Publikované: 18.03.2016

Štandardné strany nás štandardne oklamali

Posledné dni sa dozvedáme, že iba štandardné strany sú tie, ktoré môžu vládnuť, s ktorými sa dá komunikovať, ktoré sú oprávnené vôbec existovať. Takýto slovník sa začal sypať pred voľbami, ale aj po voľbách od politikov, ktorí zrejme dopredu tušili, že bez Róberta Fica ani na krok. Hlavne predseda vládnej strany začal s touto rétorikou. Jednak výraz “zlepenec”, ktorý ho však samého dobehol a tiež výraz “štandardné strany” sa stali jeho argumentmi pre ovplyvňovanie voličov. Ľudia však mali dosť rozumu a na túto rétoriku neskočili. Čiže tie výrazy sú skôr kričanie o pomoc, pred úpadkom dlhoročne fungujúcich strán.

Už pred necelým rokom som upozorňoval aj na svojom blogu, že Béla Bugár je nervózny a verbálne útočí na Igora Matoviča. Už vtedy bolo jasné, že bez Matoviča pravicová vláda nevznikne a Béla sa tým pádom zaradil k vládnej strane. Jeho strana Most-Híd sa však otriasa v základoch. Okrem toho, že naozaj charakterný Simon Zsolt odmietol spoluprácu so Smerom, je Most pod paľbou veľkej kritiky hlavne na internete. Oni ju síce odmietajú, ale čo im v takej situácii ostáva?

O Procházkovi som sa už vyjadroval niekoľko krát. Myslel som si, že po prešľapoch po prezidentskej kampani si už na to dá pozor. No nedal. Urobil ešte horšie. Išiel do vlády so Smerom a svoju stranu v podstate pochoval. Veľmi oceňujem, že zo Siete stihli odísť šikovní ľudia ako napríklad Beblavý, Macháčková a ďalší. Urobili na mňa dojem a nie som sám.

To čo sa vyskladá vďaka tej aktuálnej štvorke strán na čele so Smerom a ignorovanie vôle voličov môže opäť posilniť jednak protestný hlas, extrémizmus a tiež môže začať viac ľudí ignorovať voľby. Aj za toto je zodpovedná doterajšia vláda a bude zodpovedná aj nová vláda. Škoda je, že táto vláda nebude proreformná a Slovensko bude zrejme iba prestupovať na mieste, ak nie mierne cúvať naspäť.

Na záver za zmienku stojí určite fakt, ako sa snažia štandardní politici a ľudia ktorí za nimi stoja ovplyvňovať verejnú mienku. Tie formy sú viaceré. Napríklad sú to prieskumy, ktoré s výsledkami volieb mali toho nakoniec málo spoločné. Taktiež istí politológovia, ktorí jasne kopú za štandardné strany, tiež nenápadné vyberanie konkrétnych politikov do diskusií v televízii a koniec koncov manipulácia falošnými správami a diskutérmi na internete. Preto si na tieto hry treba dávať do budúcna pozor, aby ste sa opäť necítili oklamaní. Na svojom blogu o takýchto veciach väčšinou píšem.

P.S. – Aj ja sa cítim oklamaný a veril som, že voľby po tých výsledkoch prinesú pravicovú vládu, pretože valec SMER sa nezastaví pred ničím. Bol by som teda rád, ak by sa táto aktuálna dohoda ešte stihla zrušiť a čakali by nás predčasné parlamentné voľby. Politikom by nemalo ísť o funkcie, ale o budúcnosť našej krajiny. Aj preto nedokážem pochopiť Luciu Žitňanskú. Sklamala ma veľmi.

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?