Publikované: 16.04.2020

Strácajú obete, hľadajú nové…

Prezidenta Zemana „ťahali“ za obštrukcie a prieťahy vo veci ministra zahraničných vecí a kultúry. Babiša za Agrofert a Čapí hnízdo, útočili aj na ministerku spravodlivosti Marii Benešovou…
Bubliny Zeman a Benešová spľasli. Česko (Babiš) žiadne peniaze EÚ vracať nebude, ostal 1,6 milióna českých korún, o ktoré sa s EÚ ešte bude Česko súdiť; EK ostal v rukách Čierny Peter: Má problém s definíciou “konflikt záujmov“…
Reprízy zrazov Milion chvilek pro demokracii sa nekonali. Tak si „liberálni demokrati“ ako ďalšiu obeť, našli ombudsmana, teda, verejného ochrancu práv ČR, Stanislava Křečka.

Od roku 1998 do apríla 2013 poslanec za ČSSD. Od apríla 2013 zástupca verejnej ochrankyne práv Anny Šabatovej. V roku 1991 sa stal spoluzakladateľom Združenia na ochranu nájomníkov, ktoré dlho viedol ako predseda. Od februára 2020 nástupca Šabatovej.
Anna Šabatová bola zdrojovou, infekčnou memetickou nákazou, ktorou bola postihnutá Jana Dubovcová, a od nej Mária Patakyová. Obe ju chytili „cezhranične“ od českej ombudsmanky Anny Šabatovej (zdroj nákazy).
Tkvie v (ne) znalosti definície pojmu základné ľudské práva, ktoré Šabatová rozširovala na všetko možné, v opore o: „Všetci ľudia sa rodia slobodní a rovní v právach“ čo jazykom Anny Šabatovej, Jany Dubovcovej a Márie Patakyovej, a pridali sa „právnici“ plus liberálne médiá, znamená, že:
Základným ľudským právom môže byť aj vodičák alebo rybársky lístok. Ak nie, ide o diskrimináciu.
Slovnou ekvilibristikou by bolo možné vodičák aj rybársky lístok subsumovať pod základné právo na súkromie a rodinný život. Dá sa. Argumenty by boli. Pseudo argumenty.
Týchto „odborníkov“ na ľudské práva „dožralo a vytočilo“ Stanislava Křečkovo toto:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ombudsman-krecek-otec-u-porodu-modni-zalezitost-lidske-pravo-to-neni-97506
To sa nedá komentovať. Dá sa s tým len súhlasiť. Aby bolo jasno, s odpoveďami Stanislava Křečka.
Prítomnosť druhej alebo tretej osoby pri pôrode nevychádza z práva na súkromný a rodinný život.
V dobe nevyhnutných potrebných ochranných opatrení je možné na dobu nevyhnutne potrebnú a nevyhnutne potrebným spôsobom základné ľudské práva obmedziť.
Tobôž v dobe krízy Covid-19, ktorá prikazuje všetkým osobám pri pôrode a v pôrodniciach ochranné opatrenia a šetrné správanie, chrániace zdravie a životy osôb v prvej línii, ktorými sú najmä zdravotná služba (lekársky a asistujúci odborný a ostatný personál).
Základné ľudské práva v čase pandémie Covid-19 možno legálne obmedziť v opore o zákon o ochrane verejného zdravia(voľný pohyb, zhromažďovanie, vzdelávanie…).

https://www.petice.com/otevreny_dopis_verejnemu_ochranci_prav
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ombudsman-krecek-otec-u-porodu-modni-zalezitost-lidske-pravo-to-neni-97506
https://www.respekt.cz/rozhovor/nesouhlasim-s-nazorem-ombudsmana-na-porody-musela-bych-poprit-vse-co-jsem-delala
https://www.respekt.cz/rozhovor/stanovisko-ombudsmana-je-to-co-si-pomyslim-porody-se-setrit-nebudou-a-tecka
https://www.respekt.cz/agenda/diskriminaci-beru-jen-na-chvili-co-se-deje-v-uradu-ombudsmana-krecka
https://www.respekt.cz/tydenik/2020/4/k-cemu-by-nam-byl-ombudsman-krecek
https://www.respekt.cz/agenda/pres-300-akademiku-apeluje-na-ombudsmana-aby-se-prestal-ridit-dojmy
Konflikt som „zachytil“ na jeho počiatku: http://www.blogovisko.sk/experti-na-ludske-prava.html
Jeho pokračovanie a rozvoj som očakával: Úrad ombudsmana je aj na Slovensku „baštou“ neomarxistov (dúhový osobný aktivizmus mimo a nad zákon)…

Rodiť sa musí. Vždy a za každých okolností. Hoc aj doma či v ochrannej karanténe a chránenom prostredí pôrodnice. Vstup druhých a tretích osôb na pôrodnícke oddelenie môže byť v dobe ochranných opatrení Covid-19 zakázaný alebo obmedzený na dobu nevyhnutne potrebnú. Zákaz je dočasné legálne ochranné opatrenie.
Vyplýva zo zákona o ochrane verejného zdravia: https://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-355
Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte
. Ani na právnickú kvalifikáciu: Otvorený list podpísalo množstvo ľudsko-právne negramotných právnikov z praxe aj akademikov, neznalých zo znalosti pojmov:
1. Základné ľudské práva;
2. Doplnkové akcesorické práva;
3. Doplnkové možnosti k právam.

Zo zákona o prítomnosti druhých alebo tretích osôb pri pôrode aj za bežných okolností rozhoduje zdravotnícke zariadenie, poskytovateľ zdravotnej starostlivosti. A na to môžete vziať jed. Aj pred Európskym súdom pre ľudské práva.
Do momentu zverejnenia tohto článku petíciu podpísalo 346 petentov.  Odkaz: Vaším právom je aj sťažnosť na Ústavný súd alebo ESĽP. Náklady si ale plaťte vy. Na negramotné otázky gramotne, odborne a kvalifikovane vám odpovedal verejný ochranca práv Českej republiky Stanislav Křeček:
Prítomnosť otcov pri pôrode nie je základné ľudské právo ani právo ale možnosť.
Konflikt ombudsmana Křečka s jeho zástupkyňou je na ceste na ústavný súd. Stačí podnet. A z ústavného súdu do parlamentu.
A je to tu: Liga lidských práv podala ústavnú sťažnosť:
https://llp.cz/blog/2020/04/zadame-ustavni-soud-o-prezkum-plosneho-zakazu-otcu-u-porodu/
https://www.ceska-justice.cz/2020/04/rodice-se-obratili-na-us-kvuli-omezenim-u-porodu-stat-zasahuje-do-lidskych-prav-ve-jmenu-koronaviru/
Na úrade verejného ochrancu práv ČR sú vo veci a opozícii šéf Stanislav Křeček a jeho zástupkyňa Monika Šimůnková. Pod hlavičkou jedného úradu dva. Zákon o verejnom ochrancovi práv platí pre jeden úrad: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1999-349 §2 (4) „Zástupce ochránce zastupuje ochránce v plném rozsahu v době jeho nepřítomnosti. Ochránce ho může pověřit výkonem části své působnosti. Pro volbu, pozbytí funkce, odvolání z funkce a právní postavení zástupce ochránce platí ustanovení tohoto zákona o ochránci obdobně, pokud tento zákon nestanoví jinak.“
Verejný ochranca práv konal zo zákona vyššie, svojej zástupkyni právomoci dal a vzal. V súlade s citovaným zákonom.
Česko má konečne ombudsmana, Stanislava Křečka, ktorý mieni zastaviť zmeny definície základných ľudských práv a ich bezbrehé rozširovanie naprieč inštitútmi a inštitúciami (A. Gramsci).
A to je pohroma pre liberálov. Stanislav Křeček im odoberá agendu. Aj v dobe krízy Covid-19 sa musí niečo diať. Hoc aj z karantény. Inak by bola nuda. Liberáli majú agendu.
Až do momentu, kedy sa na pozadí rozvoja „liberálnych ľudských práv“ zrúti svetová ekonomika.
Nik nemá jasno, dokedy bude Covid 19 pôsobiť, ani čo prinesie „rozvolňovanie“ ochranných obmedzujúcich opatrení; zvažuje sa ňou aj „premorovanie“ obyvateľstva (hypotéza kolektívnej imunity). Ibaže: „A čo staré nevládalo…“ Tak?
Zrejme platí, že ekonomické a obchodné záujmy sú nadradené ľudským právam. Bez ohľadu na množstvo mŕtvych. Beztak by nás stačila pol miliarda (tag: Monument, Oregon, USA).
Demografické nástroje po kríze: Kontrola pôrodnosti, podpora antikoncepcie a potratov.
Tieto úmysly “zatĺkajú” ako Plzák neveru.
Pre prežitie a blaho ľudstva.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?