Publikované: 27.12.2021

Stručne k energiám

Zeman vo vzťahu k green deal EÚ má pravdu. Alternatívne zdroje energie (veterníky, slnečné kolektory) sú nestabilné. Ničia estetiku krajiny.

Využitie morského príboja môžu len prímorské krajiny. Stabilné jadro treba zachovať a posúvať k bezpečnosti. Pokračovať vo vývoji fúznych reaktorov. Súbežne zdokonaľovať bezpečné uskladňovanie vyhoretého jadrového paliva. Zo zeme vzišlo, do zeme sa má vrátiť. Ak je úložisko seizmicky zaručene bezpečné, niet dôvod pre protestné petičné akcie.
Samozrejme, treba redukovať uhlie a ropu. Plyn je z fosílnych palív najčistejší. K redukcii ťažby ropy: Najmä Arabi nedovolia. Žijú a bohatnú z nej. Majú pozlátené WC a kľučky.
Akumulátorový pohon je drahý a vyžaduje sieť nabíjacích staníc plus recyklácia (získavanie a obnova použiteľnosti komponentov). Mám ho za len prechodnú fázu. Treba rozvíjať vodíkové technológie, produkt: chemicky čistá voda.
Existuje voľná energia (?). Kto a prečo ju blokuje? Hypotéza: Lebo ropný a plynový biznis. K tomu biznis dotovaných slnečno-kolektorových magnátov zvyšujúci ceny „zelenej“ elektriny  (tiež Zeman a nielen) a predaj emisných povoleniek.
Do súvahy energetickej krízy a nerovnováhy vstupuje možnosť black outov aj z dôvodu nestability a nevyrovnanosti prenosových sústav a nákupu energií…
Za ceny energií sú zodpovedné politiky EÚ… a to vyhlásil aj Putin.

P.S. Kolektívny rozum nie je ten správny rozum a väčšina nemá monopol na pravdu. Len moc. Toľko zasa k väčšinovej demokracii, z ktorej sa stáva diktatúra a tretia totalita. EÚ padá do čiernej diery svojej demokracie, ktorá je vývozným artiklom Únie a USA. Liberálna demokracia je demokracia na entú a vedie ňou postihnutých do chaosa.
Slovensko potrebuje novú druhú ústavu v časti kombinovaná zastupiteľsko-priama demokracia ale aj v časti ochranná a bezpečnostná a energetická stratégia vlastnej zdrojovej a tiež strategickej potravinovej sebestačnosti. A tu pridávam využitie geotermálnych zdrojov nielen na kúpeľný biznis a turizmus, ale aj pre účel vykurovania budov, stabilného skleníkového hospodárstva a ďalších možností… na to ale treba zdravý rozum a politickú vôľu (malo byť v pláne obnovy). Aby preto vznikol osobitný politický subjekt, je “na hlavu“. Úloha pre ministerstvá hospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja. Slovensko tieto energetické zdroje nevyužíva. Mohol by mu závidieť mnohý svet.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Český prezident Miloš Zeman je zásluhou mimoriadnej starostlivosti lekárov a vlastnej sebareflexii svojho životného štýlu v primeranej telesnej a mentálnej kondícii prezidenta, aká roli hlavy štátu náleží:
https://www.omediach.com/tv/17523-zemanov-prejav-sledovalo-v-televizii-milion-ludi-video
Výhradu mám k jeho súhlasu s povinným očkovaním… účinnosť a bezpečnosť anti kovid vakcín nie je dostatočne overená…
Odkazujem na Rezolúciu Rady Európy č. 2361 z 27.januára 2021 (dobrovoľnosť očkovania a nediskriminácia nezaočkovaných), na Dohovor Oviedo neodkazuje ani ministerstvo zahraničia: https://archiv.vlada.gov.sk/ludskeprava/data/files/4164.pdf
Ignorovaný je aj Norimberský kódex. Rovnako Dodatkový protokol k Dohovoru o ľudských právach a biomedicínskom výskume (k experimentálnym vakcínam): https://rm.coe.int/168008371a
Žiadny z dokumentov nezmienil ešte žiadny politik, vláda ani médiá..! Som takmer jediný, kto na dokumenty odkazuje pri téme povinné očkovanie. Hmm…

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?