Publikované: 23.09.2019

Stručne k nacionalistickej a liberálnej karte

Maďarská ani slovenská nacionalistická karta nie sú mŕtve, ani nespia, len spočívajú. Jej stav a prípadná aktuálna aktivácia je v rukách našich parlamentných politikov, tento raz našťastie nie z „dielne“ SaS.

Čo znamená politologický mačkopes konzervatívna liberálna demokracia (Sulík)?
Čo znamená „liberálna demokracia“? Demokracia je alebo nie je. Bez „ozdobných“ prívlastkov.
Útok „liberálnych konzervatívcov“ na Ústavu SR v časti národný charakter Slovenska bol nateraz odrazený. Hrozba povolebného útoku podľa výsledkov parlamentných volieb už aj na preambulu slovenskej ústavy trvá, odvrátiť ju môže slovenské voličstvo. Parlamentnou cestou sa títo pseudo liberáli pokúsili otvoriť
a/ zákon o štátnom občianstve,
b/ zákon o štátnom jazyku.
Výsledky a konzekvencie: http://futbal.pravda.sk/reprezentacia/clanok/526644-anketa-co-vlastne-slovaci-urobili-zasluzia-si-trest/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox
Tvrdá represia je ma mieste.
Na druhej strane ale záporný príklad: Už represívny a reštriktívny Janukovyčov jazykový zákon môže priniesť ovocie Ukrajiny (Krym, Donbas). Na juhovýchode Ukrajiny žije maďarská ukrajinská menšina.
Vysvetlivka: Ľudsko-právny konflikt ukrajinčinou verzus ruštinou hovoriacich a píšucich občianskych súčastí obyvateľstva Ukrajiny.
Slovensku ani Maďarsku nič podobné nehrozí, ak
a/ v súlade s ústavou a vládnou domácou a zahraničnou politikou a nárťodno-štátnymi záujmami Slovenska OČTK a fotbalové kluby a zväzy neumožnia jeho rozvoj,
b/ ak SaS a „progresívci“ zmiznú s politickej scény.
Konzekvencie
1. Jeden štátny jazyk je slovenský ústavný a zákonný rámec pri rešpektovaní jazykových práv národnostných menšín a etník, žijúcich na Slovečnsku (Maďari, Rusíni, Rómovia).
2. Jedno štátne občianstvo je slovenský ústavný a zákonný rámec občianskych a politických slobôd a práv Slovákov, Maďarov a ostatných národnostných menšín a etník, žijúcich na Slovensku.
Odkaz slovenskému obyvateľstvu, občanom a voličskému elektorátu:
Nechcite zmenu politických pomerov na Slovensku za každú cenu. Mohli by ste ľutovať.
Odkaz na „Voľ nebyť“ (nevoliť) „ako byť otrokom“ pseudo liberálov a liberálneho fašizmu. Nie je sloboda ako sloboda. Slovensku hrozí tretia, liberálna totalita.
Sloboda rovná sa zmysel pre hraničnú (nie cezhraničnú a bezhraničnú) mieru vecí, svedomie a zodpovednosť.
Sloboda nerovná sa len práva ale aj povinnosti.
Tieto prirodzené aspekty prirodzenej slobody a ľudských práv mi v agende pseudo liberálov  a “progresívcov” chýbajú…
To, čo a deje na futbalových štadiónoch, je až krajne a cezhranične veľmi nebezpečné.
Schengen znamená voľný pohyb osôb, tovarov a služieb v rámci schengenskej zóny. To ale vôbec neznamená, že hranice medzi členskými štátmi EÚ a Schengenu neexistujú…
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?