Publikované: 19.07.2013

Splnomocnenec Pollák vie povedať A, ale na B akosi často zabúda!

Nie je to zvláštne, že na tie nedostatky, ktoré magistrát nerieši – vie poukazovať, ale to kto to spôsobil, že na tom veľký podiel majú aj samotní neprispôsobiví Rómovia, tak toto už akosi nevie spomenúť?!

V septembri 2011 Rómovia z východného Slovenska protestovali pred Úradom vlády, o rok neskôr plánujú protestnú hladovku.         Autor: TASR

V septembri 2011 Rómovia z východného Slovenska protestovali pred Úradom vlády, o rok neskôr plánujú protestnú hladovku. Autor: TASR

Je síce pravdou, že taký stav, aký je teraz na Luniku IX ohrozuje celé Košice, ale pýtam sa pána splnomocnenca /takto verejne/ kto je tomu najviac na príčine?

Peter Pollák tvrdí, že Rómovia sú teraz na tom horšie ako pred 23 rokmi a túto situáciu chce riešiť tak, že plánuje výstavbu domov nízkeho štandardu na Luniku IX.

Splnomocnenec vlády pre rómske komunity tvrdí, že len „za posledných šesť rokov prišlo z Európskej komisie na podporu projektov, ktoré mali pomôcť Rómom, okolo 200 miliónov eur a nikto vraj nevie, kam sa podeli a že ani nedokážu zrátať, koľko peňazí pritom išlo za tie roky na projekty zo štátneho rozpočtu.“ – Tak s tými jeho tvrdeniami naozaj súhlasím lebo sám už dlhé roky na to poukazujem, že za toľké peniaze sme my Košičania /„pri troche ochoty“ kompetentných ľudí/ mohli vidieť už naozaj viditeľnejšie úspechy, ktoré by mohol prezentovať aj pán Pollák.

Splnomocnenec vyrátava, čo sa spravilo za tie peniaze na námestí, po ktorom chodia Rómovia, ale vyčíta, že ľudia v osade nemajú pitnú vodu, že sa postavila požiarna zbrojnica, no kopec ľudí v osade však nemá elektrinu, ale to, že mnohí obyvatelia Lunika IX si to zapríčinili sami a to tým, že za tu pitnú vodu a za elektrinu „zabúdali platiť“, tak toto akosi spomenúť nedokáže! /A takisto by mal mať na pamäti, že mnohí z nich odoberali vodu a elektrinu načierno, a o devastovaní blokov v ktorých bývali už aj škoda hovoriť, že práve preto sa narúšala ich stabilita a preto ich bolo nutné zbúrať/.

Zdroj: http://kosice.korzar.sme.sk/

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?