Publikované: 05.05.2022

Švédsko, Fínsko, NATO a oslavy víťazstva v Moskve

Oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová v stredu v rozhovore pre španielske noviny ABC uviedla, že Fínsko a Švédsko, ak vstúpia do NATO, sa stanú priestorom na konfrontáciu medzi alianciou a Ruskom.
Vstup Švédska a Fínska do Severoatlantickej aliancie možno považovať za provokáciu. Informovali o tom vo štvrtok britské Financial Times s odvolaním sa na európsky zdroj.
„Vstup do NATO by bol obrovskou provokáciou,“ citoval publikáciu jeden európsky diplomat.
Okrem toho noviny poznamenávajú, že obe krajiny majú obavy o zaistenie svojej bezpečnosti v období medzi podaním žiadosti a oficiálnym prijatím do organizácie, keďže v tom čase sa na ne nebude vzťahovať článok 5 Washingtonskej zmluvy o kolektívnej obrane krajín NATO.
Podľa hovorkyne ministerstva zahraničia Rusko varuje “susedov zo severnej Európy, že ich účasť na obežnej dráhe NATO stupňuje nerovnováhu európskeho bezpečnostného systému.
Našich susedov zo severnej Európy varujeme, že ich účasť na obežnej dráhe NATO ohrozuje rovnováhu európskeho bezpečnostného systému, pravidelne a pomerne dlho. Toto nie je téma posledných týždňov,” dodala Zacharová: https://tass.ru/politika/14548345

Oslavy 9. mája a Červenom námestí budú skromnejšie a menej okázalé. Zatiaľ neoficiálne zavejú tam vraj mnohé červené vlajky. Western bude vrieskať. Ale to je asi tak všetko. Otázka: Kto slávi ôsmy a kto deviaty máj? Prečo? Väčšina Rusov okrem zradcov stojí za Putinom. Vedia, že toto je druhá vlastenecká… Putin možno bude mobilizovať zálohy.
V prípade kritického ohrozenia bezpečnosti Rusko pre začiatok použije strategické jadrové zbrane. Kremeľ Ukrajine oficiálne vojnu vyhlasovať nebude. Od pádu Berlínskeho múra je vo vojne z USA a WESTERNOM.
Pre posledný prípad má Rusko systém „mŕtvej ruky“; algoritmus sa spustí sám… spoľahlivo vymakané.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?