Publikované: 24.01.2014

SMERujeme k Ukrajine?

Ukrajinské mestá sa začínajú meniť na vojnovú zónu…milícia Berkut posiela ďalšie posily proti demonštrantom…ako keby bežní občania, ktorí chcú len slobodu  a lepšie životné podmienky boli nejaké zvieratá, ktoré treba uštvať, ubiť a opäť zahnať do kúta. A to len preto, lebo vyjadrujú svoj názor…no slobodne to už na Ukrajine robiť nemôžu.

Je mi zle pri pomyslení na brutalitu, ktorú používajú proti ľuďom…každý človek má predsa svoju dôstojnosť a hodnotu. Pri čítaní článkov o praktikách milície som mala pred očami nočnú moru, ktorá sa v civilizovanom svete odohráva v týchto dňoch. Ako môžu zobrať človeka za mesto a utýrať ho k smrti? Ako môžu vyzliecť človeka uprostred zimy a verejne ho ponižovať? Kam to ešte zájde?

Opäť je to len o hlúpej túžbe po moci…o jej presadzovaní a o nulovej sebakritike…a pokiaľ ide o slobodu slova…niečo mi to pripomína…u nás už chýba len zavedenie trestno-právnej zodpovednosti za „zlé“ články…no my by sme neboli schopní sa vzoprieť tak, ako to urobili na Ukrajine…chýba nám Kličko a teda osobnosť, ktorá by dokázala strhnúť masy a presvedčiť ich o potrebe veľkej zmeny…my si počkáme, kým nás súčasný režim úplne položí na kolená a ešte aj na tých kolenách si radšej skloníme hlavu, aby sme boli čo najmenej viditeľní…hovorí z nás strach a neistota.

Politici sa tiež veľmi nemajú k tomu, aby radikálnejšie zakročili…všetko sa možno zmení po olympiáde v ruskom Soči. Prezident Putin si ju nenechá pokaziť, je to jeho životná šanca, môže sa ešte viac ukázať pred celým svetom. No potom príde na pomoc ukrajinským priateľom, predstaviteľom moci podá pomocnú ruku v boji proti demonštrantom…možno sa prekvapím a všetko bude inak…

No ani Európska únia sa príliš netrhá…každý má na Ukrajine svoje mocenské záujmy, predsa ide o krajinu, ktorá je zo strategického hľadiska nesmierne dôležitá. Kličko je podporovaný EÚ, Viktor Janukovyč zase Ruskom. Stoja tak proti sebe dva silné prúdy…alebo tri? Uvidíme, ktorý prúd bude najúspešnejší…smola je tá, že opäť na všetko svojimi životmi doplatia bežní ľudia…ako povedal Kličko, „mňa nezabijú…“…na môj vkus si je príliš istý, no asi vie čo hovorí a prečo…

Mám na Ukrajine rodinu a osud tejto krajiny a mojich príbuzných mi rozhodne nie je ľahostajný, bojím sa však čo príde…a nemám z toho dobrý pocit, lebo dobré to nebude.

 • SlabéVýborné (+5 skóre, 9 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Roman Huťa

  Tvoj článok je hlboký omyl. Voľby na Ukrajine boli a budú ďaľšie. Akosi nie sme schopní rešpektovať demokraciu. Podobne, ako keď Kotleba vyhral v BB kraji, zrazu sa spustila kaskáda nesúhlasu a rôzne aktivistické akcie. Rešpektujme súčasný stav a nepodporujme nepokoje. Naopak,snažme sa zabrániť anarchii, ktorá sa snaží uzurpovať moc. Kličko sa môže nechať zvoliť v nasledujúcich voľbách za prezidenta. Nič proti tomu nemám. Asi tak. Emócie nechaj bokom.

  1. Je spravne obdivovat taku demokraciu a o taku sa aj snazit, aby rozhodovanie volenych zastupcov bolo pod neustalym drobnohladom spolocnosti, kde volenych zastupcov je mozne odvolat  v ktoromkolvek okamihu vladnutia, kde voleni zastupcovia maju obmedzene prava a mozu konat len v ramci svojho opravnenia. Je nespravne obdivovat taku demokraciu a taky rezim aj obcianskymi nepokojmi sa pokusat zvhnut, ktory sa vydava za demokraciu iba z toho  titulu ze je mozne raz za cas si volenych zastupcov zvolit. Takato demokracia je totizto iba kamuflovanou demokraciou, kde obcania sa nerozhoduju slobodne, ale iba raz za cas maju pravo si podla tvari a vystupovania politikov na obrazovke zvolit svojich zastupcov. Z takehoto rezimu totizto najviac profituju smejdi a po case diktatori a z obcana sa stava otrok trpiaci stokholmskym syndromom. Toto si uvedomovali uz  staroveky Atenania. Historia magistra vitae. V ukrajine vladne anarchia uz niekolko storoci. Podfuk, smejd a protizakonnost  kam sa len pozres. Slovensko je na tom o nieco lepsie. Zatial.

  2. Magda Želeňáková

   Môj článok nie je až taký omyl ako si myslíte, ale je to Váš názor, ktorý Vám nikto neberie.  ak chcete, tak si pozrite názor odborníka v HN: http://finweb.hnonline.sk/rozhovory-125/ukrajina-si-vybera-medzi-dvomi-svetmi-602756 Navyše, ak by ste to pozorne čítali, tak by ste pochopili, že sa neprikláňam k žiadnej strane, lebo aj v jednom aj v druhom prípade ide iba o mocenské záujmy…

 2. http://www.mojevideo.sk/video/1de5a/ukrajina%28co_media_neukazu%29.html

  1. Magda Želeňáková

   ďakujem za link, pozrela som si to…je mi to jasné, že je to riadené, veď o tom som aj písala…ide o mocenské boje a medzi riadkami je aj môj rázny názor…

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?