Publikované: 16.10.2019

Starnutie nezávisí od počtu dosiahnutých rokov

Chronologický vek, ktorý oslavujeme každý rok už viac nie je podstatný. Áno aj toto je jedno zo zistení, ktoré zistili vedci vďaka masívnym dôkazom príčiny starnutia.

Šanca žiť dlhšie sa nachádza v našich bunkách, konkrétne v našom DNA. Naša DNA je však počas dňa niekoľko stotisíckrát poškodzovaná. Život je akýsi balans medzi rozkladom a obnovou. DNA je zapojená do tohto boja voči oxidácii, zápalom a glykácii. Glykácia je zlá chemická reakcia, kvôli konzumácii cukru. Rovnako sa DNA musí vyrovnať s vonkajšími hrozbami ako sú toxíny, znečistenie životného prostredia a zlý životný štýl.

dnackoNaše DNA sa chráni v štyroch fázach. Minimalizáciou, vyhýbaním sa, náhradou a opravou škôd. Takže prečo starneme, keď máme perfektný obnovovací systém? Začína to číslom 40. Po štyridsiatke už naše obnovujúce mechanizmy nie sú účinné, aby opravili škody.

Pre pochopenie, prečo nás škody ovplyvňujú, musíme vedieť, že vždy, keď sa jedna bunka rozdelí na dve, DNA vykoná to isté. Je to veľmi komplikovaný proces a ak je kopírovanie zlé, niektoré časti sú zabudnuté, nastáva genetická mutácia, ktorej výsledkom sú slabé proteíny nevyhnutné k životu. A tieto proteíny sú spojené s chorobami, alebo predčasným starnutím. To je jeden z dôvodov, prečo starneme a trpíme chronickými chorobami.

Nanešťastie to nie je jediný dôsledok starnutia. Ako starneme, naše bunky strácajú schopnosť deliť sa a to hlavne kvôli skracovaniu telomér, ktoré už viac nechránia chromozómy. Po 50-60 zdvojeniach, už nie sú žiadne teloméry. Žiadna ochrana. V tomto štádiu sa bunky nemôžu produkovať.

Tretí element, ktorý dopĺňa trilógiu starnutia sú kmeňové bunky, ktoré sú nevyhnutné pre obnovu buniek. Kmeňové bunky si ale nemôžu plniť svoju prácu, ak je DNA poškodená, teloméry skrátené a naše zásoby kmeňových buniek sú zmenšené a to všetko zhoršuje situáciu.

Zhrnutie: Neexistuje jediný dôvod starnutia. Starnutie je dôsledkom viacerých útokov na našu DNA spojených s krátením telomér a znižovaním počtu funkčných kmeňových buniek.starnutie

Staroba je choroba sama o sebe, ktorá má mnoho tvárí. Viera, že je výsledkom evolúcie je zlá. Starnutie je choroba. A rovnako ako sa správame k iným chorobám, vyvinieme novú technológiu na jej liečbu.

Jeunesse chápe trilógiu starnutia a postupuje proti nemu. Vyrobila produkt RESERVETM, ktorý pomáha poškodenej DNA, FINITYTM, ktoré pomáha predlžovaniu telomér aktivovaním telomerázy, LUMINESCETM sérum na obnovu kmeňových buniek použitím rastových faktorov, ktoré sú vedľajším produktom kmeňových buniek a ich komunikačným jazykom. Vďaka týmto prevratným technológiám je Jeunesse svetovým lídrom v procese spomalenia starnutia. Takisto neustále vzdeláva ľudí ako zlepšiť ich životný štýl. Pretože zmena životného štýlu môže napomôcť k spomaleniu starnutia. Je to dokázaný fakt.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?