Publikované: 11.04.2013

Slotova Pravá SNS a Sulíkova Ľavá SaS.

Dobrú politiku robia iba ľudia, ktorí sa neboja. Dobré politické strany sú iba tie, na ktoré  sa nedá uplatniť „Teória večného dospievania“. Jej podstatou je tvrdenie o „malých chlapcoch“ a ich pubertálnych zážitkoch na stredných školách.

Sú natoľko silné, že ovládnu ich život a „chlapcom“ zamrazia ich ďalší život až po smrť.

Pre mnohých sú to prekážky, na ktoré si netrúfajú. Nie však pre politikov, ktorých pracovne nazvem Vykorenení.

U Jána Slotu je to viac ako priezračné. Jeho vlastenectvo bolo vykorenené od prvej chvíle a zamrazený vývin mu ako náhradu poskytol „potrebu“ v niečo veriť. Bolo to jednoduché posolstvo, ktoré rozvinul do nebývalých rozmerov.

Čozatodostanem.

Pri Richardovi Sulíkovi a „jeho“ SaS nachádzam rub Slotovej priezračnosti. Boli to hmlisté mesiace, v poradí ďalších liberálov. Od prvej chvíle, kedy „chlapci“, ktorým tiež čas strednej školy veľmi ublížil a dnes predstierajú divnú polohu „sociálnych demokratov“ , sa prebrali zo stavu mrákot po prehratých voľbách roku 2010. A začali konať, aby Richardovi Sulíkovi poskytli náhradu v podobe „potreby“ v niečo veriť. Rovnako, ako pri Janovi Slotovi šlo o jednoduché posolstvo, ktoré Richard Sulík už nebude mať možnosť rozvinúť do nebývalých rozmerov.

Čomizatodajú.

Každá politická strana pracuje na jednoduchom princípe.

Každý jej člen buď bude držať krok, alebo musí držať hubu.

Nie je problém držať krok, keď je prítomný nielen cieľ cesty, ale aj jej obsah.

Problém prichádza až v čase, keď zo stiesnenej klietky plnej lží, kde v myslí každého jedného člena strany je dobre uložená dobrovoľná autocenzúra, vás začnú vyhadzovať.

Dobrú politiku robia iba tí, ktorí nemajú strach.

Zlá a ešte horšia politika sa dá bez problémov robiť iba na Slovensku , lebo občanov ovláda strach.

V jeho osídlach nie je priestor na jedinú otázku :

Kam vlastne pláva Slovensko v čase, ktorý pokojne môžeme nazvať kombináciou politikov s ich potrebou veriť dvom polohám ?

Čozatodostanem a Čomizatodajú.

 

 • SlabéVýborné (-4 skóre, 22 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Juantorena

  Celkom by ma zaujímalo, aké duševné pochody viedli k tomuto záveru. Fňukanie za veľkým vodcom. Zdá sa, že až taký veľký vodca nebol, keď si podpílil konár pod svojim tlstým zadkom. Ty ako ultrapravičiar máš stále ešte šancu, skočiť na krk svojmu milovanému Dzurindovi. Vrhneš sa mu na chlpatú hruď a do uška budeš šepkať slovká lásky, že si to tak nemyslel, keď si ho pred rokmi kopol do chrbta. A on si privinie stratené mláďa, poškrabká ho pod bradičkou a zase budete jedna veľká pravicová rodina.

  1. Pavol Varga

   Tak teba na Súmračnej vylosovali na moje blogy, to je dobre. Nick – Pivo1, t.č. “štátny tajomník” – má zmysel pre humor.

   1. Juantorena

    Chápeš rýchlo. Upriamim tvoju pozornosť na jeden film s Melom Gibsonom. Konšpiračna teória. http://www.imdb.com/title/tt0118883/ Aj tam hrdina tliachal dve na tri, až sa mu náhodou podarilo na niečo naraziť. A odvtedy sa jeho život zmenil. Ale nie k lepšiemu, lebo ten film nebola rozprávka. K horšiemu a začali ho prenasledovať nepríjemní ľudia. Ty si bol vyhodnotený ako druhý najnebezpečnejší nepriateľský agent. Irónia, čo? Zase je niekto pred tebou. Ale nesmúť. Prvé miesto sa možno veľmi rýchlo uvoľní. Ak sleduješ osudy súdruha Poláčka, vieš o čom hovorím. Aj jemu narástol hrebienok a ten mu mocná sekera osudu ušmykne. Kto vie, aká humorná ranná nehoda sa mu stane? Ale aby sme nebehali dlho okolo horúcej kaše. Nevšimol si si v posledných dňoch nápadnú zmenu vo svojom okolí? Ľudia na teba divne kukajú, v baráku vidíš ľudí, ktorí tam nemajú čo robiť? Aj to je daň za pochybnú slávu. Len tak medzi rečou, k tomu mačiatku máš aj nejaký citový vzťah?


Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?