Publikované: 27.09.2012

Najčastejšie chyby pri starostlivosti o pleť

Prídite na to, akých najčastejších a najväčších chýb sa pri starostlivosti o pleť dopúšťate. Možno Vás to prekvapí!

Chyba číslo 1.
Na čistenie pleti používam iba tonikum, alebo vlhčené obrúsky

Pleťová voda alias tonikum je samo o sebe vynikajúcim pomocníkom pri dočistení pleti a stiahnutí pórov. Dočistenie pleti znamená odstránenie nečistôt rozpustných vo vode, keďže podobné rozpúšťa podobné. A tu začína problém. Na pleti sú nečistoty rozpustné vo vode a v tukoch. Tonikum tukové nečistoty nerozpustí, naopak uzavrie ich vďaka jeho funkcii do póru. Tak ľahko vzniká akné, upchaté póriky a mdlá pleť. Na čistenie pleti je ideálne čistiace mlieko, alebo gél podľa typu pleti, ktoré póry nielen otvorí, ale aj vyčistí. Po tomto čistení môžete použit tonikum, ktoré dokončí druhú fázu čistenia. V predajniach nájdete aj čistenie 2 alebo 3 v 1, čo je opäť lepšia varianta čistenia pleti, ako samotná tonizácia či obrúsky.

Chyba číslo 2.
Pleť si čistím iba večer

Zrejme máte pocit, že ráno po zobudení máte pleť očistenú ešte zo včera večera. Avšak netreba zabúdať na to, že v noci sa Vaše telo detoxikuje a pokožka je najväčší vylučovací orgán. Na povrch pleti tak vychádzajú rôzne nečistoty. Jedny sú rozpustné vo vode a jedny v tukoch. Preto ak si ráno opláchnete vašu tvár len vodou, tukové nečistoty na vašej pleti stále pretrvávajú, čo je podobný efekt, ako keď sa snažíte umyť mastnú panvicu iba vodou. Vznik rozšírených upchatých pórov má v momente zelenú spolu s akné.

 

Chyba číslo 3.
Mám akné a používam peeling

Dráždenie hnisavého akné mikroguličkami môže mať prenosné zápalové účinky. Akné sa prenesie a to už vzniknuté sa ešte viac zapáli! V žiadnom prípade nepoužívajte v takomto stave pokožky mechanický a už vonkoncom nie chemický peeling. Vyhnete sa tak ďalším zápalom a chrastám. Výskyt akné sa zmierni viac ako o 50%.

Chyba číslo 4.
Nepoužívam žiadny make-up

Ženy, ktoré nepoužívajú make-up sa často sťažujú na pocit zaťaženej dusiacej sa pokožky. Je však dôležitou súčasťou v pať krokovej starostlivosti o pleť, nakoľko pleť chráni, je odolnejšia voči vetru a prachovým nečistotám. Existujú konzistenčne ľahšie makeu-py, prípadne ľahký minerálny púdrový make-up, alebo krém s make-upom, po ktorom pleť vie bez problémov dýchať.

Chyba číslo 5.
Mám presvitajúce žilky a používam peeling

žilky presvitajú, pretože pokožka je tenká a vekom sa stenšuje stále viac. Pokiaľ červená žilka iba presvitá a nie je prasknutá, môžete začať s užívaním výživného séra, ktoré posilní a spevní pokožku a žilky sa tým pádom zmiernia. Vyvarujte sa séram s kolagénom a samozrejme peelingu, ktorý pokožku ešte viac stenšuje. Na zamaskovanie môžete použiť zelený korektor, ktorý červenú farbu zneutralizuje.

Chyba číslo 6.
Mám zrelú pleť a nepoužívam nič prípadne jeden krém

Na zrelšej pleti sa prejavia všetky neduhy mladosti. Či sme veľa fajčili, nezdravo sa stravovali, alebo sa pridlho opaľovali na najsilnejšom slnku. Preto má zrelá pleť často výrazné vrásky, pigmentové škvrny či póry. Takáto pleť vyžaduje dôkladnejšiu starostlivosť a jeden krém zaiste nestačí. Obohatia vašu základnú starostlivosť o doplnky ako omladzujúce séra, alebo chemický peeling na domáce použitie, ktorý bezbolestne vyhladí póry a vrásky.

Rekapitulácia
Čo potrebuje pleť ráno a večer?

1.ČISTENIE v podobe čistiaceho krému alebo gélu, prípadne 2-3 v jednom
2.OSVIEžENIE alias tonizácia pre dočistenie pleti
3.REGENERÁCIU v podobe peelingu séra alebo masky
4.HYDRATÁCIU v kréme
5.OCHRANU vďaka make-upu

 

 

fotografie použité z
http://www.guilliardsbeauty.com
http://euclidmedia.net
http://www.dsm.com
http://www.antioxidants-make-you-healthy.com

 

  • SlabéVýborné (+13 skóre, 13 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?