Publikované: 20.03.2014

Spočítajte to Ficovi

Pred pár dňami vám mzdárka urobila ročné zúčtovanie dane, alebo ste si sami podali daňové priznanie a zistili ste, že si nemôžete odpočítať sumu na manželku? Platíte tak o 700 eur vyššie dane ako vlani? Príčinou je zákon, podľa ktorého si od daní môže odpočítať sumu na manželku už len malá časť občanov. Ak ste nemali manželku na úrade práce, ak nemáte malé dieťa, dane si neznížite. Vláda Roberta Fica ušetrila na úkor vašej rodiny.

Sporíte si na dôchodok v druhom pilieri? Vláda Roberta Fica vás v roku 2012 obrala o polovicu vašich úspor. A vláda Roberta Fica v týchto dňoch predložila zákon, podľa ktorého si nebudete môcť ani sčasti vybrať svoje úspory tak, ako to vy potrebujete, ale budete ich musieť všetky dať do životnej poisťovne. Aj keď to pre vás bude extrémne nevýhodné. Hlavne že si zarobia životné poisťovne

Máte malú firmu a hromžíte na neustále zmeny a zvyšovanie byrokracie? Nadávate na kontrolný výkaz DPH, na nefungujúcu stránku Finančnej správy či Sociálnej poisťovne, na zákon o ochrane osobných údajov? Môže za to vláda Roberta Fica.

Podnikáte na živnosť a platíte stále vyššie a vyššie odvody? Založili ste si s.r.o.-čku a „tešíte“ sa na zaplatenie daňovej licencie? Poďakujte sa Robertovi Ficovi.

Neviete si nájsť prácu? Môže za to aj neschopná vláda Roberta Fica.

Už niekoľko rokov vediete súdny spor o svoje práva a neviete sa domôcť spravodlivosti? Robert Fico sa pusinkuje s Harabinom.

O týždeň príde volebná sobota. Deň, kedy je občan pánom. Robert Fico svojou politikou spôsobil, že životná úroveň na Slovensku stagnuje, alebo klesá, že sa zhoršujú podmienky na podnikanie, že si ľudia nevedia nájsť prácu. Že mladí ľudia, naše deti, študujú v zahraničí a tam aj zostávajú, nevracajú sa na Slovensko, pre nich zabudnutej a neperspektívnej krajiny.

Ak sa Robert Fico stane prezidentom, nádej na zmenu príde najskôr o 10 rokov. Ak mu to však o týždeň vo voľbách spočítate, môže sa Slovensko začať meniť už o pár mesiacov.

A je len na vás, či v roku 2016 príde definitívny zlom a Robert Fico odíde ako smutná figúrka na smetisko dejín.

Spočítajte to Robertovi Ficovi. Prosím poďte voliť.

(Stĺpček v HN 21.3.2014, súčasne zverejnené na Facebooku https://www.facebook.com/DanoveAOdvodoveTipyJozefaMihala/posts/630040243710335 )

  • SlabéVýborné (+162 skóre, 180 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Podnikám od roku 1990 a dodnes nepochopím ako môže fungovať sociálny systém na základe zdierania podnikateľov, ktorí sú ochotní riskovať osobnú bezpečnosť a súkromie len preto, že zamestnajú občanov tohto štátu. Ako má byť Slovák na Slovensko hrdý, keď zahraničný investor je uprednostňovaný pred domorodcami ? Ako sa dá konkurovať investorovi zo zahraničia ak dostane úľavu na daniach 5 rokov, prípadne dotácie na investovanie ??? Slovenské firmy bežne sú donútené fungovať na minimálnych mzdách pre zamestnancov s tým, že im v hotovosti doplácajú aby ako tak mohli prežiť. Systém, ktorý Mečiarovci, Dzurindovci a dnes Ficovci volajú ako sociálny je vlastne úžera na vlastných ľuďoch. Dnes začali ficovci hovoriť o tom, že budú definovať úroky cca do 30% za korektné a nad 30% za úžeru. Inak povedané ak štát bude brať od ľudí viac ako 30% bude to vlastne štátna úžera ??? Sociálny, zdravotný a daňový systém = DAŇ !!! A dane na Slovensku sú jedni najvyššie na svete !!!  U nás doslova funguje štátna úžera. A tú dokonale podopiera policajný Kaliňákov systém ( POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ ), ktorý doslova za každým stĺpom ako potkany sa schovávajú a vyberajú úžernícke pokuty. Koľkokrát sa vám stalo, že policajt Vás oslovil : …tak ako vám môžem pomôcť ?… a obratom zaplatíte pokutu. Je im jedno za čo. Vraj sa už nebudú skrývať, … vraj to nemajú nariadené, … vraj ide o bezpečnosť, …  V Socialistickom zväze mládeže (SZM) jednoducho neučili ľudí pracovať ale kradnúť. Podnikanie pre nich znamená politika, jednoducho sú “Pripravení pre Slovensko” ovládať a kradnúť tak aby si ľudia mysleli, že to tak musí byť. Je to šialený systém so šialeným vedením, … Ľavica a pravica dne neexistuje. Ostali len populisti a to je jedno, z akého sú tábora. Hrušovskému to národ vyúčtoval, na Fica to ešte len čaká, …. dúfam, že už tento víkend. Aj to je dôvod, prečo ísť voliť a prejaviť svoj názor. A zmena, to je práve tá správna cesta.

  2. “Tesite” sa zo zaplatenia zdravotnych odvodov z podielu na zisku alebo z vyhratej chladnicky? Podakujte sa Jozefovi Mihalovi…pardon…musel som. Inak suhlasim s celym clankom, aj s tym, ze treba volit. Len fakt uz netusim koho. Statnici sa nam nejako vyparili…

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?