Publikované: 20.02.2020

Štvrtok

V sále pribudli ďalšie dva rečnícke pulty. Hneď sa k nim postavili poslanci okolo Miroslava Beblavého. „Páni poslanci, ktorí blokujete rečnícky pult, aby ste ho opustili. Žiadam vás, aby ste opustili toto miesto.“ Výzvu predsedu parlamentu sabotéri bezprostredne neuposlúchli. Urobili tak neskôr.

Jeden rečnícky pult zabral Peter Marček, nezaradený poslanec, ktorý bežne hlasuje s koalíciou. Využil, že sa opoziční poslanci okolo Beblavého spolu dohadujú na ďalšom postupe. Napokon to nebolo už  treba.
Do sály prišiel premiér Peter Pellegrini. Postavil sa k pravému náhradnému pultu a prehovoril k parlamentu. Odsúdil správanie šiestich „liberálov“ a „liberálnych demokratov“ a vyzval verejnosť , aby im to vo voľbách vyúčtovala. Sabotéri po začiatku Pellegriniho prejavu a výziev, v spojení s diagnostikou liberalizmu a liberálnej demokracie na obraz šiestich reprezentantov liberálnej opozície okolo Beblavého a PSD/SPOLU opustili hlavný rečnícky pult a vzdialili sa.

            

Premiér Pellegrini otvorene, priamo a adresne diagnostikoval liberálov, liberalizmus ako spoločensky obzvlášť nebezpečný fenomén.
Vystúpením premiéra sa začala schôdza parlamentu k sociálnym opatreniam a Istanbulskému dohovoru.
Po Pellegriniho a jeho úvodnom prejave si vzal slovo predseda parlamentu, ktorý ako predsedajúci 58. parlamentnej schôdze v svojom slove podal predbežnú správu za spravodajcov k predloženým trom zákonom, ktoré boli do parlamentu dané ako vládne návrhy zákonov v skrátenom legislatívnom konaní. Prvý vstúpil minister MPSVaR Richter.
Andrej Danko otvoril rozpravu s tým, že všetky tri návrhy zákonov budú prerokované vo všetkých čítaniach v rámci štvrtkového rokovania parlamentu, po dvoch dňoch od utorka „demokratmi“ a opozičnými „liberálmi“.
Vystúpenia prihlásených rečníkov už prebiehali riadnym protokolárnym spôsobom  za rečníckym pultom ako súčasťou mobiliáru vybavenia rokovacej sály Národnej rady Slovenska.
Nasledovala rozprava v poradí Dostál, liberáli a ďalší opozičníci:  Začal ohňom, sírou a nenávisťou. Zaútočil na navrhovateľov zákonov a zvolávateľov  a spochybnil dôvody pre skrátené legislatívne konanie.
Ako dvojča Dostála vystúpil poslanec SaS Baránik: Označil Smer za stranu spolupracujúcu s mafiou. Rozprava sa neniesla smerom k dikcii znenia návrhov, ale zvrhla sa na predvolebnú kapaň a antikampaň.
Ďalší a ďalší, z celého opozičného spektra tárali to isté kol-dokola ale už bez prítomnosti šiestich obštrukcionistov, ktorí opustili sálu a schôdzu sledovali z iných miest mimo sálu (zrejme z galérie).

Tu svoj článok končím, zaujímalo ma najmä, akým spôsobom bude obnovený parlamentarizmus a riadna, viac ako 40-timi poslancami zvolaná, 77 poslancami schválená so 79-timi poslancami schváleným programom schôdze a 6-timi poslqancami dva dni sabotovaná schôdza:
Jej programom je 13-ty dôchodok, dvojnásobné rodinné prídavky, zrušenie diaľničných známok pre vozidlá do 3,5 tony a Istanbulský dohovor.
Výsledok parlamentnej 58. Národnej rady Slovenska sa dozviete zo všetkých striehnucich a za to platených médií…
RTVS je platená koncesionármi. Má tri programy. Priamy prenos z Národnej rady Slovenska, tobôž dnešného štvrtkového, z 58. parlamentnej schôdze, nenájdete ani na jednom z nich. Hnus a bieda.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?