Publikované: 25.03.2014

Svetoví scientológovia odporúčajú voličom počúvať Róberta Fica.

Unikátny jav vo vrstevniciach svetovej politiky a jej zákulisia, mocenských i ekonomických záujmov. Áno svetovej, pretože ak v čele štátu stojí neuznaný génius loci, potom iba omyl ľudí spôsobil, že Slovensko sa nestalo mocnosťou. Silou, ktorá riadi dejiny sveta i ovláda jej ekonomiku. Mocou nevládneho vladára štátu, kde mu jeho ľudia dali zlé orientačné body.

Ešte dnes to tak nie je , ale zajtra, keď začne občan počúvať Fica, všetko sa zmení a Slovensko sa stane Pupkom sveta.

Svetoví scientológovia sveta zostali dnes v polohe zmrazených sleďov potom, čo si prečítali blogovú výzvu neohrozeného socialistu v Hospodárskych novinách. Áno, potom, čo Babiš kúpil noviny nenájdete jedno mocenské či ekonomické centrum, kde by ich nehltali s rannou kávou.

„Záujem Slovenska a jeho ľudí vnímam, akosi prirodzene, ako základný orientačný bod mojej práce“.

Povedal potomok Juraja Jánošíka s charakteristickou obrátenou genetickou výbavou, zdôraznil potomok Svätopluka z druhej, ženskej genetickej línie, Róbert Fico, pri montáži kráľovského trónu.

Boli to občania a aj dnes sú to oni, ktorí odviedli Róberta Fica od „záujmov Slovenska a jeho ľudí“. Negatívna energia občanov štátu hneď na začiatku vniesla chaos do duše mladého socialistu so silným sociálnym cítením do tej mieri, že si na začiatku nič nevšimol a odpor tam vložený k demokracií dnes nadobudol podobu uzurpátorstva moci. Nie, toto nechcel a aj dnes odmieta. To ty, občan si chcel chceš, aby takým bol.

Dnes by Slovensko vyzeralo úplne inak, píše predseda vlády, ak by bol dostal signál a správne orientačné body.

Že ľudia túžia po demokracií, po slobode, po právnom štáte.

Že odmietajú korupciu na úrovni štátov Afriky, že majú záujem o transparentnosť nakladania s verejnými financiami, že chcú zdravé peniaze a prebytkový štátny rozpočet.

Že je im blízke moderné školstvo, ktoré konečne opustí koncept socialistického vzdelávania. Že chcú zdravotníctvo na úrovni vyspelých krajín, že chcú šťastné deti a spokojných starcov, že túžia po nízkom daňovom zaťažení a bez štátnych dlhov.

Že si želajú vyspelú vedu a prekvitajúce umenie vkusu a krásy i prežívať radosť z počatia a výchovy detí vo väčších počtoch, že chcú prácu a s ňou spojenú dôstojnosť života.

Že si zvolia politikov neponúkajúcich ilúzie, ale chlieb a hry.

Ľudia, so svojim pomýleným hodnotovým systémom, uviedli Róberta Fica do omylu a tak sa nemožno čudovať, že sa mu už nechce vládnuť. Že túžba byť radšej kráľom Starých Slovákov je silnejšia, lebo vládnuť peciválom a zápecníkom je nadmieru ťažké.

Veru tak, Starých Slovákov, tých z obdobia februára 1948 až novembra 1989.

A čo dnešní Mladí Slováci ?

Aj z nich sa v krátkom čase stanú Starí Slováci, aby si z dejín Slovenska prečítali, že vládca splnil všetko, čo si vtedy ľudia želali.

(c) autor

  • SlabéVýborné (+8 skóre, 16 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?