Publikované: 10.03.2020

Štýlom Terezy Spencerovej

Najmä verejnoprávne médiá sa zbláznili. Stratili zmysel pre proporcionalitu a mieru vecí. Súťažia, ktoré vie viac o koronavíruse. Už od jeho vypuknutia vo Wu-Chan. Trpí tým ostatné spravodajstvoTo je „na hlavu“. 
O KVD19 píšu aj tie, ktoré by nemuseli. Naprieč Slovenskom a Českom to vyzerá ako kvíz: „Kto čo vie  kto vie viac“. Mediálny trh a konkurenčný boj  informácií sa dostali úplne mimo normál a štandard…
Pravdou je ale aj, že problém visí na hlave a pleciach končiacej vlády. Novo sa kreujúca koalícia to má „na háku“. Leda že prišli o slávnostný utorkový sľub na slovenskú Ústavu v parlamente.
Zozbieral som a ponúkam, čo ma zaujalo a zdieľam so svojimi poznámkami a komentármi: podobne to robí Tereza Spencer.

Ak je reálne slobodných novinárov ako šafránu, je jednou z nich: Jej čitateľskému publiku vyhovujú skôr stručné heslovité heslovité info. Poďme na to (Čaputovej voličstvo nech tento článok „preskočí“):
https://www.parlamentnelisty.sk/arena/politologovia/Volici-Caputovej-vy-ze-ste-inteligentni-Smeje-sa-Tereza-Spencerova-Hovori-svoje-k-veci-Prima-a-CNN-311625
K rannej kávičke a jej úžasný prehľadv a záber (prosto – vezme do rúk kosu a rozmáchne sa – výsledky; von už nechodí, nemá za čo. Tú možnosť jej zmrdi vzali. Lebo. Bola bývala na tvári miesta. V Sýrii, či Iraku. Beztak stále „na voľnej nohe“).
Zažiadalo sa mi osláviť Terezu Spencerovú (urobím jej reklamu. Nie som jej konkurent):
https://prima.iprima.cz/ranni-kavicka-terezy-spencerove
Menej je niekedy vždy viac. Pre zamyslenie vám dám tiež zopár tipov (tri):
Hrozí konflikt EÚ s Ruskom?
„Členské štáty EÚ a NATO Litva, Lotyšsko, Poľsko a Rumunsko tvrdia, že Brusel by mohol zmariť ambície EÚ tým, že obmedzí financovanie programu “vojenskej mobility”, ktorý zahŕňa aj opatrenia potrebné na rýchly presun vojsk v rámci Európy v prípade vypuknutia konfliktu s Ruskom.
https://svet.sme.sk/c/22354552/styri-clenske-staty-vyzyvaju-europsku-uniu-na-podporu-vojenskej-mobility.html
Otázka: Aké ambície? Poznámka: To sú konšpirácie a paranoidné  hoaxy. Takto konflikt s Ruskom nevznikne. Ak by aj, bude vyprovokovaný hraničnými štátmi s Ruskom s pozadím USA a vojská EÚ presun nestihnú…
Gröhling potenciálny minister školstva?
Kandidát SaS  sa v minulosti verejne prejavoval LGBT aktivizmom v čase, keď Slováci v referende riešili zastavenie stupňujúcich sa ideologických požiadaviek LGBT a rodovej ideológie. Bol hlasným  kritikom ministerky Laššákovej, ktorá stopla dotácie niektorým LGBT organizáciám, ale nielen im. V minulosti tiež podporoval Bratislavský dúhový pochod.
https://www.hlavnespravy.sk/liberali-vraj-prehrali-naozaj/2079170
Mimovládny aktivizmus preniká do súdnictva a zakladá súdny aktivizmus (tvorba precedensov v oblasti ľudských práv):
https://www.hlavnespravy.sk/pri-blizsom-sledovani-sudcov-europskeho-sudu-ludske-prava-europske-centrum-pravo-spravodlivost-zistilo-znepokojujuce-fakty/2073265
Poznámka (reakcia): V dôsledku aktivistických súdnych precedensov nastupujú súdne trendy (justičný trendizmus). Nemci menia eutanáziu a asistovanú samovraždu na základné ľudské právo.
Také neexistuje. Tieto inštitúty môžu byť len právom, ak o takom individuálne rozhodne rozhodne súd.
Dávam do pozornosti otázku: Kam sa v liberálnych slobodách a právach podeli a ako sú definované svedomie a etika? Vieme, že toto je filozofia Friedricha Nietszcheho, jeho nihilizmu, založeného na hypotéze: „Boh neexistuje, Boh je mŕtvy, dovolené je všetko“! Patrí k otcom liberalizmu.
Najvyšší súd USA začal robiť „poriadky“ s kontroverznými a reštriktívnymi potratovými zákonmi a nesúladom interrupčného práva v jednotlivých štátoch Únie.
NS USA má 9 sudcov. Časť tvoria liberálni demokrati (Clintonová, Obama) ostatok republikáni (Trump). Budú zaujímavé výsledky.
A teraz si predstavte, že právo na seba usmrtenie (dospelé osoby aj deti) bude rovné so slobodným právom na potrat (nevyliečiteľná choroba, osobná bezvýchodisková situácia, životná nuda).
Ide o práva a slobody do spoločnosti pretláčané liberálmi.
Postupnosťou týchto ľudsko-právnych aktivistických krokov príde na rad eugenika a regulácia počtu obyvateľov planéty Zem (v opore o ekológiu a klimatické zmeny). Súčasťou eugeniky je invazívna genetika.
https://refresher.sk/29267-Rozoberanie-zahad-Obsahuje-monument-v-USA-pozoruhodnu-alebo-skor-hrozostrasnu-spravu-pre-ludstvo
Zakonšpirujem si do budúcna: Nielen slobodné ale povinné potraty. Nielen slobodné ale povinné eutanázie. Inak bez komentára. Iba poznámka: Google „zaúradoval“. Ešte jedna: Ktosi ľudstvo tlačí do tretej svetovej vojny.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?