Publikované: 25.05.2012

Smer: Ľudia si zaslúžia piškóty!

S novými opatreniami Smeru zostal Leninov duch večne živý

Vladimír Iljič Uljanov, známejší ako Lenin, bol neúspešným právnikom, ktorý prehral všetkých šesť sporov, v ktorých robil obhajcu. Potom právnickú kariéru definitívne ukončil. Po neúspešnom pokuse o revolúciu v Rusku v rokoch 1905 až 1907 krajinu opustil a nakoniec zohnal vo Švajčiarsku od sponzorov vyše 5 miliónov dolárov v zlate. V roku 1917 sa s nimi vybral naspäť urobiť prevrat, ustanoviť vedúcu úlohu komunistickej strany a následne rabovať majetky iných, oháňajúc sa pritom vôľou pracujúceho ľudu. Svojim sponzorom poskytol za odmenu prístup k ruskému nerastnému bohatstvu.
Pripomína vám to niečo?
Róbert Fico, idúc v šľapajách svojho predchodcu, robil na záver svojho právnického štúdia štátnice z vedeckého komunizmu. Ako zástupca SR pred Súdom pre ľudské práva navýšil Leninove skóre rovno na štrnásť prehratých sporov. Potom svoju neúspešnú právnickú kariéru ukončil a podľa hlasu podobnému jemu samému „vlastnou hlavou“ zohnal 35 a 40 miliónov korún na založenie a chod politickej strany Smer. Keď sa mu v roku 2006 podarilo dostať do vlády, rabovanie štátnej kasy nemalo konca kraja. Pri svojom opätovnom návrate sa mu podarilo dosiahnuť vládu jednej strany. Oháňajúc sa vôľou ľudu, prichádza s plánom ako obrať daňami čo najviac subjektov. Najviac budú napokon trpieť – kto iný – ako bežní ľudia.
A potom, že Lenin nie je večne živý!

Róbert Fico sa takisto nechal počuť, že podporuje nové francúzske návrhy ohľadne situácie v eurozóne. Pripemeňme si, že ide o spoločné „eurobondy“, ktoré majú umožniť nezodpovedným vládam a štátom žiť na úkor tých zodpovednejších v ešte väčšej miere ako doteraz.
Ak sa chce predseda vlády inšpirovať Francúzmi, je škoda, že sa neinšpiruje tým, čo robia dobre:
- Francúzska vláda bola zostavená za týždeň, vrátane jej programu.
- Hneď v prvý deň si vláda znížila platy o 30%.
- Francúzsky prezident presadol do skromného auta a chodí po Európe vlakom.

Zatiaľčo na Slovensku:
- Trvalo dva mesiace kým sa finančné skupiny dohodli na tom, kto si kam dosadí ministra do vládneho zlepenca.
- Namiesto šetrenia oznámili, v ktorých oblastiach sa chystajú plytvať.
- Napriek vláde jednej strany – a teda množstvu stoličiek pre jej členov – okamžite zvýšili počet štátnych tajomníkov na ministerstvách z jedného na dvoch. Každý štátny tajomník má nárok na luxusné auto so šoférom.

Zdroj: petro.was.here (cez medialne.etrend.sk)

No a keďže sa ide plytvať a prilepšovať slovenským miliardárom a gréckym štátnym zamestnancom, tak niekde je treba na to zobrať.
No a tu prichádzajú na rad tie slávne istoty, mnohými správne predom interpretované ako „rana istoty“. Po tom, ako Martin Filko premenil panelákové byty na haciendy a chcel ich podľa takéhoto statusu zdaniť, predstavila teraz Ficova vláda celú sériu opatrení, stručne.
- Ruší sa rovná daň a firmy budú platiť 23%, namiesto 19%
- Ľuďom s hrubým príjmom cca nad 1 180 eur (v Rakúsku ešte pod hranicou chudoby) sa podľa predbežného návrhu zvýšia odvody. Budú odteraz napríklad prispievať na dôchodok vyšším odvodom, ale zároveň budú mať dôchodok nižší (dostanú menej za viac). Dôchodky sa pritom znížia všetkým s príjmom od 800 eur vyššie.
- Živnostníkom sa zvýšia odvody a škrtnú paušálne náhrady.
- Ďalšie

Oznámené pritom nebolo ani šetrenie v štátnej správe, ani systematická reforma daňovo-odvodového systému, ani akékoľvek zlepšenie služieb štátnych organizácií občanom. Inými slovami daj a nič za to nečakaj.

Stáva sa, že keď niekto získa v štáte výnimočne vysokú moc, dá si za cieľ doviesť svoj národ – ako celok – k prosperite a zanechať si tak za sebou pomník. Svoju silu využije na vytváranie podmienok pre podnikanie, zjednodušovanie procedúr, investície do vzdelávania. Bohužiaľ, nestáva sa to skrachovaným právnikom – Leninovým následovníkom, ktorí získavajú peniaze „vlastnou hlavou“ a za inú časť tela sú držaní tými, ktorí im prostriedky poskytli. Štát potom chradne a zopár ľudí bohatne.
Ak to chceme zvrátiť, budeme sa musieť ako občania dobre zorganizovať a zamedziť najhoršiemu. Tak, aby sme sa nemuseli chodiť pozerať na fungujúce krajiny do Juhovýchodnej Ázie ako skrachovaní Východoeurópania.

Aby som nekončil chmúrne, na záver vtip:
Príde predseda vlády domov a hovorí manželke:
Keď schválime nové opatrenia, tak už bude naozaj, s konečnou platnosťou ľuďom do konca ich života dobre.
Vytiahne štós papierov a vraví: “Tu sú tie opatrenia“, a vytiahnuc druhý štós papierov dodáva: “A tu je zoznam tých ľudí.

  • SlabéVýborné (+105 skóre, 113 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?