Publikované: 08.04.2014

Smer je dvojhlavý had

Smer je dvojhlavý had. Mimo Slovenska káže vodu, doma pije víno. Alebo naopak. Dvojtvárnosť Smeru a jeho schizofrénia medzi tým, čo presadzuje v Bruseli a čo doma len dokazuje, že to nie je hodnotová strana. Je to len marketingový zhluk populistov, ktorí hrajú nefér hru pred voličmi.

Na pôde Bruselu, v Európskom parlamente, europoslanci za Smer všemožne podporujú liberálne témy – ako podpora registrovaných partnerstiev a liberalizácia pri potratoch. Tam sú totiž pod drobnohľadom kolegov zo svojej socialistickej frakcie.

Všetci zúčastnení europoslanci za Smer napríklad hlasovali za Lunaček správu (Monika Flašíková- Beňová, Vladimír Maňka a Katarína Neveďalová).

Koncom februára hlasovali aj za správu belgického europoslanca Luisa Michela o dodržiavaní ľudských práv v EÚ (Monika Flašíková-Beňová, Katarína Smolková, Boris Zala aj Vladimír Maňka). V správe sa okrem iného píše, že členské štáty EÚ majú uznávať bez diskriminácie založenej na sexuálnej orientácii založenie rodiny na základe sobáša, civilného partnerstva alebo registrovaného spoločného bývania.

A čo robí 83 členná odnož Smeru doma? Doma, v tradičnom konzervatívnom prostredí svojich voličov, sa spájajú s kresťanskými demokratmi a presadzujú zakotvenie manželstva a tzv. tradičnej rodiny do ústavy.

Čomu má potom volič veriť? Liberálnej politike Smeru v Bruseli alebo konzervatívnemu populizmu doma?

Možno to dámy a páni zo Smeru vysvetlia bruselskému šéfovi sociálnych demokratov Hannesovi Swobodovi, ktorý na ich schizofréniu právom poukázal. Som ale veľmi zvedavá, ako to budú vysvetľovať svojmu večne klamanému voličovi doma. Hru na veriaceho boľševika nejde hrať večne. Ani doma, ani v Bruseli.

  • SlabéVýborné (+91 skóre, 103 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?