Publikované: 17.02.2020

Smer sa chystá vyhrať voľby

Pomôže mu k tomu opozícia: Ak urazení pajáci zablokujú utorkovú parlamentnú schôdzu, výsledok bude zrejmý: Zdvih volebných preferencií strany Smer.

            

Ľudí nezaujímajú falošné kecy lídrov opozície o predvolebnom populizme, rozpočte, ani to, že ich podobné návrhy Smer skôr zamietol a predkladá ich pred voľbami. Napokon, v tomto si nie sú si predošlé koalície s opozíciou nič dlžní…
Lebo aj: „Aký požičaj, taký vráť“. K 29. februáru si budú fkoalícia s opozíciou ifty-fifty.
Slovensku nehrozí grécka cesta, ani talianska; USA majú dlh 22 biliónov dolárov; a čo? Pukli? Ak im chýba, tak si dotlačia. Slovensko Maastrichtské kritéria dodrží; ale nie na úkor životnej úrovne pracujúcich a rodín s deťmi…
Okrem 13-tych dôchodkov, dvojnásobných rodinných prídavkov, zrušenia dialničných známok pre vozidlá do 3,5 tony, tu ide aj o Istanbulský dohovor. Väčšina Slovenska si ho nepraje.
Okrem toho, je tu spomalenie ekonomiky verzus rast obchodných cien a inflácie.
Toľko k psychológii voličstva. Má na „háku“ hodnoty, ktorých sa nemôže dotknúť, ktorými sa nedá zasýtiť, napojiť, obliecť platiť, za ktoré si nemožno nič kúpiť. Platí aj zákon kontraproduktivity. A protestných hlasov. Získať môže aj Vlasť. A Štefan Harabin si už na legislatívu, týkajúcu sa výkonnej moci v časti OČTK a justície, dohliadne.
Peniaze a životná úroveň ľudu boli a sú až na prvom mieste.
Očistenie politiky od vplyvu oligarchokracie je konditio sine qua non úloha sama o sebe každého parlamentného subjektu.
Voličstvo si možno „chytiť“ len priamymi „úplatkmi“. Už má sľubov dosť. A významne sa to prejavuje pred nastávajúcimi voľbami. Nie sľubmi o „svetlejšej“ budúcnosti na obraz liberálov a libertariánov. Smer bude ten, čo zrejme prelomí aj prípadné, prezidentkino veto.
Toľko k hmotnej stránke volieb.
K nehmotnej stránke: Preč s Istanbulským dohovorom, liberálnou ideológiou a neomarxizmom! Či bude-nebude ratifikovaný EÚ aj za Slovensko, rozhodne Súdny dvor EÚ. Nebude.

Škaredé sú trestné stíhania (Kotleba, Fico, Blaha); ostatné ma nemrzia. Sú schválne zadržiavané až na čas po voľbách; politickú objednávku liberálov si všetky tri stíhané, persóny „vyrobili“ samé…
Kotleba: O číselnej symbolike sumy 1488 eur rozhodne súd v marci; nejde mi do gebule ani na rozum, prečo si tak hlúpo sama ĽSNS hádže polená pod nohy; nebyť nacisticko-fašistických prejavov a excesov, mohlo Slovensko mať národnú a vlasteneckú stranu, akú káže preambula Ústavy SR; takto bude mať výsledok, o aký si aj s Mazurekom a ostatnými koledovali…
Aj s politickými dôsledkami pre Slovensko.
Ak Smer nevytvorí vládu, obštrukcie opozícii len uškodia; Smer bude v početne silnej a brutálne tvrdej opozícii. A bude mať slovo. Vládnuť bude zlepenec. Alebo budú nové voľby.
Do volieb sa toho už veľa nezmení. Po utorku sa pomery vyjasnia a nastane stav podobný niveau stable.
Veci sa budú diať len mimo nežiaducich volebných prieskumov.
To je asi tak všetko.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?