Publikované: 22.11.2013

Smrtiaci červený mor postupuje

Voľby do VÚC sú zaujímavé tak akurát pre samotných aktérov, no nie pre bežných ľudí. Politici apelujú na to, aby sme išli k volebným urnám. Ja sa pýtam, prečo by sme tak mali urobiť? Už sa vytratila aj motivácia voliť menšie zlo…lebo kto je to menšie zlo? Všetci sa dajú hodiť do jedného vreca, neprinášajú nič nové, ich snaha pomôcť ľuďom zlepšiť ich životy je nulová, ide tak akurát o prerozdelenie si skvelých zákaziek o získanie moci, aby sa dokázali prezentovať pred všetkými, akí sú vplyvní a čo všetko dokážu.

Ľudia mnohokrát ani len nevideli naživo žiadneho župana, samosprávy si v tichosti pod rúškom tajomstva a mnohokrát aj nezáujmu médií rozdeľujú “Mikulášske balíčky” plné peňazí.

Keby ste sa na ulici opýtali okoloidúceho, nech vymenuje 10 vecí, ktoré urobil župan v tom danom kraji, zaručene si nespomenie…volebná účasť bola nízka aj v prvom kole, no pri sledovaní tlačovej konferencie predsedu vlády Roberta Fica som mala pocit, ako keby volilo celé Slovensko a všetci odovzdali hlas jedinému, “geniálnemu” Smer-u.

Naozaj začínam mať pocit, že aj opozícia tvorí istú frakciu tejto vládnucej strany. Všetci si osvojili časy dávno minulé a s obľubou sa zaradili do spolku KSS…veď načo by protestovali, prinášali ostrú kritiku? Lepšie a pohodlnejšie je sa dohodnúť a byť spolu a silní…nech ten hlúpy národ zahynie od hladu…základ je, že “silná elita” nevymrie.

Akýkoľvek škandál je zametený pod koberec, všetci transparentní ministri sedia na svojich teplých a teplejších stoličkách, ich rodiny, príbuzní a rodáci sa tešia nesmiernemu blahu a život ide ďalej. Červená vlna zamorila Slovensko a zajtra sa možno dofarbia ďalšie kúsky na mape nášho malebného Kocúrkova. Všetci rodinní príslúšníci, známi a známejší, všetci tí, ktorí túžia po priazni veľkého vodcu národa a po zaujímavých projektoch, budú už ráno nastúpení pred volebnými urnami, aby nezmeškali veľkú chvíľu, okamih pravdy a aby sa dostatočne zavďačili.

Potom si opäť pozrieme veľkolepú tlačovú konferenciu z ktorej sa dozvieme, že celé Slovensko získal vládny Smer, to bude neskonalej radosti v centrále. Drahý alkohol bude tiecť prúdom, budú sa fajčiť tie najdrahšie cigáry a bežný človek si v obchode kúpi tri rohlíky a najlacnejšiu nátierku…príde spokojne domov a s celou rodinou sa bude tešiť z toho, že mu sociálna vláda dala možnosť kúpiť si aspoň to málo na oklamanie žalúdka.

A takto si tu budeme žiť ďalej…prídu prezidentské voľby, veľký vodca získa hlasy celého Slovenska, posilní si svoje kompetencie a potom budeme mať všetci už len jedinú možnosť, zbaliť si zopár vecí a utiecť čo najďalej, lebo tu už pre nás nebude ani kúsok normálneho miesta a navyše mor je veľmi nákazlivý a ten červený vám pripraví ešte rýchlejšiu smrť.

  • SlabéVýborné (+15 skóre, 15 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?