Publikované: 04.07.2015

Súdny spor sa znova odročil

V pondelok 29. júna som znova bola na zaujímavom súdnom konaní, kdesi v peknom mestečku na východnom Slovensku.  Tento druhý proces, teda ja som na ňom bola účastná druhý krát sa znova odročil. Do pojednávania má vstúpiť nový svedok na strane žalujúcej strany.

Druhé pojednávanie, ak sa to dá mierne povedať, bolo miernejšie ako to minulé. Na učiteľku kydali iba vedenie školy a advokátka. Myslela som si, že pojednávanie sa už skončí. Stačilo prečítať iba záverečné reči a vyhlásiť rozsudok. Ale nebolo to tak.  Žalovaná strana neustále čosi namietala. Pojednávanie trvalo dve dlhé hodiny!  Marika Ritomská sa ukázala byť ako skutočná veteránka súdnych sieni a s pevnými nervami. Obratne odrážala všetky námietky a útoky žalovanej strany. Advokátka už ku koncu aj s riaditeľkou strácali nervy.

Advokátka opakovane zdôrazňovala, že predmetom žaloby nie je neplatnosť pracovného pomeru, ale anti diskriminačná žaloba. Mala pravdu. Ale Marika Ritomská iba poukazovala, čo predchádzalo podaniu anti diskriminačnej žaloby. Učiteľka podala žalobu pre neplatnosť pracovného pomeru  na  Slovenské národné stredisko pre ľudské práva, ktoré túto žalobu zanedbalo. Žaloba pre neplatnosť pracovného pomeru už bola premlčaná. Tak katechétka spolu s Marikou Ritomskou podali anti diskriminačnú žalobu.

Sympatické zo strany sudkyne bolo to, že sa zaujímala o prácu Mariky Ritomskej, či vyhrala už niekoľko sporov. Marika sudkyni stručne odpovedala, že áno. Ale na Slovensku je mobbing veľkou neznámou. Pojem mobbing, bossing nepoznajú ani sudcovia, právnici, psychológovia, psychiatri. Ak obeť mobbingu ochorie, napíšu jej do papierov iba depresie.

O prácu Mariky Ritomskej sa zaujímajú aj sudcovia, ktorí o nej rozprávajú, ak majú pracovné stretnutia. Sudcovia ako v tej oblasti aj v iných sú naklonení tým mocnejším, kto má peniaze. Takže vymôcť spravodlivosť je takmer nemožné. Ale Marika Ritomská pár sporov vyhrala.

Súdne pojednávanie vo veci anti diskriminačnej žaloby sa odložilo znova o mesiac. Nový svedok vstúpi do pojednávania aj na stranu žalovanej strany. Je to lekár samotnej riaditeľky školy. Takže katechétka, už prepustená, musí prejsť peklom ako to hovorieva Marika, kým dosiahne spravodlivosť. A ktovie, aký bude rozsudok, ale tak skoro zrejme nepadne. Je to iba vo hviezdach.

 

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?