Publikované: 23.05.2020

Stíhanie Janukovyča za kyjevský Majdan?

Porošenkov predchodca je UA stíhaný ako podozrivý z organizovania masového zabíjania demonštrantov v Kyjeve a ďalších ukrajinských mestách v dňoch 18. – 20. februára 2014.
O tom sa ale tušilo a čo-to vedelo už bezprostredne v inkriminovanom čase. Ale aj o cezhraničnom „politickom rozhraní“; ekonomickí, finanční a privatizační poradcovia Dzurinda a Mikloš, na Majdane sa vystriedali mnohí politici EÚ a USA, ktoré prostredníctvom USAID investovali milióny dolárov na demokratizáciu a liberalizáciu Ukrajiny, cez ich a Sorosove “filantropické” mimovládky OSF, zvané “neziskovky”…
Chodili tam ako na klavír: Janukovyč lavíroval medzi Západom a Ruskom ako Mečiar: “Keď nás nebude chcieť Západ, otočíme sa na Moskvu”. Tá, dnes “drží” Janukovyča ako “zálohu”. Ibaže UA nie je tam ani tam: “visí”…
Hrozí aj ministerstvu zahraničia SR a Korčokovi škandál? Čítajte ďalej a postupne sa dozviete viac.
Read more on UNIAN: https://www.unian.info/politics/yanukovych-on-trial-kyiv-court-rules-to-arrest-the-ex-president-10993727.html?utm_source=unian&utm_medium=related_news&utm_campaign=related_news_in_post
Kyjevský okresný súd Pechersky uspokojil návrh ukrajinských prokurátorov na zatknutie bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča bez práva na kauciu.
Podľa korešpondenta UNIAN sudca Oleksiy Sokolov prečítal rozhodnutie súdu na schôdzi 12. mája 2020:
„Návrh by sa mal uspokojiť uplatnením preventívneho opatrenia proti podozrivému Viktorovi Janukovyčovi vo forme zatknutia,“ uviedol sudca.
Bývalý prezident je podozrivý zo zneužitia moci organizovaním stíhania a masového zabíjania demonštrantov v Kyjeve a ďalších ukrajinských mestách v dňoch 18. – 20. februára 2014.
Obvinenia proti nemu boli vznesené najmä podľa článku 28 časti 3 (spáchanie trestného činu skupinou osôb alebo zločineckej organizácie predchádzajúcim sprisahaním); Článok 2 časť 2 (úmyselné usmrtenie dvoch alebo viacerých osôb spôsobom, ktorý je pre mnohé osoby nebezpečný, predchádzajúcim sprisahaním ako súčasť organizovanej skupiny); Článok 340 (protiprávne bránenie organizácii alebo usporadúvaniu stretnutí, zhromaždení, demonštrácií); Článok 365 časť 3 (zneužitie právomoci alebo úradný orgán); Článok 121 časť 2 (úmyselné ublíženie na zdraví).
Vieme, že Janukovič „lavíroval“ medzi Ruskom a Westernom (EÚ/USA) za judášske groše; kto dá viac. Porošenko šiel v jeho šľapajach. Jeho sloboda je tiež v ohrození (Lebo Biden a syn).
Vieme o majetkoch “čkoládového kráľa” a jeho dači; Janukovyčovo sídlo bolo vraj ponechané pre verejnosť ako “kultúrna pamiatka”.
Ako už UNIAN uviedol skôr, kyjevský okresný súd v Obolonskom 24. januára 2019 použil postup v neprítomnosti na zistenie, že Janukovyč je vinný zradou a spolupáchateľstvom v agresívnej vojne a odsúdil ho na 13 rokov väzenia. Súd však neuznal preukázanú vinu bývalého prezidenta v zásahu do územnej celistvosti Ukrajiny. Janukovyč nebol na súde prítomný. Po úteku z Ukrajiny vo februári 2014 žije v Rusku. Bývalý prezident je tiež „postavou“ v niekoľkých ďalších kriminálnych (politických) prípadoch.
Dňa 4. mája 2020 Kyjevský okresný súd Pechersky vybral preventívne opatrenie pre Janukovyča vo forme zadržania v trestnom konaní zo 7. novembra 2017, kde je obvinený z uzurpovania moci (článok 1 ods. 1 Trestného zákona) ukrajina). Tento trestný prípad sa týka okolností, keď Janukovyčovo zmocnenie štátnej moci v septembri až októbri 2010 bolo sprevádzaném jeho krokmi pre nezákonné zvýšenie rozsahu jeho moci ako ukrajinského prezidenta. V tom čase ale ústavný súd obnovil ústavu Ukrajiny z roku 1996 (zmrazenie moci prezidenta jeho podriadením Štátnej rade).
Poznámka: Asi takto bude vyzerať štátna moc v Rusku aj za okolností, že Putin bude predsedom štátnej rady (nová Ústava RF). A to je dobre. Eliminuje sa tým to, čo poznáme  ako „silný prezident“.
Najvyššia rada Ukrajiny postupovala pri zavádzaní zmien a doplnení ústavy z 8. decembra 2004, čo značne oslabilo prezidentovu moc.
22. februára 2014 Najvyššia rada UA svojím uznesením obnovila zmeny a doplnenia ústavy z roku 2004.

Politické dejiny samostatnej Ukrajiny: https://sk.wikipedia.org/wiki/Ukrajina
Skrátim: Janukovyča vystriedal Porošenko. Jedného darebáka v čele Ukrajiny (lavírovanie medzi Westernom a Ruskom) vystriedal druhý (detto plus Porošenko pakty s Bidenom) obaja oligarchovia, a teraz majú toho “šaša” Zelenského “sluhu národa” (rozdeleného na Západ a Východ UA).
My by sme si mohli zvoliť Joža Pročka. SZČO v lacnej masovej pop kultúre. Po „zaškolení“ v parlamente môže kandidovať. Čo „my“ na to? Potenciálny „sluha slovenského národa“? Odpoveď: „My si našu prezidentku nedáme!“
Výstraha už z Antiky: „Nech bohovia chránia štát, ktorému bude vládnuť luza“. Definujme si pojem ľudská, občianska a politická elita. Tak ako to ide? Časti voličstva chýbala v parlamente recesia? Zdal sa byť nudný? Tak Pročko? Prečo inak? A to sme prečo nevolili trebárs Joža Ráža (staršieho)? Ten elánista by to  tomu parlamentu “natrel”… (tiež úprimná a prostoreká “elita”). Nostalgik za “alfasamcom” Mečiarom. Hmm…

Medzitým UA „pritvrdila“ zákon o národnostných menšinách, ich jazykoch a kultúre a oslávila banderovcov… S Donbasom nepohli ani o piaď. Vo veci Krymu sa hrajú už len udržiavacie „politické nenávistné tančeky“. Ako „palivo“ pre NATO. Ukrajina sa stráca v ekonomike aj vnútornom rozkole (zodpovednosť “nesie” vraj Rusko).
Ak sa chce, vinník sa nájde. UA ako podmienku pre pôžičku od MMF rozpredáva pôdu. Ukrajinu si rozoberie Western.
Pozrite a vypočujte si všeobecne známe odhalenia: Russiagate je najväčšia lož od čias vojny v Iraku (Eduard Chmelár):https://www.youtube.com/watch?v=REk6IrqxDQs
Veci sa ale dejú a škatule sa hýbu v prospech Trumpa a odhalení Rudi Giulianiho, bývalého starostu NY City, dnes osobného prezidentovho právnika na osi Porošenko-Obama-Biden:
Na Twitteri zverejňuje dôkazy o uchvátení moci na UA Barackom Obamom a jeho sieťou agentov na Ukrajine v kolaborácii s Petrom Porošenkom. Tvrdí, že viac ako 100 miliárd dolárov bolo ukradnutých a odvedených z Ukrajiny do zahraničia: „Je to viac než vlastnia Bill Gates a Marka Zuckurberg,“ hovorí Giuliani.
Porošenko a členovia jeho režimu mohli nielen kradnúť, ale kradli a zisky zdieľali so svojimi patrónmi Bidenom, Clintonom a ďalšími členmi Demokratickej strany: “Ukradnutý tovar bol distribuovaný podľa zásady: 70% bolo poslaných patrónom v Spojených štátoch, 30% bolo ponechaných Poroshenkovi a členom jeho režimu.”
„Ukradli moc, zničili obrovskú krajinu v strede Európy a teraz sa snažia ospravedlniť svoje kruté zločiny akože “demokratickými” zmenami Ukrajiny. Toto je podvod, na Ukrajine nedošlo len k lúpeži,“ hovorí Giuliani. Ďalej dodáva: “Budapešť, Kyjev, Viedeň. Po stovkách hodín a mesiacoch výskumu som zhromaždil svedkov a dokumenty, ktoré odhaľujú pravdu o obvinení Trumpa, ktoré neobsahuje žiadne priestupky Donalda Trumpa,” napísal Giuliani.
“Fakty naznačujú, že korupcia na Ukrajine bola taká veľká a hrozná, že prezident Trump bol povinný požiadať o vyšetrovanie na osi USA – Ukrajina. Obvinenie je súčasťou krytu demokratov. Vydieranie, úplatkárstvo a pranie špinavých peňazí Bidena a Porošenka na Ukrajine presahuje všetky limity. Je v tom DNC (Democratic National Comitee). Bol to Porošenko a spol. ktorí priamo zasahovali do prezidentských volieb v USA s úmyslom zničiť Trumpa,” píše Giuliani. DNC v spolupráci s Porošenkom konali proti Trumpovi vo voľbách…
Nepreukázané obvinenia proti Trumpovi mali pôvod aj na Ukrajine. Odkazujem aj na Chmelárovo video (vyššie).
Existuje svedok, volá sa Shokin, vo veci udalostí okolo jednej miliardy dolárov ako nevyhnutnej, životne dôležitej pomoci USA Ukrajine.  Bývalý prokurátor a starosta New Yorku Rudolf Giuliani poskytol rozhovor slávnemu (samozrejme v USA) nezávislému konzervatívnemu novinárovi Glenn Edward Greenwald:
Glenn Edward Greenwald (advokát, autor, novinár): https://en.wikipedia.org/wiki/Glenn_Greenwald
Vnasledujúcom zdroji sú prepisy kľúčových rozhovorov:

https://112.ua/politika/advokat-donalda-trampa-rudi-dzhuliani-obnarodoval-vyvody-iz-svoey-poezdki-v-ukrainu-536200.html
Písal aj nezávislý Bloomberg (jeho šéf sa vzdal prezidentskej kandidatúry pre konflikt záujmov):
https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-11-26/trump-denies-sending-rudy-giuliani-to-ukraine-for-biden-probe
Porošenko sa 13. 5. 2016 chválil Bidenovi, že zvýšil sadzby za energie o 100 percent, teda vyššie, ako požadoval MMF. Ten požadoval “len” 75 percent.
O tom sa hovorí v zvukových nahrávkach rozhovorov s Bidenom a Porošenkom. Na tlačovej konferencii v Kyjeve ich predstavil zástupca ľudu Aleksandr Derkach. Poroshenko tiež uviedol, že „spustili sme aj reformu cien liekov a odstránili všetky prekážky.“  Biden odpovedal: “Súhlasím.” Záznamy hovorov:
https://112.ua/politika/poroshenko-hvastaetsya-baydenu-chto-podnyal-tarify-dazhe-vyshe-chem-prosil-mvf-zapis-razgovora-536517.html
Námestník Najvyššej rady (štátna rada UA) Andrei Derkach vydal niekoľko zvukových záznamov, v ktorých bývalý ukrajinský prezident Petro Poroshenko rokuje s bývalým viceprezidentom USA Josephom Bidenom a šéfom ministerstva zahraničných vecí Johnom Kerrym: https://vz.ru/news/2020/5/19/1040209.html
Slovenské „pro ukrajinské a proti ruské“ s Westernom politicky korektné médiá mlčia. Hlavné je, že hlavnou bezpečnostnou hrozbou pre Slovensko a EÚ sú Rusko a Čína.
Ešte by som rád vedieť
, čo má s tým ukrajinským a liberálno-demokratickým (Obama-Clintonová) hnojiskom Rusko a Putin?
K špinavej “slovenskej” zahraničnej politike a bezpečnostnej stratégii: Hlavné správy (Smatanove zoznamy) zasa “konšpirujú”:
https://www.hlavnespravy.sk/uradnici-ministerstva-zahranicia-odignorovali-nepohodlnych-europoslancov-necha-radacovsky/2171854
Pozvánku nedostal ani europoslanec Uhrík:
https://www.hlavnespravy.sk/uhrik-neposlali-pozvanku-stretnutie-slovenskych-europoslancov-ministrom-korcokom-sa-tomu-necudujem/2171850
Toto by malo prejsť „slobodnými, liberálnymi a nezávislými“ médiami. A hlavne “verejnoprávnou” RTVS. Ale aj príslušnými parlamentnými výbormi. Bez rúšok a karantény.
Jedna radosť.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?