Publikované: 26.05.2015

Sociálna promiskuita nesociálnej vlády

1 rok = 3 sociálne balíčky

3 roky = nesociálne rozkrádanie

Marec 2016 = NIE pre Roberta Fica od uvedomelých občanov

Ťažko sa začína, no ešte ťažšie sa niekedy končí. Vláda jednej červenej strany tri roky spala striedavo na Kajmanských ostrovoch, na Cypre, na Malte, no najlepším brlohom boli rôzne dobre zamknuté schránky. Kým celá osádka spala, Juraj kopal dlhý tunel nevedno kam…chýbal mu jasne zadefinovaný cieľ, čo malo za následok to, že sa podkopal až pod Mirovu vilu. Veľká diera v podlahe sa oligarchovi natoľko znepáčila, že požiadal svojho priateľa premiéra, aby mu kúpil nový dom. Samozrejme, krajší, väčší, honosnejší…ako bonus si nezabudol vypýtať nejaké vládne zákazky, aby aj on mohol kopať tunel, no tentokrát s jasným cieľom, podkopať dom Jurajovi. Ešte si chcel vybaviť u priateľa aj to, aby Široký žiadny nový dom nedostal a musel sa stále pozerať na veľkú dieru v podlahe. Táto detská, na oko “nevinná” hra na pieskovisku priniesla dospelákom len oči pre plač. Nové škôlkárske priateľstvá zavrhli tie staré, chlapci pár dní museli nosiť plienky, zahrať divadlo pred nahnevanými učiteľkami a v marci 2016 by chceli spokojne nastúpiť do prvého ročníka ZŠ. Rozhodne však psychologický posudok a ten by mal byť z môjho pohľadu jednoznačne zamietavý. Chlapci nie sú pripravení denne podstupovať stres, ktorý by im pri maximálne nízkej miere sebareflexie mohli spôsobovať šikovnejší spolužiaci.

Realita je krutá a bolestná. Zrazu, po troch rokoch sa chce niekto hrať na sociálneho, denne otvárať dvere pre bežných ľudí a klamať im rovno do tváre. Chce ich na chvíľu utešiť, chce im hodiť omrvinku zo svojho preplneného stola. Chce rozdávať z toho, čo ľudia dennou drinou “nahonobili”. Nech sa vzdá celého svojho, aj nepriznaného majetku, nech je vzorom pre svojich vládnych kumpánov a nech to rozdá chudobnému národu. V opačnom prípade, nech sa nepýši cudzím perím!

Sociálne balíčky nesociálnej vlády sú rýchlo pominuteľné, no skutočné riešenia neprichádzajú…nie je na to politická vôľa a ani vôľa sponzorov červenej strany. Robert Fico nemá dosť guráže postaviť sa nebankovkám a ani druhotnej platobnej neschopnosti! Novelizácia zákona, ktorý mal ochrániť ľudí pred týmito legálnymi zlodejmi a úžerníkmi sa minula účinku. Teatrálne vyjadrenia SMERÁCKYCH poslancov priniesli jedine dobré divadlo. Denne vyskakujú v novinách, lákajú ľudí na vysoké pôžičky aj bez príjmu a sľubujú peniaze ihneď, aj takto legálne “podnikajú” na Slovensku nebankové subjekty. A Robert Fico nie je schopný buchnúť po stole a ochrániť ľudí pred touto pliagou. Za poskytnutú pôžičku pre človeka bez príjmu by som dokázala zmeniť aj trestnú sadzbu. Komu by hrozilo 15 rokov a viac za mrežami, určite by nič také neponúkol, strach by mu to nedovolil. No, v prvom rade by som takéto “podnikanie” zakázala úplne. Priživovať sa na ľudskej biede je nemorálne, hyenistické…a nanajvýš zvrátené…a zvrátení sú aj tí, ktorí to schvaľujú…Ľudia pre túto legálnu úžeru končia na ulici a v tom prichádzajú aj o posledné zvyšky sociálnych istôt…premiér nezakáže túto formu “podnikania”…musel by potom zakázať aj úžernícke praktiky oficiálnych bankových domov, ktoré sú napojené na jeho obľúbených ministrov, ktorí radšej pokojne spia na luxusných jachtách v Monaku, prípadne sa hrajú na piesku s monackými schránkami.

Pri znižovaní DPH na potraviny mohol byť Robert Fico aj štedrejší, ľudia by aspoň mali čo do úst a on by im tak nemusel hádzať omrvinky zo svojho stola…no takto je to asi pohodlnejšie.

Keď má Smer takú mieru sebareflexie, ako to premiér na straníckom červenom sneme vyhlásil, veľký pso”vodca” by mal v sekunde odvolať minimálne troch ministrov. Na veľkom pieskovisku by bolo trochu menej špiny. Keď chcú ministerskí a poslaneckí chalani a “kočky” za každú cenu kradnúť hračky, k tomu ak sú naozaj nepoučiteľní a ťažko zvládnuteľní, patria do pomocnej školy.

Predstavte si situáciu, podnikateľ dlhé roky podniká na Slovensku. Naskytne sa mu príležitosť čerpať prostriedky z eurofondov, samozrejme na realizáciu projektu použije 50% zo svojich vlastných prostriedkov, vymení sa vláda a označia ho za zlodeja. Prečo? Dôvod je prozaický, jeden žiarlivý sused, ktorý má vysokopostaveného kamaráta na ministerstve, chce jeho majetok pre seba. A čo urobia na ministerstve? Preveria si hodnotu veľkého zrealizovaného projektu, zistia že to už celkom slušne vynáša a pošlú za podnikateľom vyslanca nedobrej vôle. Čo vlastne chcú? Buď celú veľkú nehnuteľnosť aj s pozemkami, alebo veľkú finančnú hotovosť. Keď nebude ani jedno, ani druhé, potom podnikateľa posadia do basy.

Žiaľ, takto to funguje aj v prípade stavebných spoločností, ktorých majitelia sú mnohokrát obvinení zo subvenčného podvodu. Zrealizujú rekonštrukciu školy, samozrejme pri nízkych výnosoch nemôžu splniť veľké očakávania vysokopostavených červených a potom z nich urobia podvodníkov. Nekompetentní úradníci bez stavebného vzdelania mnohokrát posudzujú to, o čom nemajú ani najmenšiu vedomosť. Ak projektant navrhne v projekte niečo, čo sa vzďaľuje pomaly míľovými krokmi od realizovateľnosti a stavebník, ktorý má na svojom konte stovky kvalitných stavieb usúdi, že zmení jeden alebo dva parametre, pácha podľa našich “šikovných” ne”kompetentných” subvenčný podvod. Toto by sa určite premiérovmu strýkovi. No povedzte, ktorý úradník by si naňho dovolil  ukázať prstom, alebo mu čokoľvek na eurofondovej rekonštrukcii vytknúť? Garantujem, že žiadny…

Nekompetentnosť a sociálna promiskuita nesociálnej vlády čoraz viac škodia Slovensku. Je preto najvyšší čas pozrieť sa do zrkadla, zrekapitulovať svoje pôsobenie, zatvoriť všetky schránky, zatvoriť pre šíriacu sa nákazu skazené pieskovisko plné špiny, zbaliť všetkých oligarchov do jedného vreca a vyčistiť túto krajinu od nelegálnej skládky, ktorá sa od roku ´89 aj napriek revolúcii a hlasu ľudu, nekontrolovateľne rozpína na hradnom kopci. 

 

  • SlabéVýborné (+11 skóre, 11 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?