Publikované: 12.09.2020

Sulíkove sklony „liberála“ k totalitnému vládnutiu

Koronavírusové opatrenia sa v krajine môžu ešte sprísniť, pripustil to minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) v televízii JOJ. Čítajte viac:
Tu totiž vôbec nejde o diskutabilné Sulíkove „kilečká“ ale o Sulíkov sklon k totalitnému vládnutiu pseudo liberálov a libertariánov:


https://www.aktuality.sk/clanok/821266/koronavirus-sulik-je-presvedceny-ze-obchody-uz-nezatvoria-napachalo-to-obrovske-skody/

Sulík to vlastne nechce, lebo zjavne mu nejde o ľudí a sociálne aspekty, ale o prednostne len o „jeho“ ekonomiku. Ľudia, ich zdravie a životy sú až na ostatnom mieste. Prvoplánovo by sme mu za to vlastne mali byť vďační…
Za týmto výhražným vyhlásením je „Freudovské prerieknutie“. Ide o chybu, ktorá odhaľuje myšlienky alebo pocity skryté v nevedomí a podvedomí a potláčané vedomou sebakontrolu podľa ľudového:
Čo sa babe chcelo, sa jej najskôr prisnilo“ (odkaz na Freudovu teóriu snov).
Prerieknutia “vyjdú von“ v emočne (afektívne) vypätých situáciách alebo mimovoľne aj pri strate sebakontroly… Usvedčujú páchateľov z hoc čoho. V politike, aj na báze JA, jástvo (ego) ide osoby so sklonmi k mocenskému totalitnému vládnutiu (spoločensky nebezpečná patická porucha osobnosti).
Poznámka 1: Trump je divoký narcis. Vladimír Putin je osobnostne vyrovnaná medzinárodná autorita s úžasnou mentálnou a vzdelanou intelektovou výbavou…
Poznámka 2: Trump bol navrhnutý na Nobelovu cenu mieru (Obama ju dostal už za sľub mieru vo svete). Putin nemá šancu. Lebo.
Vo výroku všimnite Sulíkovo (MY-vláda) a pridajte adresáta zákazov (ONI-ľud, občania). Sulík je osoba schopná vyhlásiť stanné právo.
O Sulíkovom vlastnom  vedomí a sebaistote, kto a kým vlastne je, pochybujem od výroku: „Som konzervatívny liberál“. Čo to je? Definujte. Pomôžem: Freudeovské prerieknutie. Má z neho „hlavu v smútku“ aj politológia; čo na to docent politológie tiež liberál Martin Klus? Slovo konzervatívny má viacvrstvovú seémantiku a konotácie.

Extrémna ústavná parlamentná vládna väčšina štvorkoalície ma znova vedie k naliehavej výzve, ku ktorej by sa vo svojom existenčnom záujme malo zjednotiť a pridať celé Slovensko (je o päť minút dvanásť): Bez zbytočného odkladu žiadam predčasné voľby!
Ústavnú väčšinu treba rozpustiť a znova rozdať karty. Ak kto rozumie ústavnému právu, tak hrozí, že vláda si schváli zákony alebo ústavné zákony, ktoré bude musieť riešiť ústavný súd ako proti ústavné a proti neodňateľným základným ľudským právam!
Táto drvivá ústavná väčšina už schválila viac ako štyridsať zákonov v skrátenom legislatívnom konaní.
Dôvod: Covid. Prezidentka nestíha.
Ak sa aj Slovensko, pstaví proti mocenskej zvoli vlády, prispeje k svetovému hnutiu odporu proti NWO preň „spásonosne“ založenom na „ochranných opatreniach“ proti nákaze Covid.
Pred štrnástimi dňami prebehli protesty v Nemecku, Francúzku, UK, Švajčiarsku a ďalších európskych krajinách…
Poznámka: Fejzbúk sa ale dohadoval len o počtoch účastníkov, nie o zmysle a význame protestov…
Podal svedectvo o svojej mentálnej a intelektovej výbave. Ostatné ovce sa len prizerali.
Vláda čosi „tuší“ (bojí sa): Zakázala zhromaždenia nad tisícku ľudí vonku a 500 vnútri.

Povinnosť nosiť rúško z pohľadu ústavného práva a Charty základných práv a slobôd OSN a EÚ môže platiť  len pre osoby postihnuté covidom! Pokuty sú právne, ústavno-právne a ľudsko-právne nulitné, a “ne-vy-má-ha-teľ-né (!)” mieni aj JUDr. Harabin (súhlas!): https://www.youtube.com/watch?v=JJZ5fwFP_uM&feature=emb_logo
Na nepráve nemožno založiť právo!
Okrem toho, o opatreniach proti covidu rozhoduje hlavný hygienik Ján Mikas. On sám je rizikovou osobou (obezitas a s ňou súvisiace ďalšie diagnózy):
https://plus7dni.pluska.sk/domov/nasli-sme-foto-hlavneho-hygienika-jana-mikasa-davno-pred-koronou-ta-zmena-neda-prehliadnut
Poznámka na okraj: Orbánov Fidesz má dvojtretinovú, nie ústavnú väčšinu.
Vedľajšia poznámka: Vo štvrtok bola zaregistrovaná Pellegriniho politická strana Hlas-SD. Koalícia im neumožní založenie poslaneckého klubu z jednoduchého dôvodu: „Nie ste parlamentnou stranou!“. Pellegrini to vie.
Toto treba dať na poriadok. Riešením sú len parlamentné voľby.
Inak budú problémy.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?