Publikované: 17.12.2012

Slovenskí daňováci pápežskejsí ako pápež

Pozrel som si reportáž z TV novín o vianočných trhoch v Prešove a kontrolách v stánkoch. Iste, kontroly mali pravdu. Za nevydaný daňový doklad  pokutovali stánkarov. Pokuta 330 € naučí zlých, zlých živnostníkov, že bločky sa vydávať musia!

Teraz jeden príklad z Viedne. Boli sme na vianočných trhoch vo Viedni. Rakúsko, vzor prosperity, ekonomickej samostatnosti, ale bločkov, či iných daňových dokladov sme sa akosi nedorezali. Dokonca aj v jednom kamennom obchode s bižutériou sme sa akosi k pokladničnému dokladu nedostali, až na manželkinu žiadosť nám bol vydaný paragón! V kamennom obchode s registračnou pokladňou, ktorá tam asi bola na okrasu.

Nevadí, veď sme v inej krajine. Skôr mi napadla iná vec. Malým podnikateľom, pravdepodobne rakúski daňováci, dávajú asi pokoj. Zato tých väčších asi majú naozaj pod palcom na rozdiel od našich. Pre objektivitu sme si kupovali občerstvenie či suveníry asi v 20 stánkoch v rozličných častiach trhov vo Viedni. Skóre počtu vydaných daňových dokladov k nevydaným bol 0:20. Ak už naozaj chceme pokutovať stánkarov, pokutujme aj zákazníkov, že si bloček nežiadajú, tak ako na Sicílii. Tam sme si kupovali iba vodu a obchodník za nami doslova vyletel, že sme si zabudli zobrať daňový doklad!

Šťastné a veselé, vážení daňováci!

  • SlabéVýborné (+17 skóre, 25 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Zdenek Janecek

    co uz poturcenec horsi turka a nasi zlodeji se boji, ze je nekdo ukrati o jejich vypalne. Z ceho budou zit, hadam nechces, aby se okradali navzajem ??

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?