Publikované: 02.02.2014

Škrupiny, škrupiny, hýbte sa

alebo jeden za všetkých, všetci za nikoho. Život v škrupinách je však život mimo realitu, teda sebaklam.

Podľa prieskumu z minulého roka čítanosť denníka SME je v cieľovej skupine 14-79rokov 7-9%. Čítanosť však nie je predajnosť. Predajnosť denníkov je alarmujúca. Napríklad pri SME je to len 40tis. kusov. Ďalším merítkom môžu byť hladiny čitateľnosti jednotlivých článkov. TOP články SME majú hladinu od 4tis. do 50tis. A to nezabúdajme že hovoríme o denníku, ktorý má najväčší dosah na pravicového voliča a v tejto skupine je lídrom v mienkotvornosti. Tu však začíname narážať na problém škrupín. Môžeme to kľudne aj nazvať getoizácia opozičných názorov.

Je to diškurz v uzavretom kruhu, kde si všetci naháňajú svoj chvost. Od novinárov, po tvrdé voličské jadrá opozičných strán až po aktivistov MVO či aktivizujúcich sa blogerov. Je to getoizácia, chýba presah k reálne žijúcej väčšine! Stratil sa akýkoľvek zmysel pre reálnu politiku, ktorá by bola aspoň trocha konsenzuálna s cítením a potrebami väčšiny voličov.

Áno pravica uviazla vo vlastných bludoch! Verí niečomu, čo nemá žiadny dosah na mlčiacu väčšinu. Pravica uviazla v podivuhodnej virtuálnej Žvanírne, kde sa riešia veci, ktoré nikoho nezaujímajú alebo naopak prijíma také rozhodnutia, ktoré väčšinu naserú! Prečo? No lebo getoizácia  a nie presahy k väčšine!

Žijeme akúsi divnú dobu, v mnohom šialenú. Veríme že na facebooku je pravda! Prečo? Lebo sme prijali tézu, že na facebooku je vždy pravda.

Veríme v lajky a zdieľania – áno, už dnes žijeme virtuálnu priamu demokraciu – výsledky sú katastrofálne. Všetkým nám z toho statočne haraší a reálny život tam vonku nám úplne uniká.

No väčšine nie. Väčšina dámy a páni zvysoka kašle na nás a naše statusy. Kašle na to, či Fico bude prezident a už úplne reflexívne ignoruje to, čo si myslí opozícia. Nehovoriac o tom, že pre väčšinu už ani nemá zmysel pátrať, kto všetko je a nie je v tých kotiacich sa škrupinkách opozícia!

Jediný, kto neignoruje realitu je Róbert Fico. Tam dá na štadióny, tam poklepe základy nového terminálu, obďaleč dá diaľnicu či R1, na jedno oko dá licencie a na druhé o percento nižšiu daň a 200mil. Eur z Eurofondov, aby vlk zostal celý a ovca sýta….

Nie nepomýlil som, pretože na Slovensku je to jednoducho tak a ako povedal klasik: “Zvykajte si!”

Fico pochopil už dávno slová klasika: “Jeden za všetkých, všetci za nikoho!”

Peter Králik

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 8 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?