Publikované: 11.04.2021

Štyri úmrtia po Sputniku V

Štyria ľudia nedávno zahynuli v Rusku krátko po užití, ktoré regulačný úrad EÚ, Európska agentúra pre lieky (EMA) v Amsterdame, berie „vážne“ ako prípady úmrtí všetkých vakcín.
Podľa interných spisov prípadov od RosPotrebNadzor, ruského orgánu zodpovedného za očkovanie a informácií Euobserver ďalších šesť Rusov malo po podaní vakcíny zdravotné komplikácie: Zosnulými boli ženy vo veku 51, 69 a 74 rokov. Úmrtia súviseli so srdcom, pľúcami alebo s obsahom cukru v krvi.
Ďalšími šiestimi pacientmi boli mladší muži a ženy, z ktorých jeden mal iba 25 rokov. Po očkovaní utrpeli rôzne príznaky vrátane dýchacích ťažkostí, kŕčov, opuchov, svalovej slabosti, vysokého krvného tlaku, bolesti hlavy, závratov a horúčok.
Oficiálne niektoré potvrdil Denis Logunov  z Výskumného ústavu pre epidemiológiu a mikrobiológiu Gamaleya v Moskve, ktorý vyvinul Sputnik V:
“Požiadal som o informácie o tomto prípade a … dostal som odpoveď. Tento prípad nie je falošný,” povedal v stredu (7. apríla) pre Euobserver v súvislosti s 51-ročnou ženou, ktorá náhle zomrela po druhej dávke Sputnika V. “Prípad bol vyšetrovaný. Nezistila sa žiadna súvislosť s očkovaním,” dodal Logunov, ktorý nedávno spoluautorom príspevku o bezpečnosti Sputniku V  (Lancet, nižšie).
Euobserver nezávisle identifikoval ďalších troch pacientov v uniknutých súboroch prostredníctvom ich účtov na sociálnych sieťach, zatiaľ čo iného identifikovali ako zdravotnú sestru v miestnej nemocnici v Uljanovsku, meste na západe Ruska.
Úmrtia nebolo možné potvrdiť, pretože v Rusku neexistuje open-source register úmrtí.
EMA, ktorá v súčasnosti preveruje schválenie Sputniku V, potvrdila, že videla aj spisy prípadov RosPotrebNadzor.
Tieto boli zaslané regulačnému orgánu EÚ ruským informátorom, ktorý požiadal o zachovanie anonymity, a to nie bežnými kanálmi, podľa e-mailu úradníka EMA z 26. marca a videného na tomto webe.
„Môžeme potvrdiť, že EMA vážne zaobchádza so všetkými správami a priamo ich posudzuje,“ uviedla vo štvrtok pre agentúru Euobserver hovorkyňa EMA v narážke na dokumenty RosPotrebNadzor týkajúce sa úmrtí a iných komplikácií.
„V tomto konkrétnom prípade správa poukazuje na bezpečnosť vakcíny, ktorá je základným aspektom, ktorý je potrebné hodnotiť tak počas prebiehajúcej priebežnej kontroly, ako aj pri hodnotení nasledujúcom po podaní žiadosti o povolenie na uvedenie na trh. Z tohto dôvodu nemôžeme v tejto fáze komentovať skutočnosti uvedené v správe RosPotrebNadzor, “dodala.
Preskúmanie EMA bolo tiež „založené na výsledkoch laboratórnych a klinických štúdií u dospelých“, uvádza sa v ňom.
Celkový počet prípadov (10) v uniknutých súboroch bol malý v porovnaní s miliónmi ľudí, ktorí sa po užití Sputniku V cítia dobre.
A to isté predsa tvrdí Western o prevahe profitov o AstraZeneca (Vaxzevria) a Johnson and Johnson detto). Prečo by to nemalo platiť pre Sputnik V? Lebo!
Pre nedostatok transparentnosti Ruska, ako aj obavy z jeho zlých štandardov zberu údajov, si Western kladie otázku, či existujú aj ďalšie nenahlásené prípady: „V Rusku je všeobecne problém s neregistrovaním vedľajších účinkov liekov,“ uviedol v stredu pre Euobserver Vasilij Vlassov, epidemiológ z moskovskej univerzity HSE v Moskve: “Všetky nežiaduce účinky spojené s užívaním drogy v čase by sa mali považovať za možný vedľajší účinok drogy. Je to zásadné pravidlo. Je potrebné brať do úvahy aj smrť vo vlaku,” napísal Vlassov, spoluautor štúdie o Sputniku v časopise Lancet pre British Medical Journal .
Správa o úmrtiach po užití Sputniku V vychádza najavo v napätej atmosfére Európy (aj na pozadí nevyrovnaného prístupu k vakcínam).
Niektoré krajiny EÚ nedávno pozastavili používanie britskej a švédskej vakcíny AstraZeneca po ojedinelých správach o krvných zrazeninách.
„Široká verejnosť je znepokojená,“ uviedla Judy Twigg, profesorka politických vied na univerzite vo Virginii Commonwealth v USA: „Aj keď nežiaduce udalosti v súboroch RosPotrebNadzor (sú len interné)  nesúvisia s vakcínou, mali by byť otvorene hlásené,“ povedala pre Euobserver: „Údaje o všetkých vakcínach by mali byť predmetom vysokej úrovne kontroly, aby sa minimalizovalo riziko narušenia dôvery verejnosti,“ dodala.
„Otvorené a dobre komunikované vyhodnotenie nežiaducich udalostí, rizík, ktoré predstavujú, a vhodných opatrení na zmiernenie týchto rizík ponúka najlepšiu cestu k tejto dôvere,“ uviedla Judy Twigg.
Informácia RosPotrebNadzor prichádza aj uprostred politického napätia vo vakcínach.
EMA začiatkom tohto týždňa tiež informovala britské noviny Financial Times, že má etické obavy z ruských metód zberu údajov.
Uprostred apelov EÚ na fair play hru, Kremeľ dôvodne a oprávnene zaujíma dôrazný postoj ochrany svojho produktu pred zlými jazykmi…
Nekorektne sa správa možno nie EMA ale Európska komisia
.


Už vo februári EK spochybnila ruskú vakcínu Sputnik V: https://euobserver.com/science/150967

Môžete spochybňovať ruskú kozmonautiku, ale kvality ruskej vedy, výskumu a výroby liečiv či vakcín, to je cez čiaru!
Všetka dospelá populácia sovietskeho aj post sovietskeho Česka a Slovenska a krajín V-4 či Slavkovského formátu, je od detstva očkovaná radom vakcín; tu ide o zdravie a životy ľudí na Zemi, nie vo vesmíre. Vesmírny výskum je pridaná hodnota pozemšťanov.
Skráťte to! Okamžite prestaňte s geopolitickými rusofóbnymi hejtmi a propagandou, a rovnako s vašimi osobnými kšeftmi s farmaceutickými firmami celého toho vášho paranoidného Westernu, a korupciou!
Ursula von der Leyen je fasádou, toho čomu vravia “demokracia a právny štát” EÚ; bohaté štáty majú dosť, chudobné menej… (Pre Sputnik sa Matovič stal väčší idiot, než je!).
„Scenár informačného útoku na Sputnik V sa pripravuje prostredníctvom kontrolovaných mimovládnych organizácií (Americká agentúra pre medzinárodný rozvoj, Sorosova nadácia, Thomson Reuters Foundation) a mediálnych štruktúr (BBC, Reuters, Internews); cieľom útoku je potvrdiť USA podporované tézy o neúčinnosti a nebezpečnosti ruských vakcín fingovaním hromadných úmrtí údajne spôsobených používaním tohto lieku,“ uviedol vysoko postavený zdroj z Kremľa.
Som slobodná ľudská osoba a ako subjekt ľudských práv s právom výberu alebo odmietnutia vakcíny!

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

https://euobserver.com/world/151483
https://www.rospotrebnadzor.ru/
https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)31866-3/fulltext
Naše médiá budú s nadšením informovať. Lebo Sputnik! Lebo Rusi!

P.S. Nežiaduce účinky sú spojené s každou vakcínou. Riešenie: Príbalový leták a znalosť kontraindikácií. Platí aj pre liečivá…
Ak máte akékoľvek dôvodné podozrenie vo vzťahu k sebe a vakcínam, poraďte sa so svojím lekárom.
Nik nie je povinný prijať vakcínu, ktorá mu je ponúknutá, ako tá, ktorá je právek dispozícii. Máte právo ju odmietnuť, vyčkať na “vašu” alebo očkovanie odmietnuť en bloc.
Nik vás za to nesmie sankcionovať.

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?