Publikované: 14.02.2014

Štát, základ rodiny

Juvenilná justícia? Nie, len socializmus!

Európske súdy posväcujú čím ďalej tým častejšie odoberanie detí vcelku bezproblémovým rodičom. Vraj záležitosť ” juvenilnej justície”. Hovoria konšpirátori. Ja tvrdím, že vinníkom je len a len ľavicový prístup.

Tých prípadov je skutočne dosť a väčšinou sa týkajú severských štátov (aj keď Veľká Británia ich srdnato doháňa). Zvyčajne sociálka s posvätením súdu často za brutálnych okolností odtrhne deti od vlastných rodičov. Potom ich odovzdá do ústavu či do pestúnskej starostlivosti. Veľmi často sú obeťami tejto praxe cudzinci. Ako v súčasne sledovanom prípade pani Evy Michalákovej v Nórsku ( napr. tu http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/54289/ceske-deti-uvizly-v-norsku-u-pestounu-matka-se-je-marne-snazi-ziskat-zpet.html). Podľa všetkých informácií niekto rodinu udal, že zneužívajú svoje vlastné deti a napriek tomu, že nič také nebolo preukázané, sú tieto matke odobraté a jej je v podstate zakázané sa s nimi stýkať.

Žiadne temné sprisanie

Na mašíblovských weboch sa termín “juvenilná justícia” objavuje už niekoľko rokov. Väčšinou je jav opísaný ako sprisahanie sudcov, sociálky a nejakých temných síl. Vedie vraj k tomu, že deti sú potom

  • a.) indoktrinované tak, aby odmietali rodinu ako princíp a podieľali sa tak na zotročovaní obyvateľov
  • b.) predané niekomu ďalšiemu, ten potom deti zotročuje či zneužíva.

Tieto údesné bludy majú bohužiaľ pevný základ v realite a tak spomínaný termín už začína presakovať do tzv. mainstreamových médií. Je ale úplne nezmyselný.

Nehľadajme za popísanými udalosťami žiadné iné sprisahania, než len mnohoročnú snahu ľavice určovať, ako sa má žiť a čo je a nie je v záujme štátu. A je jedno, ktorého. Neexistujú sudcovia najatí temnými silami, nie sú pracovníčky sociálky v službách otrokárov. Sú len myšlienkové produkty socialistickej snahy vlastniť život jednotlivca. Ide len o dôsledok do praxe uvádzanej šialenej teórie, že spoločnosť a teda štát, vie najlepšie, čo má jedinec robiť, ako má byť vychovávaný a sám vychovávať. Potom štát ( zastupovany úradníkom a ďalšími orgánmi) zasahuje mocensky a násilne aj tam, kde nie je najmenší dôvod. Zvyčajne v miestach, kde nehrozí veľký odpor.

(Poznámka : Minister pre záležitosti rodiny, detí a sociálnych vecí Nórska Audun Lisbakken pripravil súbor opatrení, ktorých cieľom je “ešte viac zlepšiť situáciu detí v Nórsku”. Zistilo sa, že hlavnou prekážkou k tomuto zlepšeniu sú sami rodičia. Preto Lisbakken navrhuje zrušiť ich prioritu vo všetkých záležitostiach týkajúcich sa detí. “Ak je vzťah medzi rodičmi a deťmi prekážkou pre rozvoj dieťaťa, malo by to byť dôležitejšie ako biologický princíp…“, povedal minister. – http://www.blogovisko.sk/norska-socialna-politika.html)

Je to anarchizmus?

Nie sú v predchádzajúcich slovách náznaky môjho anarchizmu? Nie som anarchistom. Ako monarchista s existenciou štátu ako inštitúcie nemám problém. Len sa zásadne staviam proti tomu, aby štát mocensky suploval niečo, čo inak a to po tisícročia, prináleží iným. Tu teda rodine ( v tom najširšom význame).

Neplatí už ono “rodina je základ štátu”, ale novo “štát je základom rodiny“. Od toho sa odvíja byrokratický pocit, že nie rodičia, ale štát je vychovávateľom dieťaťa, tomu podriadi legislatívu a podľa toho aj koná. Z čoho potom logicky vyplynú justičné zločiny a príkoria.

(zaujímavý článok na tému nebadanej socializácie spoločnosti môžete nájsť tu: http://www.blogovisko.sk/ako-socialny-stat-skorumpoval-svedsko.html)

PS : Ak snáď z textu niekto “pochopí”, že obhajujem nezasahovania voči násiliu na deťoch a ja po skúsenostiach niečo také očakávam, nech mu je útechou, že nie je sám. Idiotov v populácii je pekných pár miliónov.

Jakub Roth

Zdroj:
http://www.blogovisko.sk/norska-socialna-politika.html
http://www.blogovisko.sk/ako-socialny-stat-skorumpoval-svedsko.html
http://jakubroth.blog.idnes.cz/c/394277/Juvenilni-justice-Ne-jen-socialismus.html

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 8 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Myskin

    Je to ako v modifikovanej Hlave 22: 1.Uradnik je vzdy neomylny 2.Ked sa uradnik pomyli tak ostatni zakryju jeho preslap a ked nastane nahodou chyba alebo hlupost uradnika ktory odoberie dieta neopravnene, tak sa rodina napravy nedocka, odstranenia kridy sa nedovola. Myslim si ze celkove sirsia kontrola uradnikov zo strany verejnosti by nezaskodila a tak isto zvyraznit prava obcana zoci voci svojvoli byrokracie

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?