Publikované: 24.11.2020

Stíhanie Jehovových svedkov v Rusku a Lukašenkova exkomunikácia

Vo vplyvovom sektore RF a pravoslávnej cirkvi dejú sa veci. Paralelné šachové ťahy vo vnútorných a zahraničných politikách Putina, súboj „ostreľovačov“ na osi USA-Rusko. Ale aj vo svete konfesií a denominácií, hlásiacich sa k rozdelenému a rozdrobenému kresťanskému náboženstvu.
Prvú info som „zachytil“ od TA3 (správu opravujem a dopĺňam): Kremeľ nechce a nechystá sa; už v roku 2017 označil náboženskú spoločnosť  Jehovových svedkov a podobné náboženské subjekty ako extrémistické náboženské organizácie podľa Jarovovej zákona.
Putin, ktorý ocenil vybrané viacdetné rodiny Jehovových svedkov, ako vzorných rodičov a ich deti za vynikajúci školský prospech:

               

Najskôr nechápal, chcel vec nechať prešetriť, nevidiac dôvod obvinení, napokon to nechal: dostal vysvetlenie od druhej najvyššej a najvplyvnejšej osoby Ruska, moskovského patriarchu Kirilla a FSB:
Ruská pravoslávna cirkev si čistí svoj priestor, Jehovovi svedkovia neuznávajú Trojicu a Máriu ako Bohorodičku („štvrtá“ božská Osoba). Nemajú pôvod v Rusku.
https://www.ta3.com/clanok/1101881/rusko-chce-vyhlasit-jehovovych-svedkov-za-extremisticku-organizaciu.html
Postupne na webe a médiách pribúdajú ďalšie správy…
Alexander Lukašenko bol vylúčený z pravoslávnej cirkvi.
Zástupcovia samozvanej bieloruskej autokefálnej pravoslávnej cirkvi anathematizovali Alexandra Lukašenka; vyhlásili za „posadnutého diablom“.
Anafema Alexandra Lukašenka, dokument z 22.11. 2020 (nedeľa):
http://www.belapc.org/naviny—galounaa/anafemaalaksandrulukasenku
Bieloruská autokefálna pravoslávna cirkev anatematizovala bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.
Založili ju v roku 1948 členovia bieloruskej emigrácie, ktorí vyhlásili nezávislosť od Bieloruského exarchátu ruskej pravoslávnej cirkvi s centrom patriarchát Moskva. Tá už skôr neuznala „druhé centrum“ na Ukrajine, resp. krymskom Sevastopole.
Autokefálne cirkvi: https://beliana.sav.sk/heslo/autokefalna-cirkev
Belarusian Autocephalous Orthodox Church (BAOC):
V 60. rokoch sa pripojila k konštantínopolskému patriarchátu, ale čoskoro ho opustila. Začiatkom 90. rokov sa jej členovia rozhodli pôsobiť priamo v Bielorusku. V Bielorusku existuje iba jedna farnosť tejto štruktúry, jej administratívne centrum sa ale nachádza v USA. Neuznáva ju žiadna z miestnych pravoslávnych cirkví a považuje sa za schizmatickú (schizma rovná sa rozkol) a odpadlícku od pravej ortodoxnej cirkvi.
Hlavná a nadradená kanonická bieloruská pravoslávna cirkev pôsobí na území štátu (Belarus), ktorý má postavenie exarchátu Ruskej pravoslávnej cirkvi so sídlom a centrom v Moskve.
Vysvetlivky a poznámky:
1. Anatéma rovná sa cirkevná kliatba, exkomunikácia.
2. Zdrojové texty úplne explicitne nevysvetľujú, prečo k tomu došlo (vysvetlím).
Hlavný dôvod je, že:
Bieloruská emigrantská autokefálna cirkev je americká, so sídlom v USA.
3. Podobne je prenasledovaná náboženská spoločnosť Jehovovi svedkovia v Rusku so sídlom v americkom Brooklyne, district New York.
Zhoda (sídlo BAOC je tiež v Brooklyne): http://nycslav.blogspot.com/2005/08/belarusians-in-brooklyn.html
Prívrženci tejto cirkvi tiež protestujú proti Lukašenkovi.
Protesty medzinárodných ľudsko-právnych organizácií za náboženskú slobodu v Rusku a zahraničných agentov proti prenasledovaniu Jehovových svedkov nebudú mať účinok;
zahraničný agent vám môže ukradnúť vlasť a zvoliť prezidenta či prezidentku.
Ide o vnútornú vec Kremľa, Moskvy a tretej Ústavy Ruska a RF zo 4. júla 2020.
V opore o pojem: zahraničný agent (pôvod v USA a zákon FARA). Moskva a patriarcha Kirill zaujme stanovisko.
Všetky takzvané kresťanské náboženstvá, cirkvi, cirkvičky, náboženské spoločnosti, sekty a sektičky mimo ruskú pravoslávnu cirkev sú od nej odpadlícke (heretické).
Aj po stretnutí ekumenizátora a zjednocovateľa všetkých náboženstierv sveta, Bergoglia, s moskovským patriarchom Kirillom v Mexiku (2016) trvá tisícročný rozkol medzi katolíckym Vatikánom a ruským, moskovským pravoslávím; na ničom sa nedohodli.
Moskva sa má za tretí a posledný Vatikán od čias Ivana Hrozného.
Katolícky Vatikán má všetky protestantské západné a východné cirkvi za odpadlícke od „jediného pravého“ katolíckeho (všeobecného) kresťanského náboženstva, kresťanskej viery a učenia.
Katolícky Vatikán mám za katolicistický (ideológia, politika) a jeho šéfa Jorge Mario Bergoglia za generálneho riaditeľa neomarxistického politikárčiaceho úradu novej progresívnej “kresťanskej” ľavice. A zahraničného agenta.
Vo svojej novej knihe Let Us Dream: The Path to a Better Future (Snívajme: Cesta k lepšej budúcnosti), publikovanej 23.11. v rozhovore s britským životopiscom Austenom Ivereighom vyhlásil, že “migrácia neohrozuje kresťanstvo ani kresťanskú kultúru. Odmietnuť strápeného migranta, odhliadnuc od jeho vierovyznania, zo strachu z oslabenia ‚kresťanskej‘ kultúry je absurdná dezinterpretácia kresťanstva aj kultúry.“
Vo Vatikánom ocenenom dokumente režiséra Afinejevského (homosexuál) v rozhovore použil španielsky výraz “civil convivencion“, čo znamená registrované partnerstvo (z dokumentu vystrihnuté).
Skutočný pontifik je u mňa emeritný pápež Benedikt XVI. dobrovoľne žijúci v ústraní.
Odporúčam: Jozef Ratzinger Môj život (máj t.r.).
https://www.youtube.com/watch?v=KX7vz_YgLfA
Celý prejav, textová podoba:
https://remnantnewspaper.com/web/index.php/articles/item/5124-archbishop-vigano-addresses-the-catholic-identity-conference-2020-francis-the-new-world-order

Ak ste si prečítali dekrét o exkomunikácii Lukašenka, zrejme ste pochopili, že na boji o zvrhnutie Lukašenka sa podieľa autokefálna cirkev so sídlom v USA a porozumeli, čo je zahraničný agent.
Aby bolo jasno, prívrženci schizmatickej náboženskej organizácie uviedli, že považujú Lukašenkove vedenie za „satanskú moc“ a vyzvali veriacich, aby sa ňou neriadili.
https://regnum.ru/news/polit/3122820.html
Sergej Lavrov dnes 25. 11. vykoná dvojdňovú návštevu Minska a povedie rozhovory vo veci vzťahov na osi Bielorusko-Moskva-EÚ a Western.
Slovensko nič podobné ako americký zákon FARA na ochranu svojich záujmov nemá. Nie je suverénne ani svojprávne. Má len cudzie záujmy. Riadi sa zahraničnými agentmi. 

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Prívesok:
1. George Soros bol pre zasahovanie do prezidentských volieb v USA a manipuláciu s počítačmi a volebnými hlasmi zatknutý a je vo federálnej väzbe v Pensylvánii.
Správa sa pôvodne objavila na menej známych weboch Darknet, potom bola široko zdieľaná na Twitteri a Facebooku:
https://www.conservativebeaver.com/2020/11/23/george-soros-arrested-for-election-interference-in-federal-custody/
2. George Soros nebol zatknutý, ide o falošnú správu(hoax), zatiaľ nepotvrdenú žiadnymi oficiálnymi tlačovými agentúrami:
https://leadstories.com/hoax-alert/2020/11/fact-check-george-soros-arrested-for-election-interference-in-federal-custody-conservative-beaver.html
Nekomentujem.

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?