Publikované: 19.03.2014

Slovenská špecialita & vydieranie!

Hlavné menu: Podpora prezidentského kandidáta. Naši politici si zvykli na to, že voličov celkom suverénne pokladajú za tupcov (najmä tých, ktorí s ich politickou stranou sympatizujú) a niet sa čomu čudovať, keď tí voliči robia presne to, čo od nich očakávajú. (Skutočne si tento fakt ani inak neviem vysvetliť).

Politici so svojimi dlhoročnými skúsenosťami majú potvrdené, že ak chcú presadiť svoje rozhodnutie a svoju politiku v prospech svojej strany a vytasia argumenty, tak veria, že ich rozhodnutie stranícki sympatizanti suverénne podporia. Ale jednu vec predsa len neviem pochopiť a to v tom prípade keď „skrachovaní kandidáti,“ (ktorí neuspeli v prezidentských voľbách) idú nanútiť svojim voličom, aby v druhom kole prezidentských volieb dali svoje hlasy tomu kandidátovi, ktorému dajú aj oni svoj hlas?!

Dokážem to pochopiť počas prvého kola prezidentských volieb, že voliči dávajú svoje hlasy tomu kandidátovi, ktorý je im stranícky bližšie, prípadne viac sympatický ako ostatní kandidáti, ale prečo má volič brať ohľad na svojho vyvoleného kandidáta aj v druhom kole prezidentských volieb, tak toto je pre mňa naozaj nepochopiteľné? – Veď žijeme v demokratickej spoločnosti a hlavne politici sa tým najviac oháňajú a tvrdia, že máme slobodnú vôľu a sami sa rozhodujeme o tom komu dáme svoj hlas.

Príkladov o takomto šafárení máme habadej, ale stačí ak uvediem napr. tento, že Bárdos podporí Kisku, ak sľúbi, že na Maďarov nezabudne….

Nepochybujem o tom, že sa nájde dosť erudovaných odborníkov, ktorí mi pripomenú lojálnosť, ale kde je potom vlastný rozum? Prečo sa mám striktne držať „príkazu“ svojho sympatizanta, keď v druhom kole prezidentských volieb sa už riadim úplne inými kritériami ako to bolo v prvom kole?!

Nech mi nikto netvrdí, že ak po prvom kole prezidentských volieb niektorí neúspešní kandidáti neodporučia svojim sympatizantom komu majú dať svoj hlas, že títo voliči sa už druhého kola prezidentských volieb vôbec nezúčastnia. (Je to totiž padnuté na hlavu a nie je za tým nič iné iba politické vydieranie.)

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?