Publikované: 26.04.2022

Súmrak demokratického právneho štátu aj v slobode slova a práve na informácie

Tu nejde len o obsahy tlačových Ficoviek vo veci „Súmrak“ a 108-stranového textu uznesenia špeciálneho prokurátora a sukcesívnych aktov (imunitný a mandátový výbor, parlament, špecializovaný trestný súd, najvyšší súd) na ktoré Fico reagoval dvomi listami do prostredia EÚ… hoc sa EK (Jourová) nimi zaoberať nebude (nemá nástroje a oprávnenia a sťažnosťami jednotlivcov sa nezaoberá); sleduje a hodnotí prístup štátu systémovo (Maďarsko, Poľsko); ibaže jednotlivci sú obete systému. Ficove listy sú tam.
Slovensko čoraz viac padá pod čiaru kritérií, ktoré EÚ definuje ako demokratický právny štát. Akty blokovania takzvaných dezinformačných webov alebo obsahov alebo obmedzovanie až odoberanie práva na informácie sú arbitrárne (svojvoľné) v opore o nič. Moje „zábavky“ na fejzbúku (samozrejme, admini idú mi po krku, je mi to fuck):

              
Zdieľam zvyšok celej Kadyrovej správy: Podrobnosti o trestnej činnosti militantov národných práporov boli nedávno odhalené pri výsluchu “zajatého nacistu”, ktorý predtým obsadil palebné postavenie v Mariupole, poznamenal Kadyrov. “Podľa väzňa väčšina továrne zamknutej pod hrubými múrmi chce opustiť toto územie s bielou vlajkou v rukách. Súčasné velenie národných práporov túto iniciatívu kategoricky nevíta. Okrem toho existujú potvrdené dôkazy zabíjanie vlastných vojakov, ktorí vyjadrili túžbu zložiť zbrane,“ napísal Kadyrov. Šéf Čečenska poznamenal, že militanti nacionalistických práporov boli nesprávne informovaní o bezpečnostných zárukách pre vojnových zajatcov, ktoré poskytuje Rusko. Koniec správy. Pravdivé sú len správy Veľkého Brata. Predstavte si také zaobchádzanie so slovenskými TASR alebo SITA alebo českou ČTK. Viete si predstaviť, že by takto, výstražnými upozorneniami boli “ošetrované” médiá USA a ich “spojencov” EÚ a Westernu???

Tu je sfetovaný Zelenský. Video zmizlo: https://rumble.com/v11ljzv-zfetovan-zelensk-natoil-video-e-vechny-peme-a-potom-video-zmizelo.html
Zelenský: „Urobíme to ako v Buči a zase nás nebude nik podozrievať. Strieľame v noci.“
https://www.vimo.sk/watch/PjLbVpceXoPV5w1

Práca fejzbúku (Elon Musk kúpil Twitter. Zruší anonymitu, falošné profily a otvorí slobodu slova. Bidenova administratíva je zdesená!):

              a tak ďalej… veď viete, fejzbúk to robí aj mnohým vám, registrovaným používateľom

Fica s Kaliňákom chcú stíhať väzobne, aby nepokračovali v ovplyvňovaní svedkov tlačovkami… ich skutky neriešim, zločineckou skupinou je z takého uznesenia každá vláda, nebol som tam, nesvietil som im pritom… máme tu ďalší precedens… uznesenie je návod na použitie. Napísané aj proti Matovič/Hegerovej vláde. Aj Dzurindovým. Radičovej. Mečiarovým. Žiadna vláda nie je večná… sú to “mafie”.

A tu, konečne,  je dostatok relevantného aj doplnkového obsahu pre nastolenie stavu občianskeho právneho vedomia a ústavnosti vo veciach základných ľudských, občianskych a politických práv:

Martin Husovec (nižšie) je vedecký pracovník zaoberajúci sa inováciami a digitálnymi slobodami, najmä reguláciou duševného vlastníctva a slobodou prejavu. Je odborným asistentom na London School of Economics and Political Science (LSE).
https://dennikn.sk/2818631/sucasne-blokovanie-dezinformacnych-stranok-je-ustavne-problematicke-co-s-tym/
https://dennikn.sk/2791298/stat-uz-mesiac-taji-konkretne-dovody-blokovania-dezinformacnych-webov-v-rozhodnuti-argumentuje-aj-slovnikom-slovenciny/
https://www.postoj.sk/102220/desi-ma-ak-sa-budu-dalsie-weby-vypinat-na-zaklade-utajovanych-dokazov
https://www.eisionline.org/files/Interventions/web-kharitonov-russia.pdf
https://dennikn.sk/2817814/po-lziach-o-korone-sa-pekova-zastava-putina-siri-prokremelsku-propagandu-a-prosi-o-modlitbu-za-ruskeho-prezidenta/
https://dennikn.sk/2636030/priskrcuje-prava-autorov-a-ignoruje-prava-uzivatelov-novela-autorskeho-zakona-je-zrejme-protiustavna/
https://www.lse.ac.uk/law/people/academic-staff/martin-husovec

Žiadne dezinformácie, hoaxy ani fejky. Bez reklamy. Venujte obrázku sústredený pohľad. Cítite ten pokoj?Všeobecná deklarácia ľudských práv, Článok 19: Každý má právo na slobodu presvedčenia a prejavu; toto právo nepripúšťa, aby niekto trpel ujmu za svoje presvedčenie a zahrňuje právo vyhľadávať, prijímať a rozširovať informácie a myšlienky akýmikoľvek prostriedkami a bez ohľadu na hranice.
Nová druhá ústava vráti slobode slova a právu na informácie miesto, aké jej zo všeobecnej deklarácie ľudských práv,  Listiny základných práv a slobôd a Charty práv EÚ náleží. Sporné obsahy budú zo zákona preskúmateľné súdom, ktorého judikátu bude predchádzať preverovanie, znalecké dokazovanie a naplnenie práva na spravodlivý proces pred súdom, na ústavnom súde  s konečnou možnosťou konania pred Európskym súdom pre ľudské práva. Vo veci v rámci justičnej reformy bude konštituovaná justičná špecializácia pre veci digitálnej slobody slova a práva na informácie vo verejnom a digitálnom priestore.
Dnes by sa spornými aktmi blokovania „dezinformačných“ a komusi nepohodlných prejavov a webov mal zaoberať správny súd, ktorý je tzv. malým ústavným súdom.
V súčasnosti sú akty NBÚ (ústavne sporný zákon o kybernetickej bezpečnosti a hybridných hrozbách)  nepreskúmateľné.
Podobne aj akty českého NÚKIB a záujmového združenia https://www.nic.cz/
V mediálnom priestore pracujú Fact check point (overovatelia faktov). Mediálna gramotnosť má byť súčasťou základnej kognitívnej výbavy používateľov webu v súbehu so samostatným kritickým myslením ale nie na obraz pravdy Veľkého Brata.
Už od pádu Berlínskeho múra a „nežnej“ vo východnej časti EÚ prebieha eugenizácia detí a mládeže revíziou histórie oslobodenia od nacizmu a fašizmu a nacifikácia spoločnosti v reverznom chode ako plynu, otočená proti Rusku.
Potrebná je aj revízia dikcie trestného zákona cez prizmu platných medzinárodných ľudsko-právnych dokumentov, ktorými je viazaná Slovenská republika ako členský štát OSN a Rady Európy a Listinou základných práv a slobôd, ktorá určuje a zakladá materiálne jadro Ústavy SR.
Zdieľajte pokým môžete a máte čo, budete to potrebovať, keď príde správny čas vašej (našej) mentálnej ľudskej a občianskej pripravenosti na nevyhnutné systémové zmeny, a k nim je treba ľudsko-právna a konceptuálna gramotnosť  vo veciach a obsahoch Dobrej všeobecnej teórie riadenia a kolektívnej bezpečnosti v slovenskom, európskom a svetovom rozmere.
Fejzbúkom mám zákaz zdieľania na dobu 6 dní: Pekne pozdravujem tie špiny. Sú všade. Ako anonymné potkany v kanáloch… som admin dvoch skupín. Ak mám výhrady voči príspevku alebo komentáru (obsah, forma) zviditeľním ich osobne a face to face. Zmrdi s poruchou integrity osobnosti konajú zbabelo anonymne. Zákerná anonymita je škodná otvorenej priamej transparentnej demokracie.V novej druhej ústave bude obmedzená výlučne v časti právo na osobné súkromie (základné právo, ktoré môže prelomiť a obmedziť len zákon v súlade s ústavou). Fejzbúk súkromný priestor nie je. Ide o moje články tu; pribúdajú denne, preto ma je tak “veľa”. Chcem byť videný a čítaný. Som prirodzene asertívny. Ak som člen skupín, zdieľam … to je asi tak všetko k mojej vine. Ak sa hodia k téme, ako komentáre. Fejzbúk na mne aplikuje jeho normy fejzbúkovej komunity v postavení nad Ústavou a právnym poriadkom Slovenskej republiky. Ak ma kto číta, vie, rozumie, prečo.

Ak sú vám vaše a životy vašich detí a vnúčat milé, čítajte a zdieľajte. Máme tu tretiu totalitu. Po vyskúšaní všetkých možností urobte, čo vám radí šéf! Aktivácia Čl. 32 Ústavy a Generálny protestný štrajk s jediným petitom: Referendum o referende.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?