Publikované: 18.07.2020

Smer a Hlas a stav vládnutia na Slovensku

Nechcem, nepotrebujem odvolávačku Matoviča, lebo nemám, koho by som na jeho miesto, a preto žiadam predčasné voľby.
Rozhodol som sa za seba tak dnes, po vyhodnotení stavu vládnych politík, predošlom zvažovaní a “dorazila” ma sobotná tlačovka Smeru-SD. Na začiatok sa Smer-SD aj Hlas-SD spolu rozhodli pre mimoriadnu parlamentnú schôdzu, pre účel odvolania predsedu vlády Igora Matoviča. Som ale rozhodnutý podporiť predčasné voľby.
Slovensko dnes viac ako doposiaľ, urýchlene, bez zbytočného odkladu, lebo tá udalosť sa skôr či neskôr stane, úplnú rekonštrukciu vlády a spôsobu vládnutia.
Chcem preč liberálnych demokratov, krajnú pravicu, neomarxistickú ľavicu aj infantilný stred. Liberálna sloboda a demokracia je falošná sloboda a demokracia. Použiteľná leda na rozvrat štátu.
Krajná nacionalistická pravica stratí reakčnú „paru“ ak sa zmenia vládne politiky národného štátu Slovensko a to dovnútra aj von, smerom k EÚ a svetu a to v súlade s preambulou Ústavy SR. Očakávam tiež otvorenie ústavy vo vybraných častiach jej hmotného jadra. Slovensko doplatilo na „Matovičov efekt“.
V medzičase došlo aj k rozkolu v Smere-SD, čo sa dalo očakávať. Dôvod: Silný líder Peter Pellegrini s významným potenciálom samostatného politického výtlaku.
Rozlúčka dvoch lídrov Smeru SD sa udiala v mantineloch ich zdravej osobnej agresivity a asertivity. U oboch ide o (seba) vedomie a uvedomenie si, že chcú a vedia politicky čo a ako. Ovládajú prácu s ľuďmi, a vedia ich osloviť každý po svojom. Chcem ich oboch aj s ich stranami v parlamente a vo vládnej koalícii. Čo je dnes vo vláde, musí z kola von, najlepšie úplne. Ostatok nech sedí v opozícii.Žiadnu z politických persón som nikdy „nemusel celú“ vždy len podľa vlastného hodnotenia. Po sobotnej tlačovke Smeru-SD je jasné, že Fico a spol. ostávajú, outsiderom je Pellegrini a jeho Hlas-SD, (tlačovka):
https://www.ta3.com/clanok/1188178/tb-r-fica-po-skonceni-snemu-strany-smer-sd.html
Slovensko je z ústavy štandardná parlamentná demokracia. Jej nadštandardná liberalizácia ale úplne rozvoľnila systém hodnôt a zrelativizovala pravdy, v dôsledku čoho je slovenská spoločnosť zneistená a dnes sa vznáša vo vzduchoprázdne nad pevnou zemou…
Slovensko je dnes zneistené a v stave takmer bezvedomia, pretože propaganda takzvanej liberálnej demokracie a podsúvanie falošných, pseudo ľudských práv ich liberálnou individualizáciou a individuáciou úplne rozviklala pojmy pravda, hodnoty a normalita, čoho následkom je aj zánik pojmu autorita, intelektuálna a duchovná elita.
Slovenská spoločnosť po voľbách ostala v ideovom, hodnotovom a politickom vákuu. Ľudia sa najmä v dôsledku „Matovičovho efektu“ nemajú o čo a o koho oprieť.

Rozkol sociálnej demokracie (Fico-Pellegrini) môže na Slovensku zohrať významnú rolu v posilnení nástrojov regulácie správania kapitalizmu, ktorý nepozná pojem sociálny aspekt a sociálne cítenie, len svoj zisk.
Slovensko sa aj preto bez nástrojov tripartity pre účel ochrany dôstojného života pracujúcich, ako základného ľudského práva, nezaobíde.
Nová vláda ukazuje, že oprávnené záujmy a potreby pracujúcich má „na háku“.
Pracujúca trieda nemá vinu na krízach kapitalizmu ani na Covide ani ekono-korono kríze, preto, jej sociálne štandardy nesmú byť dotknuté…


Slovensko a EÚ sú v súčasnosti postihnuté aj zvláštnym „originálnym“ vírusom Covidu a následne ekono-korono krízou.
Vývoj a stav rokovaní o fonde obnovy a rozvoja ako aj viacročnom rámcovom rozpočte EÚ predbežne neprináša očakávané výsledky.
K euro parlamentu: Ideologické, ideové a politické programové frakcie sem-tam, EÚ je prevažne napadnutá neomarxistickou memetikou, od ktorej by sa Slovensko, ako hodnotovo malo odstrihnúť.
Hra na demokraciu cukrom a bičom (odkaz aj na summit o fonde obnovy a rozpočte EÚ). Na vyhrážky voči Maďarsku, Poľsku a Česku Čl. 7 Lisabonskej zmluvy o právnom štáte a demokracii treba zabudnúť, lebo bude zle.
Predseda Michel predložil nový návrh dohody.
Matovič bol pre slovenské médiá  optimistický, v dobrej viere, že pre Slovensko „vyboxoval“ vraj, všetko, čo chcel. Sa uvidí…

To, čo porokoch „postihlo“ Smer-SD sa dalo čakať ako prirodzené. Dá sa to chápať ako dialektika (téza-antitéza) nie návratná cyklicita, vzostupnej vývojovej špirály.
Sociálna demokracia v ráme Fica a Pellegriniho môže Slovensko drgnúť vpred len vtedy, ak sa voličstvo úplne odstrihne od liberálnych demokratov a neomarxistov a krajnej pravice Kotlebovcov ĽSNS a nenechá sa vyrušovať „tým neurčitým (infantilným) stredom“.
Sociálna demokracia je stredo-ľavá politická formácia, Fico s Pellegrinim, hoc zrejme „liberálnejším“, majú silný potenciál vzájomne spolupracovať a byť si zároveň aj opozíciou, v zmysle tézy a antitézy, čo však môže Slovensko posunúť vpred.
Kresťansko-sociálno-demokratický aspekt sa v rámci predčasných volieb môže vo výsledku uplatniť tiež, spolu s národoveckými a vlasteneckými subjektmi, ktoré sa skrze svoje mega egá (!) nedokázali v riadnych voľbách zjednotiť…

Aj na Slovensku sa potvrdzuje ono staré antické varovanie spojené s výstrahou, že štát dopadne zle, ak mu začne vládnuť ne-do-vzdelaná pseudo intelektuálna, duchovne vyprázdnená a iná mentálne slabá luza.
Do toho rámca patrí, ak aj dáke je, nedôveryhodné vzdelanie, na kadejakých pochybných “paneurópskych, zrejme sorosovských“ školách a „pajcnuté“ diplomovky. Počuť to v ich rétorikách a poznať po skutkoch, lebo “človeka sa dá spoznať aj po reči a skutkoch (ovocie)“.
Problémom neistého výsledku sú dnes hoc slobodné a demokratické, ale voľby bez kritérií a “previerok” volených osôb nepozorným, povrchným a málo ostražitým voličstvom…
Ibaže, voličstvo vedelo… (a zvolilo).

K Ficovi, jeho “spolužiakovi” a Gorile: Ak po prokuratúre behal Trnka s nahrávkami Gorily, a k ich vypočutiu sa priznal aj Čižnár, mal možnosť “rozpútať peklo” ex offo čo neurobil..!
Aj do posledka mlčiaci jeho námestník pre špeciálnu prokuratúru Kováčik.

Smútok a sklamanie z nenaplnených očakávaní od Matovičovej vlády vyslovila aj prezidentka Zuzana Čaputová…
Jej favoritom bolo Progresívne Slovensko. Treba naň zabudnúť. Je príbuzným Sulíkovho SaS a libertariánov, ale viac a ešte viac vľavo, než “komunisti”… (neomarxistické kultúrne revolúcie na Slovensku nechceme!).
Progresívne Slovensko potichúčky šúcha nožičkmi ale je tu istota, že má blízo k hnutiu Black Lives Matter tak, ako k všetkým “ľudsko-právnym” agendám aj okolo dúhy s príslušenstvom a Progresívni Prostredníkovi “veriaci” sú filiálkou Progresívneho Slovenska.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?