Publikované: 23.01.2016

Štrajkujúci rodič

V pondelok 25. januára nastúpi do ostrého štrajku viac ako 11 tisíc učiteľov.

Veľa rodičov je nahnevaných, hlavne tých, ktorí zarábajú menej ako učiteľ ich detí…

Ja so štrajkom súhlasím! Myslím si, že mizerne málo investujeme do vzdelávania detí. Školy nemajú pomaly na nič. Kultúru národa vraj spoznáš podľa toaliet… Choďte sa pozrieť na toalety našich škôl… Nemajú tam ani toaletný papier… :)

Keďže som človek, ktorý radšej koná ako rozpráva, celý čas som rozmýšľal, ako podporiť učiteľov. Lebo si vážim ich prácu a viem, že naše školy potrebujú viac financií. Iné by bolo, keby štát nemal peniaze. Ale po sociálnych balíčkoch, kde sa rozhadzujú milióny povedať, že nemáme peniaze na školy…. je výsmech.

Moje deti chodia do dvoch základných škôl, ktoré sa nezúčastnia štrajku. Buď v tom učitelia nevidia význam, alebo podľahli vyhrážkam ministerstva školstva. Rozhodol som sa teda, že budem štrajkovať za nich.

V pondelok 25. 1. 2016 nedám moje 3 školopovinné deti do školy. Zároveň vyzývam aj ostatných rodičov, aby rovnakým spôsobom podporili štrajk učiteľov. Veď škola nie je len o učiteľoch a deťoch, ale aj o rodičoch. A verím, že keď učitelia škôl, ktoré sa nezapojili do štrajku, zistia podporu rodičov, naberú odvahu a pripoja sa k celoslovenskému štrajku.

Zároveň idem štrajkovať aj za nepedagogických zamestnancov a vyzývam Iniciatívu slovenských učiteľov, aby do požiadaviek zakomponovali zvýšenie platov nepedagogických zamestnancov na minimálne polovicu priemernej mzdy pedagogických zamestnancov. Veď je smiešne, aby kuchárka, upratovačka a školník zarábali 320 EUR v čistom. Učitelia, neurobte rovnakú chybu ako lekári! Bojujte za celé školstvo, nielen za Vás. Verím, že nepedagogickí zamestnanci sa radi k Vám pridajú. Jediné, čo potrebujú je, aby ste na nich pamätali….

 

  • SlabéVýborné (+81 skóre, 103 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?