Publikované: 12.08.2020

Sme a všetko je v božích rukách?

V božích rukách nie je nič. Vôbec nič. Dal nám rozum, dve zmluvy (starú a novú). A slobodnú vôľu. A “umyl si ruky”. Zamyslite sa nad odkazom obrázka a čítajte…Poznámka: Dve zmluvy zakladajú otázku stálosti a nemennosti božej entity, rozumej: Jeho schopnosti osobného vývoja…
Nemám istotu v lietadle ani autobuse. Nie, nie som kľudný v živote, ani v žiadnych cudzích “rukách”. Ani dočasne. Za seba a svoj život a ľudský faktor som zodpovedný výlučne ja. Nezverím ho do rúk ani Bohu. Mienim aj geopolitiku a mocenské záujmy (po ZSSR USA a EÚ).
Obávam sa, ako sa tak pozorujem, že strácam vieru a dôveru v Boha aj ľudí…
Pribúda počet hlupákov, opakujúcich tie isté chyby. A darebákov, zločincov, páchajúcich na nás zlo a násilie.
K “nepoznám pilota… (vodiča autobusa)…” To je jedno. Lebo vždy ľudský, nie “boží” faktor: Za chybnú súčiastku, nekvalitnú pneumatiku alebo vtáka, vletiaceho do motora, nenesie zodpovednosť Boh. Boh nenesie zodpovednosť ani za “tretie vplyvy” (príroda).
K ospravedlneniu za nezavinené zranenia a úmrtia (nehody, nešťastia, vojny a medziľudské konflikty) patrí: “Byť v nevhodnom čase na nevhodnom mieste”. Boh “zohľadní”.
Áno, platí aj: “Pomôž si sám, sama, aj Boh ti pomôže”. A môžete sa predtým, medzitým aj potom modliť.

Vládne nám nedovzdelaná, pologramotná luza. Demokraticky zvolená. Štvorkoalícia s jej ústavnou väčšinou je stav parlamentnej totality. To je to najhoršie, čoho som sa dožil. Ako časť za celok to je nezvyčajne darebácky a laický návrh zákona o prokurátoroch (voľba, postavenie, dôvody odvolania)…
Boha a Zmluvu majú “na háku”. Ľudský faktor:
Prvý, že luza koná, lebo sme ju pustili k moci my, hlupáci, zbabelci a ignoranti.
Druhý, že dopúšťame, že nad nami vládnu iní…
Tretí, že nekonáme.
S jedným ani druhým ani tretím Boh nemá nič spoločné.
Lebo: Boží faktor.

Na druhej strane, kresťanstvo je najslobodnejšie a ak kto chce najliberálnejšie a najdemokratickejšie náboženstvo sveta. Porovnajte s islamom. Vsuvka:
Podľa Hlavných správ, ktoré neuviedli zdroj, Mike Pompeo na ceste Českom, Slovinskom, Rakúskom a Poľskom, sa „v  kongrese USA opakovane pustil aj do moslimskej komunity, údajne sa uvádza v jeho životopise:
https://www.hlavnespravy.sk/mike-pompeo-zaujimave-zistenia-zivotopisu/2259512
Po útoku na Bostonskom maratóne Pompeo vyhlásil, že lídri americkej moslimskej komunity nesú spoluvinu na týchto útokoch, lebo nikdy proti nim nevystúpili.
„Keď najhoršie teroristické útoky za posledných 20 rokov v Amerike prišli od ľudí z jednej viery a boli vykonané v mene tejto viery, tak spoluvina padá aj na tých, ktorí sú lídrami tejto viery. Neprišla od nich nijaká reakcia, a tak mlčanie robí z týchto islamských lídrov po celej Amerike a svete spoluvinníkov týchto činov.“

Od sporu o nástupníctvo po Ježišovi, kontroverzného postavenia Vatikánu, križiackych výprav a vojen v mene kresťanstva až po (skrátim) Tisov kléro fašistický štát, cez všetko, čo sa deje v mene kresťanstva v systéme svetských vecí dá sa konštatovať, že nič z toho, čo sa udialo a deje v mene kresťanstva, nemá nič spoločné s kresťanstvom, rozumej: pravým kresťanstvom.
Kresťanstvo rovná sa jednota viery, učenia a skutkov. Pokánia a ich nápravy.
Islam je jednota náboženstva, ideológie a politiky. Dá sa len dnu, nie von. Nie je zmluvou ale diktátom. Islam je totalitné náboženstvo. Radikálny islam a sunna si berie právo na násilnú islamizáciu. Odmietnutie jeho prijatia môže mať ako následok smrť, vraždu. Ktorý islam je v súlade s európskymi hodnotami? Odpovedzte!
Kresťanská cirkev nerovná sa kresťanstvo. S výnimkou protestantov (plus pravoslávie) je riadené politikárčiacim vnútorne rozštiepeným katolicistickým a spolovice neomarxistickým Vatikánom.
Spor o Písmo (exegéza) a tradíciu (písmari verzus tradicionalisti).
Poznámka: judaizmus a kresťanstvo vznikali v dobovom geopolitickom kontexte; v lone juadizmu sa zrodilo kresťanstvo a to netušilo nič (ani ako Písmo) o vzniku islamu (7. stor.) ako opozícia izmaelitov voči judaizmu a kresťanstvu (Abrahámovské monoteistické náboženstvá). Odignorovali Abrahámovo Izmaelovi: „Založíš národy“ (Arabi a islam). Judaizmus ani kresťanstvo ale expanzivitu a agresivitu islamu nepredpokladali.
Kresťanstvo má právo na nutnú obranu v súlade so svetským právom, lebo na nepráve nemožno založiť právo.
Pravých kresťanov je mizivo málo, do „nebeského Jeruzalema“ sa hravo pomestia…
U väčšiny hlásiacich sa ku kresťanstvu ide o prázdne pozérstvo a „kresťanské hruďobijstvo“.
Ide o „kresťanský“ balast a smog.
Takým falošným je aj pseudo kresťanské „národovectvo a vlastenectvo“ v slovenskej politike.
Praví kresťania, oddeľte sa od nich a bráňte sa!

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

P.S. Je tu aj tento problém; k pôvodu a dejinám náboženstiev:
https://www.latest-ufo-sightings.net/2020/04/ufo-near-moon-montreal-france-26-mar-2020.html
Grafický softvér dnes dokáže „nemožné“. Hmm…
UFOs flying in formation near the Moon
Kdesi medzi pravdou a lžou…

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?