Publikované: 05.12.2018

Slovensko a jeho Lajčákovo pro americké líderstvo

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák 14. novembra podpísal vo Washingtone D.C. bilaterálne Memorandum o porozumení medzi vládou Spojených štátov amerických, konajúcou prostredníctvom rozvojovej agentúry USAID a MZVaEZ SR v oblasti medzinárodnej rozvojovej spolupráce.
Slovenská republika sa tak stala prvou krajinou z bývalých prijímateľov americkej rozvojovej pomoci v regióne strednej a juhovýchodnej Európy, s ktorou administratíva USA uzavrela takúto dohodu. Obe krajiny podpisom memoranda naštartovali praktickú spoluprácu prostredníctvom spoločných projektov v regióne západného Balkánu a v krajinách Východného partnerstva.
„Som hrdý na to, že Slovensku sa v krátkom čase podarilo transformovať z prijímajúcej krajiny na rozvojového donora a partnerským krajinám pomáha pod hlavičkou SlovakAid. Dnešný podpis memoranda s USAID podčiarkuje tento úspech a vyjadruje spoločnú snahu Bratislavy a Washingtonu o udržateľný rozvoj v krajinách Východného partnerstva a západného Balkánu,“ uviedol M. Lajčák.

USAID, memorandum o spolupráci a SLOVAKAID, mimovládny sektor a Mordechaj Kapusta:
https://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=en&u=https://www.usaid.gov/&prev=search
https://www.slovakaid.sk/sk
https://www.slovakaid.sk/sk/novinky/887-slovensko-podpisalo-s-usaid
http://www.teraz.sk/slovensko/lajcak-podpisal-memorandum-o-spolupr/361170-clanok.html
https://mordechajkapusta.blogspot.com/2018/12/cierna-dusa-miroslava-lajcaka-vedie.html?fbclid=IwAR2HglOXq-TDN0YBPr4Mh7oMyL1Z7HuCPy1s7fDg-ro3CcCY4MbjqS5QhS4

O tomto a nielen o tom je dnes Lajčákovo, vládne a prezidentské áno alebo nie, o tom budú prezidentské, euro a parlamentné voľby.

Pekne pozdravujem. :-)
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?