Publikované: 05.03.2014

Štrnásť kandidátov, jeden prezident

Štrnásť kandidátov na post hlavy štátu. Trinásť mužov, jedna žena. Nie je to úžasné pre našu krajinu, ak sa jedna jediná zo žien postaví proti trinástim mužom? Je to viac, ako úžasné. Je to odvážne. Je to spravodlivé. Je to zodpovedné… a to bez ohľadu na to, čo si kto myslí… bez ohľadu na to, ako ma kto bude kritizovať.

Prezident – hlava štátu, ktorá reprezentuje štát navonok a dovnútra. Podľa mnohých funkcia bezvýznamná, podľa iných nepotrebná. Ja si myslím, že je to veľmi dôležitá funkcia a keďže štát tvoria občania, pani Helene Mezenskej, ide hlavne o občanov. Niektorí sú už dávno rozhodnutí, iní uvažujú. Slováci, poďte voliť prezidenta Slovenskej republiky. Slováci, voľte podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Nedajte sa ovplyvniť lyžičkou medu, ružičkou k MDŽ. Nedajte sa ovplyvniť sladkými rečami. Aj ja som už rozhodnutá. Rozhodla som sa na základe jej guráže, jej primárneho záujmu o občanov, na základe chcenia ovplyvniť a zmeniť beh dejín novodobej histórie, aby sme si nemuseli o niekoľko rokov vyčítať, že po nás potopa, že naši rodičia, prarodičia boli zodpovednejší a boli za každých okolnosti súčasťou politického, ekonomického a hospodárskeho diania a tvorili hodnoty pre nás, ich deti. Nedajme si vziať už len zvyšok hodnôt, ktoré patria nám všetkým.

Slovensky, Slováci, ženy, muži, zamestnaní, nezamestnaní, podnikatelia…i vy z chudobnejších vrstiev obyvateľstva poďte voliť Mezenskú. Slovensko si zaslúži prezidentku. A že nemá politické myslenie a vyjadrovanie? Ukáž a hoď kameňom do toho, kto stal na tribunách v 89-om, hoď kameňom do toho, kto mal politické myslenie, jednanie a rozhodovanie. Nikto. Nemal ho nikto. Prevzali moc a učili sa za pochodu. Po takmer štvrť storočnici je výsledok dobre známy. Že je mladá? Kto iný, ako mladá krv, ktorá chce obetovať svoj život pre život všetkých občanov?

Mojim snom je, aby do štvorlístka prezidentov po nežnej revolúcii bol už konečne osadený briliant.

 

 

 

  • SlabéVýborné (-3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?