Publikované: 22.12.2019

Sorosova politická činnosť viedla k zákazu jeho organizácií v niekoľkých krajinách

Miliardár „filantrop“ finančník známy ako „muž, ktorý zlomil Bank of England“, čelí možnému vyšetreniu takmer 3 miliónov GBP, ktoré jeho nadácia nasmerovala do kampane zameranej na zabránenie brexitu a politickú likvidáciu Borisa Johnsona.

Konzervatívna strana Borisa Johnsona začala začiatkom minulého mesiaca naliehavé vyšetrovanie liberálneho miliardárskeho filantropa Georga Sorosa po tom, ako sa zistilo, že vo Veľkej Británii na aktivity proti brexitu okolo 3-4 miliónov dolárov. Jeho Nadácia otvorenej spoločnosti so sídlom v New Yorku poslala peniaze do skupiny Pro-EU Best for Britain prostredníctvom londýnskej základne, čím obišla zákaz (zákon) zahraničných darov politickým organizáciám.
BfB sa bráni: „Naše finančné výkazy sú riadne podané a objasňujú, že sme dostali peniaze od Nadácie otvorenej spoločnosti. Počas regulovaných období, ako sú voľby, používame povolené dary Spojeného kráľovstva na činnosť regulovaných kampaní, aby boli v súlade s pravidlami volebnej komisie. Na financovanie sa nepoužívajú žiadne peniaze zo zahraničných darov. Tešíme sa na volebnú komisiu, ktorá potvrdí tento prípad. Vzhľadom na škodu, ktorú by v krajine spôsobila vláda Johnsona a tvrdý Brexit, dostali sme veľké množstvo darov z celej Británie.”
Poznámka: Strana Vlasť (Harabinovci) musela vrátiť „nelegálny finančný dar“: https://domov.sme.sk/c/22282938/harabinova-strana-vlast-vratila-nelegalny-dar-z-ceska.html
V Británii tiež platí obdoba amerického zákona FARA pre mimovládny sektor financovaný zahraničím a George Soros je „zahraničný agent“.
Z diskusie:  Každá politická strana Spojeného kráľovstva, o ktorej sa zistí, že dostala zahraničné dary, by mala byť vylúčená z účasti v týchto voľbách.“
„A nielen to, že to robí s našimi peniazmi – tento chlapík okradol generácie Britov o čierny pondelok v 80. rokoch. Google it (pre non-oldies).“
(Pod Tories call investigation…)
Kruhy a skupiny, ktoré sa snažia potlačiť autonómnu demokratickú vôľu Britov „nesmú“ pôsobiť ako cesta pre zahraničné peniaze „ktoré by ovplyvnili voľby v tejto krajine“.
Slovenské „zahraničné“ mimovládky Sorosovského typu (alebo NED, či USAID) sa správajú ako politické strany, pod krytím ako „mimovládny sektor“.
Gorge Soros prostredníctvom Open Society Foundation (OSF) financuje na Slovensku tzv. politické „neziskovky“ už od polovice 90-tych rokov… (Potvrdil to Milan Šimečka starší, syn “Sorosovho priateľa” dnes je europoslanec za Progresívne Slovensko).
Cez tieto „kanály“ George Soros financoval Čaputovej Via iuris, aj „jej“ prezidentské voľby:
https://www.hlavnespravy.sk/soros-rozhovore-the-guaridan-podpore-caputovej-financnej-ucasti-kampaniach-proti-brexitu-hovorim-tomu-politicka-filantropia/1941342
Sorosove „iniciatívy“ na Slovensku pokračujú a smerujú aj k manipulácii parlamentných volieb. Slovenská vláda je nečinná.
Slovenský zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/konecne-sa-zacina-riesit-podstata-problemu-boris-johnson-zacne-vysetrovanie-proti-georgovi-sorosovi-soros-ovplyvnoval-britske-volby-vzdelaval-britsku-verejnost-volit-proti-brexitu/1995681
Informovala aj „alternatíva“ Zem a vek, Hlavný denník, a ďalšie…
Aby nebolo podozrenie, že Hlavné správy „konšpirujú“ a uvádzajú hoax, prikladám relevantné zdroje:
https://nationalfile.com/boris-johnson-to-investigate-george-soros-for-anti-brexit-activity/
https://www.dailymail.co.uk/news/article-7668695/Tories-call-investigation-3million-George-Soros-funnelled-anti-Brexit-campaign.html
Denníky Nenávisť, SME, Pravda a ďalšie, ani čiarka. Ilustračne Denník Nenávisť a téma George Soros:
https://dennikn.sk/tema/george-soros/ (diktujú vám, že za brexitom a víťazstvom Johnsona je Putin a Rusko…).
Samé sa usvedčujú s kolaborácie s týmto „politickým filantropom“.
Ešte Hlavné správy
: https://www.hlavnespravy.sk/uniknute-dokumenty-ukazuju-ako-george-soros-rozvracia-europu-sorosovi-ludia-maju-manipulovat-aj-na-slovensku/820985
Otázka pre verejnosť: Má prezidentka plánované a už naznačené obštrukcie vo veci Istanbulského dohovoru z vlastnej či hlavy jej poradcov a aké miesto má v jej širšom poradenskom okruhu G. Soros?
Slovenská republika je parlamentná demokracia, nie prezidentský systém: https://www.prezident.sk/page/pravomoci/
Otázka na vládu: Ako sa k konaniu prezidentky, zasahovaniu do vnútorných záležitostí štátu zvonka aj zvnútra má parlament, vláda a ministerstvo vnútra?
Ako sa k tomu má Ústava SR a Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenska?
Slovensko je vo vojne. Vie o tom Branno-bezpečnostný výbor NR SR? Proti komu zbrojí? Čo sú hybridné hrozby?
Kde všade ich treba hľadať (vonkajšie a vnútorné). Čo na to spravodajské služby?
Ako sa k veci máte vy, ako nositelia moci v štáte prostredníctvom svojich volených zástupcov? Dáva vám ústava len možnosť novej voľby?
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?