Publikované: 27.11.2018

Skryté hrozby Global Compact a osobitná ochrana islamu

Bill Warner je americký znalec politického islamu, jeho knihy boli preložené do viacerých jazykov. Venuje sa doktríne politického islamu. Islam definuje ako jednotu náboženstva, ideológie a politiky.
Interpretuje pojem džihád (5 prvkov vyznania islamskej viery, džihád je na prvom mieste), hidžra, káfír, takfír, islamskú lož ako súbor metodík takía, tavría, kitman a muruna v procese islamizácie, v dosiahnutí jej cieľov a svetového džihádu.
Islam je na rozdiel od kresťanstva expanzívne náboženstvo, ktoré a je jedno, či ide o šiitsku alebo sunnitskú vetvu, je viac-menej otťažité od pojmu sekulárneho štátneho zriadenia, nad ktorým sú nadradené Allahove zákony. Kresťanstvo sa šíri evanjeliom. Odkazy na križiacke výpravy a na násilie páchané kresťanmi v histórii moci a vládnutia sú odkazmi na skutky falošných kresťanov, skrývajúcich svoje mocenské záujmy za záujmy kresťanskej viery. To isté platí aj pre skutky upaľovania čarodejníc a Kladiva na čarodejnice.
Kresťania ale majú právo na ochranu a obranu svojej viery, ak je proti nim vedený inak neodvrátiteľný útok, a podľa svetského právneho trestného inštitútu nutnej obrany a krajnej núdze (ochrana zdravia, života a majetku) také konanie nie je kvalifikované ako trestný čin.
Šiitske štáty sú vo veciach ústavy a demokracie umiernenejšie (Irán, Sýria, Irak) sunnitské prísnejšie (Saudská Arábia) ale oba typy sú autoritárske, kde kľúčovú rolu v politike, ekonomike a živote spoločnosti a súkromí, hrá viac alebo menej islam a islamské právo šaría (ekonomické, finančné, sociálne, rodinné právo).
Česká advokátka JUDr. Klára Samková ustála obvinenie a obžalobu za urážku tureckého veľvyslanca Ahmeta Bigaliho:
„Proklínám vás, proklínám vás, proklínám vás. Umřete dřív, než zplodíte syny, a umřete beze cti,“ vyhlásila advokátka, dovolávajúc sa príkladov českých žien z histórie. „Budete-li zasahovat do našich věcí, pošleme na vás své syny,“ vyhlásila advokátka. Samková v máji 2016 na seminári v českej snemovni uviedla, že islam je rovnaký ako nacizmus, fašizmus a komunizmus a len sa skrýva za náboženstvo: Je štátnou zločinekou ideológiou“.
Viac o jej výrokoch tu:
https://zpravy.idnes.cz/samkova-protest-islam-turecke-velvyslanectvi-proklela-pjq-/domaci.aspx?c=A160607_203307_domaci_jj
Česká polícia a prokuratúra jej výroky začiatkom novembra 2016 odložila s odkazom na základné ľudské právo na slobodu prejavu:
https://zpravy.idnes.cz/policie-odlozila-vyroky-samkove-islam-nacismus-svoboda-projevu-pxi-/domaci.aspx?c=A161104_065356_domaci_hro
Trestnoprávne „čistá“ ale dostala pokutu 25 tisíc korún od advokátskej komory, za údajné (dá sa právne spochybniť!) porušenie etiky a kódexu advokáta:
https://echo24.cz/a/SfySG/advokatka-samkova-dostala-pokutu-za-prokleti-tureckeho-velvyslance
K tomu poznámka: Advokát, notár, sudca, prokurátor sú riadnymi občanmi, subjektmi základných ľudských, občianskych, politických, náboženských a ostatných práv, čo je porovnateľné s pokusom o ďalšie (siedme) disciplinárne stíhanie JUDr. Štefana Harabina vo veci jeho výrokov k vyjadreniam sudcu Radačovského v kauze Kiska a pozemky. Prezident Kiska je v prvom rade občan a až potom prezident.
Klára Samková vo svojich výrokoch nepoužila ani vulgárne výrazy, svoj odpor a opovrhnutie vyjadrila spoločensky akceptovateľným jazykom ale bez politickej korektnosti a ohľadov na zástupcu partnera EÚ v márnom úsilí Turecka o vstup do Európskej únie. Okrem toho (!) Česko ani na Slovensko zákon proti rúhaniu nepozná zatiaľ nie sme Pakistan.
Prípadný „útok na islam“ sa musí posudzovať rovnako všade, v celom rámci  a v súlade s európskym právom vo veci slobody slova, názoru a presvedčenia  verbálne (osobný prejav) alebo tlačou, čo potvrdzuje aj Ústava SR, jej tretí oddiel a článok 26.
Saudi nepotrebujú novinárov typu Chášúkdží, ani kritiku ich režimu a mávanie nad hlavou vlajkou slobodných demokratických volieb, preto vrchnosť nechala Chášúkdžího zavraždiť. Stále platí aj iránska fatwa za Satanské verše Salmana Rushdieho (aby sme „nezabudli“).
Islamský extrémizmus je reálne nebezpečenstvo všade, kam sa dostane, legálnou či nelegálnou cestou (Compact) a vyplýva z podstaty medinského islamu. Ilustračný obrázok prezentuje expanziu islamu do Austrálie, záber pochádza z islamského protestu v austrálskom Sydney ešte z roku 2012. Všade, kam islam príde, moslimovia sa skôr či neskôr, podľa početnej sily, začnú domáhať svojich náboženských a politických práv; buďme radi, že Slovensko, podľa sčítania ľudu z roku 2011 eviduje zatiaľ “len” približne 5 tisíc moslimov, údaje sú ale skreslené. A toto sa dnes deje v Pakistane na adresu Bibi Aisi:

Austrália patrí k štátom s prísnou a diferencovanou migračnou a azylovou politikou, Global Compact 1 a 2 Agendy 2030 OSN odmietla medzi prvými (nože, nech ich ide o prospešnosti migrácie, kompaktu a Marrákéšskej “nezáväznej” a “len” politickej deklarácie presvedčiť; trebárs argumentmi, že ju zle prečítali a neporozumeli jej…).
Ak kto má hlbší, než len povrchný záujem, záujem, nech si porozklikáva zdroje, včítane otvoreného listu CSPI Miroslavovi Lajčákovi, ktorý bol uverejnený ako blog v Denníku N (posledný link)…
Odkazy na zdroje:
Kto je a viac info o Bill Warner:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bill_Warner
Prístupy k Centru pre štúdium politického islamu:
https://www.facebook.com/cspi.international/
https://www.facebook.com/cspi.sk/
https://www.cspii.org/sk
Text Global Compact z 11. júla 2018:
https://www.mzv.sk/documents/10182/3430180/Globalny_ramec_pre_migraciu_dokument_SK.pdf?fbclid=IwAR0oF5LmWpINO3zT3jJu3iNQpuJteCXoFqRKHeB8hYbnW_d3TfBsfdNlbmA
Prístupy k youtube a videám Billa Warnera:
https://www.google.sk/search?q=Bill+Warner+Youtube&oq=Bill+Warner+Youtube&aqs=chrome..69i57j0l5.10563j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
CSPI a otvorený list Miroslavovi Lajčákovi:
https://dennikn.sk/blog/1301800/otvoreny-list-lajcakovi-pakt-v-sebe-skryva-islamizaciu/?ref=box&fbclid=IwAR2UDShP_YZ_vshWUmQxdfmb-dY2FAHGAyk67OtFjNc_hzD0Dwjk8wdw1Go
Pekne pozdravujem. :-)
Juraj Režo notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?