Publikované: 30.09.2014

“Stavbár” Ján Počiatek sa zamýšľa…

Ministri vládnej strany Smer už sľubovali naozaj hocičo, no mnohokrát realizácia bájnych sľubov dopadla ako v rozprávke o nešikovnej dvojici Pat a Mat. Pokiaľ ide o stavebníctvo, aj teraz sa im podaril doslova husársky kúsok. Minister dopravy Ján Počiatek v dnešnom blogu Hospodárskych Novín odkrýva časť svojho “uboleného srdca”. “Svoj viackrát deklarovaný sľub, že práce bude dosť pre všetkých, sme dodržali. Do tohto momentu sme rozbehli výstavbu vyše sto kilometrov nových diaľnic a rýchlostných ciest.”

To je síce pravda, no pýtam sa, za akú cenu pán minister? Práce bolo dosť pre všetkých, no od sponzora Vašej materskej strany, Juraja Širokého nedostali zaplatené, takže mnohé z rodín aj vďaka Vašej politike teraz musí doslova živoriť a samozrejme, niektoré firmy to položilo na kolená. To isté platí aj v prípade Doprastavu, ktorý sa tiež podarilo pánom položiť na kolená. Minister Počiatek v blogu tiež uvádza, že aktivita štátu neustáva a ešte tento rok chce rozbehnúť tendre na výstavbu ďalších 25 kilometrov diaľníc na severe a východe Slovenska. Všetci sa už teraz určite nesmierne tešia, len či sa to vôbec podarí. Samozrejme, určite viac tendrov vyhrá spoločnosť Juraja Širokého Váhostav, najmä keď sa od zajtrajška na stoličku generálneho riaditeľa posadí bývalý výkonný riaditeľ agentúry SARIO Marián Moravčík. Spomínaný pán má firmu ozdraviť a určite dobre poslúži, veď niekto ho určite odporučil.

Kto dokáže vysvetliť nasledovnú skutočnosť? Juraj Široký vyhráva jeden vládny tender za druhým, získal dokonca aj zákazku na rekonštrukciu hradu, nie je nič ani nikto, kto by ho dokázal pred niečím zastaviť, možno len vyššia moc, ktorá si od neho povolenie nepýta. Tento pán svojim veriteľom hravo neplatí už roky a aj napriek tomu nemá problém ísť ďalej. Všetkým je jasné, že je šedou eminenciou Smeru, takže sa mu nikto ani nevzoprie. No povedzte mi, prečo sa hrá na to, že jeho firma krach**e? Stačí si možno pozrieť históriu jeho ďalšej spoločnosti s názvom Plastika Nitra a možno si všetci dokážeme lepšie odpovedať na mnohé otázky. Hotel pri Zimnom štadióne tiež postavil takým všakovakým spôsobom…no a teraz nemá úbohých 50 000€ na to, aby splatil dlh len jednej z mnohých spoločností, ktorej dlhuje peniaze?!  Len moja maličkosť a mnoho ďalších ľudí, ktorí sa zľakli tendra (nie z oboru stavebného) vie, že Juraj Široký a jeho svat Jozef Brhel (cez svoje nastrčené firmy) údajne vyhrajú ďalší veľký vládny tender (jedna časť je z odboru zdravotníctva) na archiváciu materiálov, IT služby a ďalšie podkapitoly. No médiá o tom písať nechcú…

Svoj dnešný blog ukončím pre mňa úsmevným citátom ministra Počiatka: “Vyššia efektivita stavebníkov totiž bude dobrou správou pre každého – pre ľudí zamestnaných v sektore aj pre všetkých bežných ľudí, ktorí si zaslúžia kvalitnejšiu infraštruktúru.”

 • SlabéVýborné (+15 skóre, 15 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Zdenek Janecek

  problem bude, az zacnou zivnostnici a male SRO pozadovat platby dopredu. Ja osobne bych to udelal a rizikovou zalazku bych radsi odmitnul, nez riskoval okradnuti SMERackou zberbou. Bude zajimave, kdo to bude stavet, az to vsichni subdodavatele odmitnou z duvodu nenazranosti podnikatelu blizkych SMERu.

  1. Magda Želeňáková

   Živnostníkov budú vždy tlačiť k múru neustálym znižovaním cien a ten, kto chce v tomto biznise prežiť, sa buď podvolí alebo zruší svoju firmu. Taká je realita proti ktorej nikto nebojuje, lebo ryba smrdí od hlavy…a pokiaľ ide o diaľnice, oni si už nejaké obete nájdu, ktoré to postavia. Je to naozaj hrozná situácia vo všeobecnosti, ale na Slovensku neplatia žiadne pravidlá. Navyše, včera som sa dostala k informácii, že istá skupinka ľudí, ktorá cielene položila Doprastav na kolená, robí to isté aj vo Váhostave a prsty v celej veci má mať údajne aj ďalší mecenáš Smeru, Výboh. Zbavia sa všetkých záväzkov voči veriteľom, takýmto podlým a doslova trestným spôsobom. No a potom po úspešnom ozdravení firmy, ktorá by ani nebola chorá, keby to jej majiteľ tak nechcel, budú opäť získavať všetky vládne tendre. Nikto iný sa na Slovensku nedostane k väčším štátnym peniazom ako Široký, Brhel, Kmotrík, Výboh a možno dvaja, traja ďalší…

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?