Publikované: 22.07.2022

Skrátenie volebného obdobia je právo

Zmätky a obštrukcionizmus okolo možností skrátenia volebného obdobia tejto vlády a okolo referenda sú spôsobené extenzívnym a špekulatívnym výkladom ústavy.

Volebný mandát a volebné obdobie nie je základné ale akcesorické právo, odvodené od pasívneho volebného práva byť volený. Ide o voličstvom prepožičané právo na dobu štyroch rokov, ktoré možno obmedziť alebo odňať ako vodičák.
Ústava pozná inštitút vzdania sa a straty mandátu. Časť Referendum pozná verejný záujem. Ústava a zákon pozná aj naliehavý verejný záujem na odvrátenie reálnych alebo potenciálnych i pokračujúcich hmotných aj nehmotných škôd na zdraví a životoch osôb, viazaných výstupmi tejto MA/HE vlády aj ako zločineckej skupiny.
Voličstvo a ostatok spoločnosti nie sú povinné túto vládu zniesť po dobu celého volebného obdobia. A aby som to “dorazil”: Ústava tento druh trestu nepozná! Hoc po zásluhe… vy ste si voľbami zostavili túto koalíciu; povedal vám to Heger na tlačovke po rozhovore s prezidentkou s tým, že volebné prieskumy dnes nie sú v demokratickom zriadení určujúce (Matovič na dne). Podľa Hegera, výsledky volieb rozhodli na dobu štyroch rokov…
Najskôr ste odmietli Fica, potom oboch s Pellegrinim, hodili ste sa okolo krku Matovičovi, a teraz chcete nazad Hlas aj Smer. S nimi, pre spestrenie a oživenie, v dúhovom prebale, neomarxistické Progresívne Slovensko… pýtate si ho v prieskumoch. To je ale práca globalistov Domu Sion, nie vašich voličských hlaviniek a ručičiek; robia to cez ich prieskumné agentúry. Nimi, nie Ficom,  bola objednaná aj Kuciakova vražda, pre účel likvidácie Fica a Smeru (následné protesty vedené Farskou a Šeligom a výmena Fica Pellegrinim a nástup Hlasu). M/H vláda plní zadania a úlohy globálneho prediktora Pax Americana. Je to zámorie, ktoré blokuje predčasné voľby a hrozbu opačného efektu: Návratu Fica. Fico a Smer sú proti Pax Americana (Ukrajina), Pellegrini mu neodporuje, Progresívne Slovensko ho podopruje a slúži mu. To je celé.

Končím ako už obvykle, podstata: Systém nemožno zmeniť riadnymi ani predčasnými voľbami, len zmenou systému prostredníctvom zmien ústavy.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?