Publikované: 14.01.2015

Surová bitka v Prešove. Kto pochybil?

Za prosbu neúprosné kopance, aj toto je realita ktorej musíme v dnešných časoch čeliť, alebo nemusíme? Opäť sa ukazujú chyby kompetentných, ako aj chyby celého systému a fungovania spoločnosti ako takej. V Prešove mladí hulváti zmlátili v MHD človeka, ktorý im neubližoval, ktorý ich len poprosil o láskavosť a slušnosť. Pýtam sa, prečo sú všetci tak ľahostajní? Keď som sa pozerala na videu do tváre ľudí, ktorí spomínanou linkou cestovali, neverila som vlastným očiam. Mala som pocit, ako keby sedeli v živom kine, respektíve na nejakom divadelnom predstavení počas ktorého herci simulujú bitku. Žiaľ, bola to krutá realita a nikto nič nesimuloval.

V dnešnej dobe už takmer všetci majú mobilný telefón s pripojením na internet. Pýtam sa, prečo nikto z ľudí nezalarmoval ihneď políciu? Prečo dopustili, aby sprostí výtržníci vyviedli von z trolejbusu napadnutého muža? Prečo nezavolal na linku 112  samotný šofér? Príliš veľa otáznikov vo mne umocňuje pocit, že zlyhalo viacero faktorov. Strach je v takomto prípade neospravedlniteľný, ten muž mohol dopadnúť ako chlapec, ktorého pred diskotékou iní páchatelia ubili na smrť. Policajti prišli na miesto činu až neskôr, vzali “novodobú” mládež na policajnú stanicu. A tu sa začína ďalšia mašinéria klamstiev. Všetci by zrejme čakali, že páchatelia sa na slobodu nedostanú, opak bol však pravdou. Čo je ešte viac zarážajúce, podľa šéfa Generálnej prokuratúry Jaromíra Čižnára, službukonajúca prokurátorka pokyn na ich prepustenie nedala. Policajt tak údajne urobil na základe vlastného rozhodnutia. Neviem, či by tak konal aj v prípade, ak by napadnutým bol jeho rodinný príslušník. Polícia sa teraz bude vyhovárať na prokuratúru a naopak. Našťastie, aktérov bitky opätovne zadržali. Snáď po medializácii tohto naozaj odsúdeniahodného počinu už poputujú za mreže. Som veľmi zvedavá, ako napokon bude v prípade konať  príslušný súd.Ak by bol na mieste nevinného muža, ktorého surovo zbili napríklad príslušník Policajného zboru, mladíci by možno dostali 8-ročný trest, tak ako svojho času športovec, ktorý kopol policajtku do kolena.

Podobný prípad, ako ten z Prešova, sa ešte minulý rok odohral v Bratislave. Vodič autobusu však neváhal, dokonca ani nečakal na príchod policajtov, iba vytiahol plynovú pištoľ a to stačilo na to, aby výtržníci utiekli. Ihneď však dostal sankcie od svojho zamestnávateľa, no v mojich očiach sa zachoval hrdinsky, ochránil cestujúcich. Dopravný podnik mal v tom čase na vec žiaľ iný názor. Pýtam sa, pomohla by rýchlejšia reakcia šoféra a cestujúcich? Nezatvárajme oči pred vandalizmom, nedovoľme iným aby beztrestne ubližovali nevinným, buďme trochu súdržnejší a hlavne, otvárajme doma oči deťom a učme ich dobru a nepodporujme v nich zlo, ktoré je aj beztak všade navôkol.

http://www.blogovisko.sk/ochranil-cestujucich-a-za-odmenu-dostal-padaka-vitajte-na-slovensku.html

http://www.blogovisko.sk/dopravny-podnik-rozhorcene-reagoval-na-blog-o-hrdinskom-soferovi-ktoreho-chceli-vyhodit.html

http://www.blogovisko.sk/terorizmus-ma-viacero-podob.html

 

 • SlabéVýborné (+6 skóre, 6 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Keď sused nepozná suseda… Vo veľkom meste akým je Prešov niet sa čomu čudovať. Každý po odpracovanom dni sadne smutne do električky je rád, že ide domov nepozerá dopredu dozadu zavrie za sebou dvere na paneláku a rieši už len to čo si dá na večeru. Nikto ani len okrajovo neusiluje zamyslieť sa prečo isť odpratať lístie z pred vchodu či odhrnúť sneh. Seriál s veľavravným názvom, kde sa nielenže každý s každým pozná, ale často i spí nás motivuje natoľko, že v našom paneláku sa susedovi pre istotu ani nepozdravíme. Nikto s nikým nechce mať nič spoločné, každý vzťah je skôr na príťaž. Starí rodičia makajú ako “šruby” len aby im na konci toho naháňania zdvihli dôchodok o 19€ a tak sa často stáva, že vnúčatá nemá kto naučiť pozdraviť sa starším či uvolniť im miesto v autobuse. Temperament mladých dievčat sa meria tým koľko selfie s našpulenými perami dokážu vyprodukovať. Baby ktoré sa vedia spojiť a svojim krikom dokážu zahnať stokilového chlapa sú už minulosť. Mladí muži ktorí pracujú v lese a ich svalové proporcie nie sú len výsledkom podporných látok a vedeli by chlapcov v danej električke usmerniť tak, že by až do depa iba šuchali nohami a ticho sedeli sú už len na dedinách, alebo v rozprávkach. Samozrejme starší po každodennom pozretí televíznych novín, kde sa nám dostáva veľa plnohodnotných informácii si tiež povedia radšej byť ticho nech ide o čokoľvek. No a keďže máme takýto model spoločnosti prečo sa čudujeme, že jedine čo vieme urobiť je natočiť video z nešťastia iných a pustiť to do všetkých médii.

  1. Magda Želeňáková

   Dobrý deň, ďakujem Vám za Váš názor, vo viacerých veciach sa s Vami plne stotožňujem. Žiaľ, je taká doba, aká je…v súčasnosti deti a mládež už nemajú žiadny rešpekt pred učiteľom v škole a zrejme ani pred rodičmi. Namiesto čítania kníh dnešná mládež trávi čas na sociálnych sieťach. Mladá generácia už takmer nemá žiadne záujmy a je to škoda, lebo zbytočne v sebe potláčajú svoje talenty, ktoré možno v živote ani neobjavia. Aby to všetko nebolo len o mladších ročníkoch, aj tí starší už zabúdajú na základné ľudské hodnoty. Tá bitka v Prešove bola pre mňa dostatočným dôkazom. Je mi naozaj ľúto toho pána, no zároveň som znechutená z tej agresivity 18-ročných výtržníkov. Ešte boli drzí aj vtedy, keď za nimi prišiel redaktor TV JOJ. Boli brutálni a naozaj až odporne bažili po tej šialenej bitke. Verím, že snáď niekto na súde bude mať zdravý rozum a oni dostanú to, čo si právom zaslúžia…čo z takýchto ľudí bude, keď budú starší? Nie je normálne, keď sa napadnutý muž doslova kričal od bolesti, aby jeden z deviantov naňho kričal, že ho zabije…ak budú na slobode, tak to časom aj môže naplniť. Tiež sa obávam toho, že žiadne väzenie takýchto pomätencov nenapraví, naopak budú zrejme ešte horší…Poslala by som ich niekam, kde by videli ľudskú biedu, chudobu, aby zistili o čom je život…

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?