Publikované: 11.09.2020

Správa nezmieňuje policajnú brutalitu

Podľa správy problémy spôsoboval len Chovanec, počnúc kladením odporu už na letisku a vlastné seba poškodzovanie, v cele zadržania, nie je v nej ani zmienka o brutalite policajtov ani hailovanie policajtky.

https://www.rtbf.be/info/belgique/detail_affaire-chovanec-deux-directions-de-la-police-ont-recu-le-rapport-le-2-mars-voici-son-contenu?id=10581317
Prezidentka Zuzana Čaputová oznámila, že Slovensko na dôkladnom vyšetrení incidentu trvá a zasadí sa o dosadenie do vyšetrovacieho tímu v Belgicku aj slovenského experta.
Incident z 23. februára 2018 a videozáznam z cely zadržania bol zatĺkaný dva roky,  vyšetrovanie spelo do stratena, malo byť ukončené s výsledkom (parafráza): „Vyšetrovanie sa skončilo, policajný zásah bol vykonaný v súlade so zákonom, pokojne sa rozíďte.“
Skutky vykonané v ten deň sa dostali na verejnosť prostredníctvom videozáznamu udalostí, ktoré v tom čase nevidel ani minister, ani vyššia policajná hierarchia.
Prípad a jeho plánovaný záver pripomína policajný zásah u nás v Moldave nad Bodvou s dohrou ESĽP verzus Slovensko v neprospech Slovenska.
Pravda z Moldavy nad Bodvou nevyjde na svetlo sveta, lebo neexistuje záznam
monitoringu zásahu, dôvod (!): policajný zbor sa úporne bráni kamerám. Lebo.
Poznámka 1: Ak by bol Jozef Chovanec prežil, je proti nemu vedené trestné stíhanie;
Nemocničný lekár konštatoval smrť Jozefa Chovanca zástavou srdca 24.2. 2018 o 05.03 hod.
Poznámka 2: Trestné stíhanie a súdne konanie je vedené proti poškodeným
Rómom. Zranenie si spôsobili sami pre účel očierňovania PZ SR;
Poznámka 3: Inšpekcia ministerstva vnútra stále vyšetruje činnosť policajtov;  Poznámka 4: Prokuratúra je politicky nesvojprávna, jej politizácia pokračuje, dôvod: Politický zákonodarný zbor voľbou generálneho prokurátora zasahuje do vnútorných záležitostí „politicky  nezávislej“ prokuratúry pod false flag všeobecného prístupu k voľbám do ústavných orgánov. Záujem prejavil aj Daniel Lipšic: Zaneprázdnenosťou advokáta pripomína advokáta Miškoviča. Skúste si spomenúť a spočítať, koľko osôb a vecí zastupuje? Koľko je ešte tých, ktoré neboli a nie sú hodné medializácie? To sa dá všetko korektne stihnúť a zvládať? Právnik Lipšic má konjunktúru. Som z neho v recesii. Napokon sa usadí na prokuratúre? Ak nie generálnej tak špeciálnej prokuratúre?
Príde odkaz verejnosti: „Pokojne sa rozíďte, voľba prebehla v súlade o zákonom a ústavou.“
Poznámka 5: To isté sa deje aj vo veci voľby kandidáta na ústavného sudcu.

S odkazom na výzvy, že boj za slobodu a demokraciu nemá konca, odkaz občianskej verejnosti:
Boj o slobodu, demokraciu a právny štát znamená pokračovanie oddeľovania zákonodarnej (parlament) od výkonnej moci (vláda a hlava štátu).
To, čo sa deje, je fraška. Zmrdi.
Ešte: Ústava nie je trhací kalendár, ktorý si do svojich politických papŕč vezme každá nová vláda.
V tejto vci odkazujem aj na názor teoretika ústavného práva Mariána Gibu.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Správa belgickej prokuratúry z 2. septembra ne konštatuje, že kľačanie na hrudi Chovanca bolo bezprostrednou príčinou smrti Jozefa Chovanca.
Už to mám! Bol to Covid!

 

 

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?