Publikované: 12.06.2020

Stručná história Antifa

Časť I; autor: Soeren Kern; zverejnené 12. júna 2020 o 05,00 hod. v Gatestone Institute, International Policy Council.
Pre začiatok
: Väčšina z vás nerada dlhé texty. Vidno mi to na čítanosti. To je aj následok zrýchľujúceho sa času a hustnúcich informačných tokov… (chápem).
A problémov s rastúcou digitálnou demenciou (spôsobuje ju čítanie z monitora, lebo z papiera sa už číta čím ďalej, tým menej aj v škole). Riešenie je jediné: Zvýšené vôľové úsilie a námaha. Čítanie z monitora je nefyziologické. Dá sa nahradiť tlačou na papier… (Hmm…). Zvýšené náklady.
Naše deti a mládež v dôsledku DD hlúpnu. Ibaže nie ja, vy, nebudete vedieť, čo nám všetkým hrozí, a hrozí: Budú to horory.
K digitálnej demencii: Bez obáv, nič osobné, ten problém mám tiež. A na psychohygienu “nemám čas”, no, občas neviem, netuším, čo a o čom čítam. Takže vtedy na mňa so školskými Monitormi9 o čítaní textu s porozumením nechoďte. :-)
https://www.gatestoneinstitute.org/16104/antifa-history
Empirické a neoficiálne dôkazy ukazujú, že Antifa je v skutočnosti vysoko prepojená, dobre financovaná neomarxistická teroristická organizácia novej radikálno-extrémistickej ľavice, pôsobiaca v globálnom rozmere, s anonymizovanou organizačnú štruktúru s desiatkami, možno stovkami miestnych skupín.
Dlhodobým cieľom Antify v Amerike aj v zahraničí je vytvoriť nový neomarxistický svetový poriadok. V USA dnes bezprostredným cieľom Antify je zničenie Trumpa a jeho administratívy.

K protestom  v USA: Nie, toto „nevyriešia“ Trump ani Biden. Amerika narazila čelom na vlastnú ústavu a jej dodatky (riadne tvrdá zrážka).
Toto musí riešiť Kongres USA ako zákonodarný zbor, Najvyšší súd a prokuratúra USA.
Tí dvaja panáci v tom hrajú rolu len prezidentských kandidátov. To je všetko.
Bežnou taktikou, ktorú používa Antifa v USA a EÚ je extrémne násilie, ničenie verejného a súkromného majetku, aby reagovala polícia; potom Antifa vyhlási, že vláda je „fašistická!“.
Antifa je v Nemecku nielenže oficiálne tolerovaná, ale platí ju nemecká vláda za ňou tolerovaný boj proti krajnej pravici. Pre tento účel je každý nástroj dobrý…
Bettina Röhl, nemecká novinárka Neue Zürcher Zeitung 2.6.2020:
„Z dôvodu zbabelosti jej členovia zakrývajú svoje tváre a udržiavajú svoje mená v tajnosti. Antifa stále hrozí násilím a útokmi proti politikom a policajným úradníkom. Podporuje nezmyselné škody na majetku vo výške obrovských súm.“ Bettina Röhl, Neue Zürcher Zeitung , 2. júna 2020:
https://www.nzz.ch/meinung/die-raf-ist-tot-es-lebe-die-antifa-ld.1558667
Antifa je v pozornosti Donalda Trumpa: https://www.nzz.ch/international/trump-sieht-antifa-hinter-der-gewalt-bei-den-protesten-in-den-usa-ld.1559184
Americký generálny prokurátor William Barr obviňuje Antifu, militantné „antifašistické“ hnutie – za násilie, ktoré vypuklo pri protestoch Georga Floyda v Spojených štátoch: „Násilie vyvolané a uskutočňované Antifou a inými podobnými skupinami v súvislosti s nepokojmi je domáci terorizmus a bude sa s ním podľa toho aj zaobchádzať,“ uviedol.
Barr tiež uviedol , že federálna vláda má dôkazy o tom, že Antifa „uniesla“ legitímne protesty po celej krajine, aby „sa zapojili do bezprávia, násilných nepokojov, podpaľačstva, rabovania podnikov a útokov na majetok verejnosti proti úradníkom činným v trestnom konaní a nevinným ľuďom a dokonca aj k vražde federálneho agenta. “
Americký prezident Donald J. Trump nariadil ministerstvu spravodlivosti USA, aby označilo Antifu za teroristickú organizáciu:
https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1267129644228247552
Poznámky generálneho prokurátora Williama P. Barra k Georgovi Floydovi a občianskym nepokojom k tlačovej konferencii 4. júna 2020:
https://www.justice.gov/opa/speech/attorney-general-william-p-barr-s-remarks-mr-george-floyd-and-civil-unrest
Dobrý deň, zdraví W. Barr (text poznámok):
„Nad ústavou Avenue je vstup do tejto budovy latinským nápisom, ktorý sa prekladá ako „Všetko je vytvorené zákonom a poriadkom“.
Tento starodávny princíp stále platí. Naša slobodná spoločnosť závisí od právneho štátu, ubezpečenia, že bežní občania môžu ísť o život bez toho, aby boli vystavení svojvoľnému násiliu alebo strachu.
Náš národ teraz čelí dvom vážnym hrozbám pre právny štát. Prvý z nich je dlhodobý, ale nedávno vykryštalizoval a vyhnal ľudí z ich obydlí zabitím Georga Floyda v Minneapolise.
Video o policajnom správaní v tejto epizóde je hrozivé. Keď sa na to pozeráte a viete si predstaviť, že s jedným z vašich blízkych sa zaobchádzalo takýmto spôsobom a prosili o ich životy, je nemožné, aby žiadny normálny ľudský človek nebol zasiahnutý do srdca hrôzou.
Túto záležitosť sleduje štát aj federálna vláda. Štát vzniesol obvinenia z vraždy druhého stupňa proti jednému dôstojníkovi a za pomoc a navádzanie proti trom asistujúcim dôstojníkom.
Ako zvyčajne v takýchto prípadoch, ministerstvo spravodlivosti vedie paralelné a nezávislé vyšetrovanie možných porušení federálnych zákonov v oblasti občianskych práv.
Koordinujeme našu prácu s prácou generálneho prokurátora Minnesoty Keitha Ellisona. Ministerstvo spravodlivosti USA spravidla ponecháva jednotlivému štátu, aby konal ako prvý.
Dnes popoludní sa náš právnik USA v Minnesote a špeciálny agent FBI v Minneapolise zúčastnia (stalo sa 4. júna) spomienkovej bohoslužby služby pre pána Floyda. Dnes je deň smútku a blíži sa deň spravodlivosti.
Smrť Georgea Floyda nebola prvá svojho druhu a odhaľuje obavy, ktoré siahajú ďaleko za tento prípad (rasizmus policajtov proti Afroameričanom).
Zatiaľ čo drvivá väčšina policajných dôstojníkov vykonáva svoju prácu statočne a spravodlivo, je nepopierateľné, že mnohým, rasizmom dotknutých, chýba dôvera v americký systém trestného súdnictva. To sa musí zmeniť.
Naša ústava nariaďuje rovnakú zákonnú ochranu všetkým Američanom. Ako popredná federálna agentúra na presadzovanie práva v USA bude konať ministerstvo spravodlivosti.
Som presvedčený, že policajní náčelníci a predstavitelia orgánov presadzovania práva v celej krajine sú odhodlaní zabezpečiť, aby rasizmus nehral žiadnu úlohu pri presadzovaní práva a aby všetci dostali rovnakú ochranu zákonov.
V októbri 2019 predseda založil prvú Komisiu pre presadzovanie práva od šesťdesiatych rokov. Koncom tohto mesiaca sa stretávam s Komisiou a hovorím s vedúcimi predstaviteľmi orgánov presadzovania práva v celej krajine.
V nadchádzajúcich týždňoch a mesiacoch budeme spolupracovať s vedúcimi predstaviteľmi komunít, aby sme našli konštruktívne riešenia, aby smrť pána Floyda nebola zbytočná. Budeme tvrdo pracovať, aby sme pomohli priniesť dobro zo zla.
Žiaľ, následky smrti Georga Floyda priniesli druhú výzvu pre právny štát.
Zatiaľ čo mnohí pokojne vyjadrili svoj hnev a smútok, iní uniesli protesty proti nezákonným praktikám, násilné nepokoje a podpaľačstvo, rabovanie podnikov a verejného majetku, útoky na príslušníkov orgánov činných v trestnom konaní a nevinných ľudí a dokonca aj vraždu federálneho agenta.
Takéto nezmyselné činy anarchie nie sú vykonávaním práv podľa prvého dodatku; sú to zločiny, ktorých cieľom je vydesiť spoluobčanov a zastrašovať komunity.

Barr zmieňuje anarchiu: Tá je pokračovaním liberalizmu cez libertariánstvo až k úplnému vytesneniu pojmu štát, právo a poriadok z praxe po nástupe bezbrehých „liberálnych slobôd“…
Anarchisti „spozornejú“ vždy, ak niekde „zacítia“ náznak poriadku, čo je  prehnané ale blízo pravdy…

Ako som povedal guvernérom v pondelok, chápeme rozdiel medzi tromi rôznymi súbormi aktérov. Veľkou prevahou protestujúcich sú pokojní demonštranti, ktorí uplatňujú svoje práva prvého dodatku.
Na niektorých demonštráciách existujú skupiny, ktoré využívajú príležitosť zapojiť sa do rabovania. A nakoniec, na niektorých demonštráciách, sú extrémistickí agitátori, ktorí unesú protesty, aby presadzovali svoj vlastný samostatný a násilný program.
Máme dôkazy o tom, že Antifa a ďalšie podobné extrémistické skupiny, ako aj aktéri rôznych politických presvedčení, boli zapojení do podnecovania násilných aktivít a účasti na nich. Vidíme tiež zahraničných aktérov, ktorí hrajú na všetky strany, aby násilie ešte prehĺbili.

Poznámka: Ide o tzv. medzinárodnú internacionálu neomarxistickej novej ľavice pod heslom: “Proletári všetkých krajín spojte sa..!“ Ibaže ich predáci nemajú na mysli robotnícku triedu, ako proletariát klasických marxistov…
Pridajte k nim novo ľavicových anarchistov…
Korene (stručne) majú v revolučnom Rusku; v USA a na Západe „ožili“ v 60-tich rokoch…

Ministerstvo spravodlivosti pracuje na obnovení poriadku v okrese Columbia a po celom štáte. Tu vo Washingtone nepretržite pracujeme s miestnou políciou, vojakmi národnej gardy a ďalšími federálnymi agentúrami, aby sme zaistili bezpečnosť a spravodlivosť. V rámci tejto misie sme nasadili všetky hlavné zložky oddelenia orgánov činných v trestnom konaní vrátane FBI, ATF, DEA, väzenskej služby a služby maršálov USA. Ďakujem im a všetkým, ktorí sa odvážne a profesionálne venujú ochrane okresu.
Ministerstvo spravodlivosti úzko spolupracuje aj s našimi štátnymi a miestnymi partnermi na riešení násilných nepokojov v krajine. Naše federálne úsilie v oblasti presadzovania práva sa zameriava na násilných podnecovateľov.
Prostredníctvom FBI, amerických prokuratúr, terénnych úradov a štátnych a miestnych orgánov činných v trestnom konaní dostávame spravodajstvo v reálnom čase a nasadili sme zdroje na potlačenie prepuknutia násilia na niekoľkých miestach. Vyzývam guvernérov, starostov a ostatných štátnych a miestnych vodcov, aby úzko spolupracovali s národnou gardou a s nami. Federálna vláda doteraz zatkla 51 federálnych zločinov v súvislosti s násilnými nepokojmi. Budeme naďalej vyšetrovať, zatýkať a stíhať, ak je to opodstatnené. Keď som bol v roku 1992 generálnym prokurátorom, v Los Angeles vypukli násilné nepokoje po prepustení príslušníkov polície obvinených z porážky Rodney Kinga. Nakoniec ministerstvo pod mojím vedením podalo proti úradníkom federálne obvinenia z občianskych práv. Prezident Bush v tom čase ubezpečil národ: „Násilie sa skončí. Spravodlivosť bude vykonaná. Dúfam, že sa vráti.“ To isté platí aj dnes. Vládne právny štát. Ďakujem.“

Akademici a médiá sympatizujúci s Antifou tvrdia, že skupinu nemožno klasifikovať ako teroristickú organizáciu, pretože tvrdia, že je to nejasne definované protestné hnutie, ktoré nemá centralizovanú štruktúru.
Mark Bray, ospravedlňovateľ spoločnosti Antifa v Amerike a autor knihy „Antifa: Príručka pre antifašistov“, tvrdí, že Antifa nie je zastrešujúcou organizáciou s reťazcom velenia.
V Spojených štátoch ideológia Antifa, jej taktika, stratégia a ciele zďaleka nie sú nové, vzájomne komunikujú s antifa skupinami v Európe, kde v tej či onej podobe boli aktívne, takmer bez prerušenia, už celé storočie.
Antifa jedným dychom tvrdí, že je proti „fašizmu“, ale druhým dychom diskredituje iný, než ich názor a presvedčenie fašistickými metódami: „Kto nie je s nami, je proti nám“.
Tradičný význam „fašizmu“, ako ho definuje Websterov slovník, je „totalitný vládny systém vedený diktátorom a zdôrazňujúci agresívny nacionalizmus, militarizmus a často rasizmus“.

Pozoruhodná je Matovičova odpoveď na otázku k počtu členov jeho hnutia, strany, že by rád mal počet porovnateľný s NSDAP…
Členskú základňu tvorili takmer všetci Nemci tak, ako takmer všetci Česi a Slováci, boli členmi v komunistickej strane; neskôr, ak už po roku 1948, nebolo inej možnosti, zo strachu a pokrytectva.
Čo je ale v rozpore s ideológiou liberalizmu, ktorá hlása individuáciu a individualizáciu ľudských práv a slobôd fašistickými metódami…
Prosto drvivé a drviace masové fašistické hnutie…

Antifa je držiteľkou marxisticko-leninskej definície fašizmu, ktorá ju spája s kapitalizmom. „Boj proti fašizmu zvíťazí iba vtedy, keď sa rozbije kapitalistický systém a dosiahne sa beztriedna spoločnosť,“ tvrdí nemecká skupina Antifa Antifaschistischer Aufbau München.
Nemecká domáca spravodajská agentúra BfV v osobitnej správe o ľavicovom extrémizme uviedla:
„Boj Antify proti pravicovým extrémistom je dymovou clonou. Skutočným cieľom zostáva„ buržoázny demokratický štát “, ktorý pri čítaní ľavicových extrémistov akceptuje a podporuje„ fašizmus “ako možnú formu vlády, a preto Nakoniec sa tvrdí, že „fašizmus“ má korene v sociálnych a politických štruktúrach „kapitalizmu“. Preto sa ľavicoví extrémisti vo svojich „antifašistických“ činnostiach zameriavajú predovšetkým na odstránenie „kapitalistického systému“. ““
https://www.verfassungsschutz.de/de/oeffentlichkeitsarbeit/publikationen/pb-linksextremismus/broschuere-2016-05-linksextremismus
Matthew Knouff, autor Sprievodcu cudzincami k Antifa: Zväzok II , vysvetlil Antifovu ideológiu takto:
Základná filozofia Antify sa sústreďuje na boj medzi tromi základnými silami: fašizmus, rasizmus a kapitalizmus – všetky tri sú vzájomne prepojené podľa Antifa …. pričom fašizmus sa považuje za konečné vyjadrenie alebo štádium kapitalizmu, pričom kapitalizmus je prostriedkom utláčať a rasizmus je represívnym mechanizmom súvisiacim s fašizmom.“
V eseji „Čo majú spoločné Antifa a pôvodní fašisti“, Antony Mueller, nemecký profesor ekonómie, ktorý v súčasnosti vyučuje v Brazílii, opísal, Antifu militantný antikapitalizmus maskovaný ako antifašizmus.
Platí: Fašisti budúcnosti si budú hovoriť antifašisti.
https://www.newsweek.com/antifa-fascists-anti-opinion-867748
„Keď ľavica siahla po koncepcii liberalizmu a zmenila slovo na pravý opak svojho pôvodného významu, hnutie Antifa používa falošnú terminológiu, aby skryla svoju pravú agendu. Sama o sebe je najvýznamnejším fašistickým hnutím.
Členovia Antify nie sú odporcami fašizmu, ale sami sú jeho predstaviteľmi. Komunizmus, socializmus a fašizmus spája spoločná skupina antikapitalizmu a anti-liberalizmu.
Hnutie Antifa je fašistické hnutie. Nepriateľom tohto hnutia nie je fašizmus, ale sloboda, mier a prosperita.
Ideologický pôvod Antifa
Ideologické pôvody Antify možno vysledovať zhruba do storočia pred Sovietskym zväzom. V rokoch 1921 a 1922 komunistická internacionála (Cominterna) rozvinula tzv. Zjednotenú frontovú taktiku s cieľom „zjednotiť pracovné masy agitáciou a organizáciou“ na medzinárodnej úrovni a v každej jednotlivej krajine „proti kapitalizmu  a fašizmu “ (dva pojmy, ktoré sa často zamieňajú a miešajú).
Prvá antifašistická skupina na svete, Arditi del Popolo (Ľudová odvážna milícia), bola založená v Taliansku v júni 1921, aby odolala vzostupu Národnej fašistickej strany Benita Mussoliniho, ktorá sama bola založená s cieľom zabrániť možnosti boľševickej revolúcie v Taliansku. Mnoho z 20 000 členov skupiny, pozostávajúcich z komunistov a anarchistov, sa neskôr pripojilo k Medzinárodným brigádam počas španielskej občianskej vojny (1936 – 39).
V Nemecku komunistická strana Nemecka v júli 1924 založila polovojenskú skupinu Roter Frontkämpferbund (Liga červených predných bojovníkov). Skupina bola kvôli svojmu extrémnemu násiliu zakázaná. Mnoho z jej 130 000 členov pokračovalo vo svojich aktivitách v podzemí alebo v miestnych nástupníckych organizáciách, ako je Kampfbund gegen den Faschismus (Bojová aliancia proti fašizmu).
V Slovinsku bolo v roku 1927 založené militantné antifašistické hnutie TIGR, ktoré bolo proti rozpadu talianskych etnických oblastí po páde Rakúsko-Uhorska. Skupina, ktorá bola rozpustená v roku 1941, sa špecializovala na atentát na taliansku políciu a vojenský personál.
V Španielsku komunistická strana založila Milicias Antifascistas Obreras y Campesinas (antifašistický pracovník a roľnícke milície), ktoré boli aktívne v 30. rokoch 20. storočia.
Dnešné hnutie Antifa je odvodené od skupiny Antifaschistische Aktion , ktorú založili v máji 1932 stalinistickí vodcovia Komunistickej strany Nemecka. Skupina bola založená s cieľom bojovať proti fašistom, čo je strana, ktorá označuje všetky ostatné pro-kapitalistické politické strany v Nemecku.
Primárnym cieľom Antifaschistische Aktion bolo podľa podrobnej histórie skupiny zrušenie kapitalizmu. Skupina, ktorá mala viac ako 1 500 zakladajúcich členov, sa dostala pod zem po tom, čo sa nacisti zmocnili moci v roku 1933.
Nemecký jazyk-brožúry: “80 rokov protifašistický Akcia” (80 Jahre Antifa) opisuje do najmenších detailov kontinuálne historický niť hnutia Antifa zo svojich ideových počiatkov v roku 1920 až po súčasnosť dokumentu.
„Antifašizmus bol vždy zásadne antikapitalistickou stratégiou. Z tohto dôvodu symbol Antifašistickej akcie nikdy nestratil svoju inšpirujúcu moc .

Antifašizmus je skôr stratégiou ako ideológiou. Počas povojnového obdobia sa nemecké hnutie Antifa znovu objavilo v rôznych prejavoch vrátane radikálneho študentského protestného hnutia v 60. rokoch a ľavicových povstaleckých skupín, ktoré boli aktívne počas 70., 80. a 90. rokov.
Frakcia Červenej armády (RAF), známa tiež ako Baader-Meinhof Gang, bola marxistická mestská partizánska skupina, ktorá vykonávala atentáty, bombové útoky a únosy s cieľom priniesť revolúciu do západného Nemecka, ktorú táto skupina charakterizovala ako fašistické zadržiavanie nacistov éra. V priebehu troch desaťročí RAF zavraždil viac ako 30 ľudí a zranil viac ako 200 ľudí.
Po páde komunistickej vlády vo východnom Nemecku v rokoch 1989-90 sa zistilo, že RAF dostala výcvik, prístrešie a zásoby od Stasi, tajnej polície bývalého komunistického režimu.
John Philip Jenkins, významný profesor histórie na Baylor University, opísal taktiku skupiny, ktoré sú podobné tým, ktoré používa Antifa dnes:
„Cieľom ich teroristickej kampane bolo vyvolať agresívnu reakciu zo strany vlády, ktorá podľa členov skupiny vyvolala širšie revolučné hnutie.“
Zakladateľka RAF Ulrike Meinhof vysvetlila vzťah medzi násilným ľavicovým extrémizmom a políciou: „Ten chlap v uniforme je prasa, nie človek. To znamená, že s ním nemusíme hovoriť a je nesprávne s nimi hovoriť. ľudí vôbec. A samozrejme môžete strieľať.“
Nemecká novinárka a dcéra Meinhof Bettina Röhl tvrdí, že moderné hnutie Antifa je pokračovaním frakcie Červenej armády. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že na rozdiel od RAF sa členovia Antify boja odhaliť svoju totožnosť. V eseji z júna 2020, ktorý uverejnili švajčiarske noviny Neue Zürcher Zeitung , Röhl tiež upozornila na skutočnosť, že Antifa je nielen oficiálne tolerovaná, ale nemecká vláda ju platí za boj proti krajnej pravici:
„RAF zbožňovala komunistické diktatúry v Číne, Severnej Kórei, Severnom Vietname na Kube, ktoré Nová ľavica premenila ako lepšie krajiny na správnu cestu k najlepšiemu komunizmu …“
„Prekvitajúci ľavicový radikalizmus na Západe, ktorý brutálne zasiahne otvorenie ústredia Európskej centrálnej banky vo Frankfurte, na každom samite G-20 alebo každý rok 1. mája v Berlíne, dosiahol najvyššiu úroveň prisatia sa na štát, vďaka podpore niekoľkých poslancov politických strán, novinárov a príslušných odborníkov:
„Možno si položiť otázku, či je Antifa niečo ako oficiálna RAF, teroristická skupina, ktorá má peniaze od štátu pod zámienkou „boja proti právu.“
Na Slovensku prebieha útok na štandardnú parlamentnú demokraciu, jej náhradou za „liberálnu demokraciu“:
V ľavicovom extrémistickom diskurze podsúvajú „sladký a ľúbivý“ pseudo pojem: liberálna demokracia. Už ju vidia v zmene preambuly a Čl. 1 Ústavy, v časti charakter štátu:
Parlamentná demokracia ako takzvaná buržoázna forma vlády by sa mala v každom prípade „prekonať.“

Časť II. tejto série bude skúmať činnosť Antify v Nemecku a Spojených štátoch. Nabudúce. Ak kto chce čítať celý prvý diel, lebo som ho uviedol skrátene, môže ho celý, hlavne v časti História Antifa, tu: https://www.gatestoneinstitute.org/16104/antifa-history
Všetci ľudia sú si rovní v dôstojnosti a právach z ústavy a pred zákonom.
Zákon zakladá právo a poriadok, vynútiteľný zákonom a jeho nástrojmi.
To je celé vo veci Slovensko ako demokratický právny štát.

Predošlé ani súčasná slovenská vláda si či z nevedomosti (negramotnosť) alebo ľahostajnej nezodpovednosti, neuvedomuje závažný problém hrozby transformovaného neomarxizmu a novo ľavicového fašizmu, podporovaného časťou mimovládneho sektora, ktorý si trestuhodne vláda chová na svojej a našej hrudi, tých, ktorí nechceme mať nič spoločné s krajnou pravicou ani ľavicou, ktorá klin vybíja klinom, teda násilím!
Aby som bol korektný a spravodlivý: Chválim ministra Krajniaka, za “odídenie” hlavnej slovenskej rodovej ideologičky z postu riaditeľky Odboru rodových rovností Ing. O. Pietruchovej, a práve dnes, jeho premenovanie na Odbor rovnosti mužov a žien, čím “zrušil” ďalší “rozvoj” rodovej (gender) ideológie na Slovensku.

Mnohí/é z vás, čo ste prečítali až sem, a sympatizujete s hnutím Antifa, a je to „bratislavská slniečkárska kaviareň“ zrejme neviete, netušíte, o čo hnutiu ide; podobne je na tom aj členstvo a priaznivci Progresívneho Slovenska…
K Antifa a rodovej ideológii pridajte ideológiu multikulturalizmu.
A užitočných hlupákov a idiotov.

 

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Pokračovanie nabudúce: Antifa II.

 

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?