Publikované: 11.11.2020

Správy z povrchu, do podzemia nevidno

Po tom, čo generálny prokurátor USA Wiliam Baar vydal v pondelok pokyn federálnym prokurátorom na vyšetrovanie sporných výsledkov volieb,  v utorok vedúci Odboru ministerstva spravodlivosti USA pre volebné podvody (election crime) Richard Pigler odstúpil.

               

Wiliam Baar odmieta, že svoj pokyn vydal z prinútenia alebo na čiusi žiadosť. Na odstúpenie Richarda Piglera ale  mediálne nereagoval.
https://www.nbcnews.com/politics/2020-election/doj-s-election-crimes-chief-resigns-after-barr-directs-prosecutors-n1247220
Mike Pompeo v utorok optimisticky predpovedal plynulý prechod Trumpa do jeho druhého volebného obdobia.
Počas brífingu v sídle ministerstva zahraničia sa reportér Pompeo pýtal, či sa tamojší úradníci „pripravujú na spoluprácu“ s tímom Joe Bidena: “Prebehne hladký prechod na druhú Trumpovu administratívu,” povedal Pompeo s úsmevom.
https://nypost.com/2020/11/10/mike-pompeo-predicts-smooth-transition-to-second-trump-administration/
Zvrátenie neoficiálnych výsledkov volieb by vyžadovalo anihiláciu desiatok tisíc Bidenových hlasov najmenej v troch štátoch.
„Po vykonaní všetkých preverení a súdnych sporov bude takmer s určitosťou budúcim prezidentom Joe Biden.“

Všimnite opatrnú formuláciu: “takmer s určitosťou“.
Spochybnenie výsledkov je súčasťou demokracie, čo demokrati v nedávnych voľbách mnohokrát urobili.
Pokus Al Gora (demokrati) zvrátiť víťazstvo Busha na Floride v roku 2000 ponechal výsledky otvorené až do 12. decembra. Demokrati sa o to pokúsili v 2016 vo Wisconsine a Michigane. Ak sa inak nedalo, demokrati neprijali výsledky, a opakovane tvrdia, že voľby Clintonovej boli zmanipulované Ruskom.
Nancy Pelosi a všetci ostatní, ktorí podporili túto vieru, teraz nemajú ospravedlnenie pre trvanie na tom, aby republikáni dohovorili Trumpovi, aby sa vzdal. Ide o zrkadlové obrazy. Trump má na to právo.
https://nypost.com/2020/11/10/trumps-bid-to-shift-the-election-may-be-hopeless-but-dems-have-done-it-since-2016/
Generálny inšpektor poštovej služby v utorok informoval Kongres o tom, že pracovník, ktorý na pošte v Erie v štáte Pensylvánia podal nepodložené obvinenie z korupcie hlasovacích lístkov, sa dištancoval od svojich tvrdení, ktoré republikáni rozšírili, že pri hlasovaní v Pensylvánii došlo k rozsiahlym podvodom.
Úryvok z čestného vyhlásenia: „Neumožním, aby sa hodili pod koberec dôveryhodné obvinenia z nezrovnalostí v hlasovaní alebo zneužitia úradnej moci.“ Neskôr v nedeľu v televíznom rozhovore priznal, že tvrdenia, ktoré šíril, boli neoverené.
Republikáni, dychtiví nájsť dôkazy o election crime, rozoslali čestné vyhlásenie médiám…
Richard Hopkins, zamestnanec pošty v Erie, pred vyšetrovateľmi „úplne“ odvolal svoje tvrdenia, ktoré doložil čestným vyhlásením, že „supervízor „manipuloval s poštovými lístkami“, uviedla kancelária generálneho inšpektora pôšt.
Pán Hopkins nevysvetlil, prečo vydal čestné vyhlásenie. Vec zrejme preberie ako svoju ministerstvo spravodlivosti.
https://www.nytimes.com/live/2020/11/10/technology/election-results-trump-biden?
Výsledky volieb spochybňuje aj Trumpov osobný právnik Rudy Giuliani.

                

Po nepotvrdenej porážke Trumpa sa QAnon (boj proti kabale, deep state a satanistickej pedofílii elít) za Trumpa a podporované Trumpom (Mike Pence sa dištancoval) zo svojej stránky na debatnom fóre 8chan postupne sťahuje a stráca na význame. Má nižšiu návštevnosť než fetišisti s plienkami pre dospelých… (zdroj vyššie).
V hre ostávajú volebné lístky chránené vodotlačou… (operácia Military Sting).
Aj údajný softvér Nadácie Clintonových (zodpovedná Nancy Pelosi) ktorý mal údajne v 30-tich štátoch odoberať hlasy Trumpovi a presúval ich Bidenovi. Hlasovať mali aj „mŕtve duše“.
Niekoľko verných osôb prezidentovi Donaldovi Trumpovi bolo v utorok povýšených na najvyššie úlohy v rezorte obrany v Pentagone po odvolaní ministra obrany Marka Espera na jeho žiadosť úradujúcim prezidentom.
https://www.nbcnews.com/politics/national-security/trump-loyalists-given-top-pentagon-roles-after-several-officials-resign-n1247346Bol to prvý Trumpov krok v rezorte obrany po uzatvorení volebných miestností. Klanové zoskupenie Bidenovcov, pokúšajúce sa prevziať administratívu, majú obavu o národnú bezpečnosť. Nemajú prístup k spravodajstvu. NBC News: Esper pripravil svoj rezignačný list a stretáva s Trumpom. Nezhodli sa mimo iné na nasadení armády proti protestom BLM a Antifa.
Malá, ale rastúca skupina prominentných republikánov sa rozišla s prezidentom Donaldom Trumpom a zvyškom ich strany a zablahoželala zvolenému prezidentovi Joeovi Bidenovi a zvolenej viceprezidentke Kamale Harrisovej k predpokladanému volebnému víťazstvu.
https://www.nbcnews.com/politics/2020-election/republicans-who-have-broken-trump-congratulate-biden-his-win-n1247278
Výsledok amerických prezidentských volieb vyhlási 14. decembra Zbor voliteľov USA.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?