Publikované: 13.03.2020

Sulík má na čele znak nacizmu, nie fašizmu

Fašizmus rovná sa znak fasces (zväzok). Sulík je liberál. Dá sa uvažovať o liberálnom fašizme. O blízkosti k krajnému pravicovému nacionalizmu sa dá uvažovať pri ĽSNS.

                                 

Poznámka: V prvom obrázku jeho kreátor má Sulíka za nacistu, čo je lož, a v druhom je fašizmus nesprávne označený hákovým nacistickým krížom…
K fašizmu treba priradiť tento symbol:

Na Sulíkovo čelo ale nepatrí ani znak nacistu ani znak fašistu. Sulík nie je fašista ani nacista. Sulíkov problém je úplne inde.
Znova a znova: Ak sa ale tí blbci spamätajú, môže z nich byť, ešte skôr, než ich súdne zrušia, riadna národno-kresťansky a vlastenecky orientovaná štandardná nacionalistická strana (Bez Tisa, Za boha a národ a Na stráž!).
Holocaust popiera len šialenec.
Nacionalizmus rovná sa radikálne vlastenectvo, národovectvo, patriotizmus. Nacionalizmus ešte nerovná sa nacizmus ani extrémizmus. Je len opozitom pan európeizmu EÚ, ktorý nepozná pojem národný štát a národno-štátna identita (hymna EÚ).
Posunom viac doprava sa nacionalizmus radikalizuje (AFD, SPD). V reakcii na pan európeizmus, anti kresťanský a pro islamský multikulturalizmus, rovnosť pohlaví a rodov (rodová ideológia) a Kalergiho plán, ktorý sa realizuje migračnými politikami EÚ…
Existuje aj Harvard Project (genocída Slovanov) a Barnettova doktrína…

Nacizmus je krajne pravicová ideológia a politika nadradeného národa a „árijskej“ germánskej rasy, odvodená od germánskej mytológie a filozofie antisemitov 19. storočia; Mein Kampf.
Nacizmus vznikol v Nemecku. Novodobý fašizmus 20. stor. má pôvod v Mussoliniho Taliansku.

Svastika sama o sebe nie je znak nacizmu; jej etymológia: https://sk.wikipedia.org/wiki/Svastika
Zväzok prútov so sekerou je Mussolinim prevzatá symbolika jednoty, spojenia, pevného zomknutia sa, má pôvod v starom Ríme: https://sk.wikipedia.org/wiki/Fasces_cum_securibus
Jedna z foriem liberálneho fašizmu: https://www.conservapedia.com/Homo-fascism
Musssolinimu šlo o renesanciu Veľkej rímskej ríše. Hitlerovi o Tretia ríšu; Nemecko ako centrum, svet ako nemecký Lebensraum, životný priestor.

Podobne možno uvažovať aj v krídle radikalizovanej krajnej novej „progresívnej“ ľavice neomarxistov, ktorú na Slovensku reprezentuje najmä Progresívne Slovensko.
SaS je mačkopes, vydávajúci sa za stranu liberálov. Ibaže Sulík sa necíti byť krajný liberál, pred časom vyhlásil, že  je „konzervatívny liberál“. To je ale vnútorná ideologická schizma, pretože:
Buď je liberál alebo „konzervatívec“.
Politologická poznámka: Konzervatívny je pejoratívum tradičného, tradicionalizmu, s pravým významom a konotáciou: pevný, nemenný, tradičný (hodnoty). JBM Sulíka:
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/richard-sulik-skandale-vulgarnym-trickom-takto-obhajuje
Ešte poznámka: Tradičná rodina neexistuje. Existuje len rodina založená manželstvom muža a ženy!
Ostatné „rodiny“ sú pseudo a umelé rodiny.
Toto sú tie „konzervatívne“ hodnoty. Stále moderné, aktuálne a progresívne.

Podobne je to aj s pochybným politologickým s bludom „liberálna demokracia“. Demokracia je alebo nie je. Ide o falošný orwellizmus, hoc má pôvod už v bezhodnotovej nihilistickej filozofii bývalého kresťana Friedricha Nietzseho, ktorá z vedomia Európanov vytláča tradičné humánne a kresťanské hodnoty a nahrádza ich európskymi „liberálnymi hovnotami“. Fašistickými metódami.
Martinovi Poliačikovi sa SaS nezdala dosť liberálna, preto odišiel do Progresívneho Slovenska a tam aj so stranou, ktorá dnes cez ústavný súd naháňa stratené hlasy, o ktoré mali prísť v beztak stratených parlamentných voľbách…

Progresívne Slovensko s jeho filiálkou Progresívni veriaci sú stranou ultra liberálnej až liberálno-fašistickej novej neomarxistickej ľavice.
Pojem progresivizmus  je falošný a populistický orwellizmus. Reprezentuje progresívnu „zmenu“.
Kto chráni liberálno-fašistických darebákov typu Soltész, Havran, a všetka tá anti slovenská svoloč a luza..?
Prečo OČTK nekonajú ex offo? Alebo konajú á la skutok sa nestal? Lebo do ich programu nebol sytémom metaxystému westernovského liberálneho fašizmu nainštalovaný pravý antifašitický softvér:
https://www.hlavnespravy.sk/cvarge-chamradi-soltesz-ironizuje-ze-koronavirus-frustrovaneho-bieleho-slovenskeho-heterosexualneho-katolika-spolahlivo-zabije/2072025
Podobným „mačkopsizmom“ trpí ľavicovo orientovaný populistický Smer. Alebo pravicovo-ľavicové  heretické KDH…
Už len chýba „progresívne“ neomarxistické KDH. Takým ale sú Prostredníkovi Progresívni veriaci.
Všetky „kresťansko-demokratické“ strany a hnutia, včítane nemeckých CDU, CSU, sú populistické tým, že márne spájajú teokraciu s demokraciou a tieto „kaleráby“ ako udičky, hádžu ich voličstvu.

Ústredná slovenská rodová ideologička a šéfka Odboru rodových rovností MPSvAR:
https://www.hlavnespravy.sk/pietruchova-lgbti-ludia-su-novodobi-zidia-obavam-sa-pogromov-homosexualov/2080989
Slovensku stále hrozí „koronavírus“ liberálneho fašizmu aj úmyslom inštalácie Grohlinga za SaS, LGBTI aktivistu, do kresla ministerstva školstva (deti, mládež, šport):
https://www.hlavnespravy.sk/pro-lgbt-aktivista-ministrom-skolstva-nebude-velmi-vysoka-cena-za-clenstvo-sas-vo-vlade/2075066
Vyhodíte ich dvermi, vrátia sa oknom alebo ich kanálmi.

Každá výzva na „zjednoťme sa, spojme a zomknime“ páchne fašizmom.
Aj prezidentkinu výzvu (koronavírus) si preložte do správneho jazyka a reči, ktorá znamená: Disciplína, právo, poriadok a zodpovednosť. To je pravá demokracia.
Liberáli najmä ľudské práva chápu po svojom.
Mimochodom, k prezidentkinmu “Zomknime sa” sa k Kovid19 ani chrípke nehodí. Nerobte to. :-)

Hokej v pojme extrémizmus, fašizmus a nacizmus majú všetky médiá, politici, ale aj historici, aj Daniel Milo „expert“ na extrémizmus (žije s Irenou Bihariovou, ktorá sa po voľbách hlási o post predsedníčky jej strany Progresívne Slovensko a stojí za jej chrbtom):
…a ja som si myslel, že ste študovali právo…
…a vy law…
…a to sa neštuduje na Komenského univerzite v Bratislave..?

        

Pán Milo, definujte pojmy fašizmus a nacizmus.
Podobný hokej ako vy v tom má aj “odborná obec súdnych znalcov” v odbore extrémizmus.

Iba si to v hlavinkách „upracte“ aj vy. Na to nepotrebujete štúdium „law“ na Comenius University ani štúdium práva na UK Bratislava.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?