Publikované: 14.05.2022

Slava Ukrajini v dolároch

Republikánmi zatiaľ neschválený balík takmer 40 miliárd USD Ukrajine je v skutočnosti Leand Lease pomoci pre výrobný vojensko-priemyselný komplex, po vyschnutí jeho ziskov z amerických vojen v Iraku a Afganistane. Vybrali si Ukrajinu. (1
Nacifikovaná Ukrajina je tak pre amerických neoconov a zbrojárov len ďalším Vietnamom, ďalším Irakom, ďalším Afganistanom, ďalšou Líbyou, ďalšou Sýriou. Vojny majú za cieľ dodávať do týchto vojen americké zbrane, v obrovských objemoch, a tým udržovať v chode americký zbrojný komplex. Ten je totiž úzko majetkovo prepojený na obe americké vládnuce strany, na republikánov a demokratov. Cieľom amerických vojen nie je vojny vyhrávať ale aby vznikali a trvali. Pre ten účel financujú, vyzbrojujú a cvičia všetky islamistické zoskupenia. Kedy konečne “docvakne” príslušníkom amerických armád, že bojujú za zisky zbrojárskych komplexov? Nimi sú financované voľby demokratov aj republikánov! Akonáhle skončí jedna, začína druhá vojna. Absolútne nič spoločné s bojom za slobodu a demokraciu! Rozvoj americkej demokracie na osi demokrati a republikáni financujú aj americké ťažiarske komplexy, ktoré zo svojho pozadia riadia energetickú krízu v Európe na osi Rusko-EÚ. 
Malá časť balíka pôjde na žoldy, z nej si “odkrojí” pre seba Zelenský a spol. a ostatok pôjde na zbrane, o ktoré v boji príde a Kyjevu zostanú len obrovské dlhy z mamutích pôžičiek, ktoré Kyjev bude splácať rovno americkému FEDu v dolároch.
Podľa Pravda.ru desaťtisíc poľských vojakov vstúpi na Ukrajinu 22. májaVojnový korešpondent Jurij Kotyonok zverejnil dokument, ktorý ministerstvo obrany Ukrajiny zaslalo šéfovi štátnej pohraničnej služby krajiny. Nariaďuje zabezpečiť prechod spoločného litovsko-poľského „mierového kontingentu“ z Poľska:V období od 22. do 24. mája musia hranice prekročiť 4 prápory, z toho 9 500 vojakov a 279 jednotiek vojenskej techniky. Novinár Andrej Medvedev už dávnejšie zverejnil fotografiu rozkazu hlavného veliteľa Poľska uviesť jednotky poľskej armády do plnej bojovej pohotovosti na ochranu Ľvovskej a Volyňskej oblasti Ukrajiny (2) a vo veci odkazujem aj na toto (3).V medzičase bojovníci hrdinsky bránia Azovstal v Mariupole a to tak, že zúfalo s ich rodinami prosili o pomoc a vyzvali svetových lídrov, pápeža a dokonca aj šéfa Tesly Elona Muska, aby ich evakuovali (4). 

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?