niekto, alebo to už lejeme zo zvyku každé tri mesiace???) a pre istotu sme im ešte aj úroky znížili a potom sa nikto nebude pýtať ako to vyzerá

 A keď príde k najhoršiemu a nebodaj my bol niekto z “nedoknuteľných” odsúdený, tak sme väzňom pre istotu pridaliTo nie je vtip, to je fakt…

 

  • SlabéVýborné (+10 skóre, 14 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Juantorena

    O kradnutí hovoríš, akoby sme prednedávnom neprežili kauzu Gorila. Zdá sa, že šmolkovia v SaS majú automaticky vypnutý filter na kradnutie ich komplicov a vidia iba fabulované kradnutie svojich protivníkov. Už sa zobuď priateľko. Nikdy nebolo kradnutie také okaté, ako keď ste boli pri moci a obveseľovali sa zlatými padákmi a roztomilými raňajkami u Kočnera. O poctivosti môže písať morálne čistý človek a to ty, ani tvoj vodca nie ste.

    1. Ako to, Juantarena, že včera nič — dávam Ti neospravedlnenú absenciu. Ešte nejaké fakty dodaj — kto dostal padáky? Konkrétne — myslíš súdruhov zo seps, ktorých si tam v minulom období smer nanominoval a kasírovali náslobky toho, čo súdružka hrdá z kdh? Alebo je to len povinné chrlenie žlče bez akéhokoľvek obsahu?

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?