Publikované: 24.01.2022

Slovania zrádzajú Slovanov

Pochybnosti o jednote transatlantických spojencov sa potvrdili. Tri najväčšie európske mocnosti, Nemecko, Francúzsko a Británia, presadzujú výrazne odlišné prístupy a zároveň čelia domácim politickým rušivým faktorom. Biden (USA) potvrdil rozdielnosť názorov spojencov, čo „komplikuje odpoveď na ruskú agresiu. Samozrejme, akože inak, sú za tým Rusi, snažiaci sa rozbiť jednotu spojencov a EÚ, čítali ste:
http://www.blogovisko.sk/k-integracii-ukrajiny-do-nato-a-nazory-na-jednotu-aliancie.html
Pokračovanie: Ostatné krajiny sa zoraďujú na rôznych stranách podľa ich geografickej blízkosti k Rusku, závislosti od Ruska v dodávkach energie a z historických dôvodov. Germáni a Frankovia sa od podpory militarizácie Ukrajiny dodávkami zbraní na rozdiel od Anglosasov (GB/USA) dištancujú; sú za diplomaciu (Minské dohody a Normandský formát).
Nemecko odmietlo žiadosť Kyjeva o zbrane (najmä silný Olaf Scholz a socialisti), zablokovalo licencie Estónsku, Nemci nepovolili prelety so zbraňami pre Ukrajinu cez Nemecko. Chcú s Ruskom a Ukrajinou rokovať. Lietadlá Britského kráľovského letectva museli absolvovať okružnú obchádzku okolo Nemecka, pričom doručovali protitankové zbrane na Ukrajinu, čím odklonili letovú trasu ponad Severné more a Dánsko, čo predĺžilo cestu o niekoľko hodín. Nemecký postoj vyvolal paľbu z Británie, Estónska a Ukrajiny.
Opakuje sa situácia podobná povoleniu preletov bombardérov NATO ponad Slovensko pre účel “humanitárnej” intervencie v bývalej Juhoslávii… bezočivý Dzurinda sa k rozhodnutiu jeho vlády hlási aj dnes.
Francúzsky prezident Emmanuel Macron vo svojom prejave v Európskom parlamente naliehal na EÚ, aby začala samostatný dialóg s Moskvou o spôsoboch zníženia napätia. Chce viesť dvojstranné rusko-francúzske rozhovory.
Saturácia Ukrajiny zbraňami zo zahraničia má neznámu koncového príjemcu: armáda, batalión Azov, Banderovci a dobrovoľníci.
Ukrajinská armáda vykladá britské zbrane na medzinárodnom letisku Boryspil pri Kyjeve 18. januára (Ukrajinské ministerstvo obrany/Reuters):USA a ich zahraničné služby spôsobili rozvrat Ukrajiny v roku 2014 a následnú reakciu Ruska (Krym). Na rade je Donbas (k Rusku hlásiaca sa rusky hovoriaca menšina). Rusi nepotrebujú vztyčovať svoju vlajku nad Kyjevom.
Rizikom je občianska vojna všetkých proti všetkým. Lebo Rusi. USA to veľmi dobre vedia a pracujú na tom. O účele a využití zmlúv USA nad a mimo rámec NATO písala pre NYT držiteľka Pulitzerovej ceny, čo Juraj Krúpa z OĽaNO označil ako nepodložený hoax, čítali ste:
http://www.blogovisko.sk/usa-zvazuju-podporu-povstania-ak-rusko-napadne-ukrajinu.html

Biden aktuálne zvažuje nasadenie tisícok vojakov, vojnových lodí a lietadiel do východného Pobaltia a krajín spojencov NATO (Litva, Estónsko, Lotyšsko, Poľsko, Rumunsko) čo by bol zásadný aktívny posun od jeho zdržanlivého postoja voči Ukrajine:
https://www.nytimes.com/2022/01/23/us/politics/biden-troops-nato-ukraine.html

Maďarsko má tiež zmluvu s USA ale s Ruskom rieši praktické mierové záležitosti, napr. meškajúce ukončenie výstavby jadrovej elektrárne v Pakši (Paksi Atomerőmű) a s ukrajinskou stranou postavenie maďarskej národnostnej menšiny (nacionalistická ostrakizácia národnostných menšín Kyjevom, čo je jedna z hlavných vrstiev rusko-ukrajinského konfliktu).
Česi ale Rosatom z výstavby JE vylúčili, lebo údajné „bezpečnostné riziká“… hmm…

Naopak, verbálne a vecné vojenské spojenectvo NATO a USA proti Rusku podporujú Slovania, teda Česko a Slovensko, presnejšie: nie Slovania ale ich politická zločinecká reprezentácia, ktorá so slovanstvom nemá nič spoločné. Platí aj pre Poľsko. Tam ale zasa majú diel viny Rusko aj Ukrajina a samotní Poliaci (poľská expanzivita). Ak sa Rusko snaží rozbiť jednotu Západu, Germánov, Frankov a Anglosasov, Západ úspešne rozbíja slovanskú jednotu.

USA a Britom (Anglosasi) nejde o nič iné než zničenie Ruska ako jednu z hlavných bášt európskeho slovanstva. Germáni nechcú s Rusmi po dvoch znovu zažiť tretiu známu skúsenosť.
Pobaltiu by som odporúčal finlandizáciu (obdoba neutrality). Čosi podobné spočiatku zamýšľala Tichanovská s Bieloruskom; okolnosti sa vyvíjajú inak: Lukašenko sa vinie pod ochranu Ruska, čo jednoznačne spôsobil Západ.

Významným faktorom na pozadí je konflikt západného a východného kresťanstva. Ekumenistickému Vatikánu neostáva nič iné len povinné vyhlásenia o ľútosti a výzvy na zmierenie. Slabosť a dekadencia západného kresťanstva má následok odliv katolíckeho vierovyznania tak, ako straty viery v obnovu Veľkého Maďarska na Slovensku, ako ukazujú výsledky sčítania ľudu v časti náboženstvo (sekularizácia spoločnosti a prienik liberálnej fiolozofie a ideológie do kresťanskej viery a učenia) a maďarstvo. Maďarská Aliancia-Szövetség nemá občiansku a voličskú podporu zdola. Gyimesi (OĽaNO) zaútočil na preambulu slovenskej Ústavy. Dávam mu dobrý tip: Označenie farieb svetelných semaforov pre slovenských Maďarov v pre nich zrozumiteľnej maďarčine: zöld, narancs, piros. Nyitva, figyelem, zárva! Erőmű!
Poznámka: Maďari sú cezhranične jednotní, Slovania stoja proti sebe v rámci euroatlantických štruktúr vs. Rusko. Jablko sváru: Ukrajina, časť Donbas. Ak kto chce, Novorusko.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?