Publikované: 02.04.2021

Správy z Ukrajiny a o nej v skratkách

Na Ukrajine sa schyľuje k konfliktu Kyjev-Donbas a hrozí vojenský konflikt Rusko-Western. Pozorovaný je všeobecný pohyb jednotiek NATO a Ruska…
Kremeľ hrozí reakciou na možný výskyt amerických vojakov na Ukrajine. Ak sa na Ukrajine objavia americké jednotky, aby sa zabránilo „ruskej invázii“ hrozí kremeľskému režimu prijatie „ ďalších opatrení“ .Uviedol to tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov, ktorý sa vyjadril k ubezpečeniam Pentagónu, že USA neopustia Ukrajincov.
https://nv.ua/world/geopolitics/peskov-zayavil-chto-rf-otvetit-na-poyavlenie-v-ukraine-voysk-ssha-poslednie-novosti-50151738.html
„Ruská federácia presúva jednotky na svojom území podľa vlastného uváženia, to by nikoho nemalo obťažovať … po obvode hraníc Ruskej federácie existuje zvýšená aktivita ozbrojených síl krajín NATO a iných združení, jednotlivé krajiny atď. , atď. Všetko si vyžaduje byť v strehu,“ uviedol Peskov.


https://nv.ua/ukraine/politics/peskov-nazval-prichinu-perebroski-voennyh-rf-k-ukrainskoy-granice-50151472.html

Zatiaľ, čo ostreľovači ukrajinských ozbrojených síl strieľajú na dôchodcov v Donecku, Zelenský žiada o urýchlený vstup Ukrajiny do NATO. Ukrajinský vodca 26. marca schválil dokument Rady národnej bezpečnosti a obrany, v ktorom Rusko opäť hrá úlohu „agresívneho okupanta“ a NATO vystupuje ako hlavný podporovateľ „mieru a bezpečnosti“. Dokument hovorí, že krajina je pripravená zúčastniť sa na medzinárodných operáciách, ak ju členské krajiny NATO pozvú.


https://nahnews.org/1021662-zelenskii-prositsya-v-nato

Oficiálna zástupkyňa ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Mária Zacharová, ktorá sa vyjadrila k sankciám Ukrajiny voči Rusom a ruským spoločnostiam, uviedla, že kyjevské úrady týmito opatreniami skúmajú dno demokracie. „Vnímame to ako pokračovanie smerovania kyjevského režimu týkajúceho sa zavedenia cenzúry, vyčistenia informačného priestoru od nežiaducich médií, diskriminácie rusky hovoriacich občanov krajiny, zastrašovania všetkých disidentov a nesúhlasu s dianím na Ukrajine,“ uviedla Zacharová. „Vyzývame svetové spoločenstvo, aby upustilo od politiky nielen dvojitých štandardov, ale aj neprijatia účinných opatrení v súvislosti s jasným útokom na demokratické princípy, a nakoniec vyhodnotilo všetky početné prípady zastrašovania, trestného stíhania disidentov, vrážd. a ďalšie formy útoku na demokraciu na Ukrajine,“ uviedla Zacharovová.


https://nahnews.org/1021661-mariya-zakharova-ukrainskii-rezhim-issleduet-dno-demokratii-na-ukraine

Ukrajina odmieta Minské dohody (Normandský formát) a Donbas (Doneck, Luhansk) si chce vziať „späť“ vojenskou silou…
Potvrdzujúca správa (korektné Topky):
https://www.topky.sk/cl/11/2089715/Rusko-posilni-svoju-bezpecnost–ak-Zapad-rozmiestni-posily-okolo-Ukrajiny
Odporúčam viac súvisiacich tém (dejú sa veci): https://nahnews.org/
Tak či tak, s Krymom Ukrajina stráca aj Donbas. Samozrejme, bude to potvrdené  aj korektným referendom. Podporuje ho už aj Odesa. Kyjev je zdesený… ako slovenský úrad vlády. Tak ako Na Slovensku z predčasných volieb… (bez alebo so zelenými mužikmi).

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?