Publikované: 21.01.2014

Sloboda slova? Robíte si srandu…

U našich susedov v Česku počas minulých dní začala rezonovať tému organizovaného útoku radikálnych aktivistov a českých moslimov  na docenta Martina Konvičku, známeho kritika islamských aktivít a islamu vo všeobecnosti.

Využitím falošných profilov s jeho menom, vytvárali rasistické, xenofóbne a urážlivé diskusné príspevky a takto “vyrobené” diskusie zosnímali a šírili ako dôkaz potreby jeho trestného a pracovno-právneho postihu.

Je priam symptomatické pre dnešnú zvrátenú dobu, že väčšina týchto podvodníkov má spoločné pomenovanie pravdoláskar – “Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí”

Násilie, nátlak a agitácia neštítiaca sa žiadnej manipulácie pokračovala ďalším stupňom, zásahom do slobody slova, aký som ešte nikdy nevidel.

Písal som, že docent Konvička bol v Česku obvinený z rasizmu a xenofóbie bez akýchkoľvek dôkazov s možnými pracovnoprávnymi následkami kvôli jeho nekompromisnej kritike islamu. Rektor univerzity, na ktorej pracuje zverejnil stanovisko, kde ho obvinil z uvedeného zločinu – ktorý by ho fakticky diskvalifikoval a ostrakizoval navždy v intelektuálnej spoločnosti. Vzhľadom na to, že neexistovali žiadne dôkazy pre toto obvinenie, rektor svoje stanovisko bez vysvetlenia stiahol a zmenil len do polohy, že označil aktivity docenta Konvičku za súkromnú vec, ktorá so stanoviskom Univerzity nemá nič spoločné.

Nevídaný zásah redakcie portálu iDnes

Redakcia iDnes však žiadne dôkazy nepotrebovala. Aktivistom iDnes dovolila nenávistný zásah do už publikovaného blogu na túto tému, o čom som ešte nikdy nepočul. V tejto poznámke je docent Konvička opäť obvinený z xenofóbneho správania, t.j. obvinenie zo zločinu, ktoré rektor Univerzity neskôr odvolal.

Akademik bol schopný retrospektívy a priznať chybu zmenou stanoviska, aj keď už by asi bolo moc čakať od neho kajúcne ospravedlnenie za tak závažný krok. Je však zrejmé, že pre angažované médiá to neplatí. “Redakčná poznámka”, nevídaný zásah do slobody slova, naviac evidentne lživá, nezakladajúca sa na pravde, tam stále visí.

Ako bude česká spoločnosť postupovať pri obrane slobody slova? Bude možné kritizovať praktiky najmierumilovnejšieho náboženstva bez toho aby hrozilo vyhodenie z práce a súdne postihy? Bude nutné ticho trpieť praktiky agitátorov a pravdoláskarov, ktorí sa neštítia podvodne vyrábať “dôkazy”, ktoré zničia človeka – lebo sú na tej “správnej strane”? Môžu médiá bezostyšne manipulovať a klamať podľa toho ako dostanú zadanie alebo ako káže ich ideologická orientácia. Líši sa to principiálne od doby spred  roku 1989?

Ak náhodou Konvička prehrá, budeme na rade aj my, na Slovensku?

 

Blog Martin Konvičku (aj s pôvodným vyjadrením rektora) nájdete tu
http://martinkonvicka.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=392560&bk=34839

Pre úplnosť ešte dodám blog ďalšieho akademika
http://kontrafikce.blogspot.cz/2014/01/doc-konvicka-rasista-xenofob.html

Link na uvedený blog s redakčným zásahom
http://lukaslhotan.blog.idnes.cz/c/391789/Obhajci-islamu-lzou-a-chteji-vyhazovat-kritiky-islamu-ze-zamestnani.html

Link na facebook stránku Martina Konvičku, kde o tejto záležitosti píše
https://www.facebook.com/martin.konvicka.18/posts/717502821602434

 

 

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 12 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Mordechaj Kapusta

    Aj u nás máme slobodu slova: http://www.mordechajkapusta.com/2013/12/normal-0-21-false-false-false-sk-x-none.html

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?