Publikované: 24.02.2014

Slovenský národ sa musí vzchopiť

Slovenský národ sa musí vzchopiť teraz a nie čakať, kým nás veľké firmy vycucajú, a budú si s nami robiť, čo chcú ešte viac ako teraz. Načo máme čakať? Od roku 1989 sa nič neudialo, len korupcia. Myslím si, že už prešlo pekne veľa rokov na to, aby slovenský národ ukázal tým v parlamente, že my so sebou nenecháme zametať a povieme to aj celej únii. Kde sú tie prosperujúce fabriky na Slovensku? Kde sú štátne podniky, keď niekto nevie vystavať diaľnicu za 25rokov z BA do KE? Tak kde miznú tie peniaze? Nikto nie je stíhaný a všetci sa tu na Slovensku tvárime, že je to poriadku. Veď hádam bude dobre, veď možno nám zvýšia príjem. Nič vám nezvýšia, pokiaľ budete voliť tých, čo ste volili doteraz. Treba sa jednoznačne zamerať na korupciu a exekútorov. To znamená: prepracovať súdnictvo či už výmenou sudcov a hlavne, aby v parlamente neboli strany, ktoré nerobia nič pre Slovensko.

Ústava Slovenskej republiky čl36 zaručuje:
„Zamestnanci majú právo na spravodlivé a uspokojujúce pracovné podmienky. Zákon im zabezpečuje najmä
a) právo na odmenu za vykonanú prácu, dostatočnú na to, aby im umožnila dôstojnú životnú úroveň“!

Ako má niekto vyžiť z minimálnej mzdy a považovať to za dôstojný život? Alebo z nejakých 300-500€ v čistom. Ako si môže takýto človek zobrať hypotéku na 30 rokov, keď splátky sú cez 500€/mesiac! AKO? Ja osobne, keď budem v parlamente, sa nebudem pýtať ako, ale budem to riešiť!

Každý bude mať právo na dôstojnú životnú úroveň tak ako to zaručuje Ústava Slovenskej republiky. Keď niekto nemá na hypotéku, ťažko si bude zakladať rodinu. Jedine sa bude tlačiť s rodičmi a súrodencami v starom komunistickom byte. Každému tikajú biologické hodiny a potom sú nútení ísť aj do takého šialenstva zvaného hypotéka na 30rokov. Ja som za to, aby každý na Slovensku mal byt ako som písal v predošlých článkoch.

Teda požadujem(e) aby sa Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky rozdelilo a aby vzniklo oddelene Ministerstvo výstavby. A toto ministerstvo bude stavať 2-3-izbové byty, ktoré predá Slovenským občanom za max. 25 000€ – 30 000€ ako novostavby. Taktiež budú nájomné byty pre tých, čo sa budú chcieť osamostatniť už v 18+ a ešte si len plánujú budúcnosť. Bohužiaľ, na Slovensku momentálne nemá nikto budúcnosť. Vaša budúcnosť sa vola hypotéka na 30 rokov! Na dôchodky rovno zabudnite! Budete žiť v biede, pokiaľ budete voliť tie politické strany, ktoré nič nerobia a len rozpredávajú Slovensko. Žiť od výplaty k výplate je výsledok politických strán v parlamente.

Každý z vás musí pomôcť a ja budem hájiť vaše práva, a presadím(e) všetky zákony tak ako som hovoril. V prospech slovenského ľudu a nie v prospech zahraničných firiem. Nebudem tolerovať žiadnu politickú stranu, ktorá rozbíja slovensky štát. Slovenský národ znovu povstane a každý bude právom hrdý na to, že je Slovák.

Vladimír Distler

(Kontakt v profile)

 • SlabéVýborné (0 skóre, 4 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Volte mna. Nikto vam neda tolko, ako vam ja slubim… Je srdecne jedno ze tie sluby su nerealne, je srdecne jedno ze moje napady odporuju ekonomickej realite. Volte mna a za 4 roky budete zarabat minimalne 1000€ v cistom a pecene holuby vam padnu do huby. Ved ludia si zasluzia piskoty (eeee sorry istoty)… P.S. A to ministerstvo vystavby ako bude tie byty stavat?? Uradnici naklusu na stavbu a budu podavat tvarnice? Alebo ako?? A z coho tie byty budu postavene?? Zo slamy a hliny?? Za 20 000 dnes nepostavite drevenicu. Na ten byt to ledva vyjde na material. A kde su mzdy stavbarov minimalne 1000€ mesacne??

  1. Vladimir Distler

   Čo je na tom nereálne? Každý bude pracovať ako teraz s tým, že bude viac zarábať. Nikomu nič padať do úst nebude zadarmo. Takže podľa vás Švajčiarsko, Nemecko, Rakúsko …  sú nereálne ekonomiky, keď majú mnohonásobne vyšší plat ako my tu a robia tu istú pracú (dokonca v Rakúsku natankujete lačnejší benzín ako na Slovensku!).Momentálne je teraz ekonomika na bode 0. Ako môže ekonomika napredovať, keď slovenský národ nemá žiadne peniaze nazvyš a len prežívajú od výplaty k výplate? A iný, čo aj majú ako tak peniaze, platia hypotéky do konca ich života. Tak ako sa môže dariť ekonomike? Zase odkazujem na článok 36 z Ústavy Slovenskej  Republiky. Áno ministerstvo bude stavať tie byty, samozrejme, nie tí úradníci. Stavať to budú zamestnanci štátu, žiadny Doprastav a podobne. Je tu 400 000 ľudí nezamestnaných, medzi ktorými sú odborníci a šikovní ľudia, ktorí to vystavajú. Samozrejme, pracovať môže každý, kto bude mať záujem. A áno, byty sa naozaj budú stavať aj z hliny (tehliarska hlina). Štát vystavia ten byt za tých 25000-30000 euro! Prečo? Štát nemusí kupovať ORNÚ PÔDU ani ju prevádzať na stavebnú atď. Štát si nebude navyšovať faktúry o 800%, alebo že si faktúru dá preplatiť  5x! O to sa postarám(e). ( Veľmi ťažko sa píše na túto tému, aby to niekto nebral osobne, ale veľmi rád o tom popíšem neskôr).   Taktiež chápem vaše obavy a rozhorčenie, ale ja nie som ako niektorí, ktorí chcú ožobráčiť slovenských občanov alebo občanov pracujúcich na Slovensku. A tie paneláky by sa stavali skôr, takže mzda 1000€ / mesačne v hrubom by ešte nebola. Taktiež je treba pracovné miesta a tá výstavba zamestná veľmi veľa ľudí po celom Slovensku. 

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?